ویزیت متخصص زنان و زایمان در منزل

متخصص زنان و زایمان در منزل

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل ( 24 ساعته )

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

پزشک زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان، پزشکی است که بیماری‌های زنان و زایمان را تشخیص داده و درمان می‌کند. همچنین او به بیماران در مورد دوران بارداری و مشکلات باروری مشاوره می‌دهد. برخی از پزشکان زنان و زایمان، طیف وسیعی از خدمات بهداشتی را مشابه پزشک عمومی، به زنان ارائه می‌دهند. پزشکان زنان و زایمان همچنین خدمات معمول پزشکی و غربالگری‌های پیشگیرانه را ارائه می‌دهند. بنابراین ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل، می‌تواند مزایای زیادی برای خانم‌ها به همراه داشته باشد.  در این مقاله می‌خواهیم در مورد پزشک زنان و زایمان و نقش او در زندگی زنان صحبت کنیم. اگر علاقه‌مند هستید، تا انتها همراه ما باشید.

متخصص زنان و زایمان در خانه

اهمیت پزشک زنان و زایمان

پزشک زنان و زایمان در منزل

پزشکان زنان و زایمان، نقش مهمی در تضمین سلامتی زنان در هنگام بارداری و زایمان بر عهده دارند. آن‌ها نه‌ تنها به پیشگیری، تشخیص و مدیریت بیماری‌های خاص زنان رسیدگی می‌کنند، بلکه روند رشد جنین را در دوران بارداری تحت‌ نظر می‌گیرند. متخصص زنان و زایمان در مراقبت‌های پزشکی زنان و سیستم تولید مثل آن‌ها تخصص دارد و بر سلامت مادر و نوزادش در دوران بارداری، زایمان و مراقبت‌های پس از زایمان تمرکز می‌کند. او برای غربالگری و درمان مشکلات خاص مربوط به چرخه قاعدگی، بیماری‌های پستان، تنظیم خانواده، ناباروری، اختلالات هورمونی، بیماری‌های مقاربتی و همچنین عوامل خطر سرطان‌های زنانه آموزش دیده است. اگر باردار یا سالمند هستید و جا به جا شدن برای‌تان سخت است، ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل، می‌تواند یک راه‌ حل مفید برای شما باشد.

پزشک زنان و زایمان چه وظایفی دارد؟

متخصصین زنان و زایمان، طیف وسیعی از بیماری‌ها و مشکلاتی که زنان جوان و سالمند را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهند، درمان می‌کنند. همچنین آن‌ها بر مراقبت از سلامت باروری زنان، بارداری و زایمان تمرکز دارند. در ادامه با برخی از مهم‌ترین وظایف متخصص زنان و زایمان آشنا می‌شوید.

پزشک زنان و زایمان در خانه

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل برای ارائه مراقبت‌های دوران بارداری

یکی از مهم‌ترین وظایف دکتر زنان و زایمان، ارائه مراقبت‌های اولیه به مادران باردار است. بارداری یک روند پیچیده است و اگر چه بسیاری از بارداری‌ها به‌ طور طبیعی طبق برنامه پیش می‌روند، اما در هر مرحله از آن، ممکن است عوارضی ایجاد شود. این وظیفه یک دکتر زنان و زایمان است که عوارض بارداری را به حداقل برساند و مراقبت‌های مناسب پزشکی و بهداشتی دوران بارداری را به بیماران خود ارائه دهد. این مراقبت‌ها شامل توصیه به مادران باردار در مورد رژیم غذایی، ورزش، سلامت جنین و غیره است. اگر باردار هستید و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارید، ما در مرکز خدمات درمانی ثمین می‌توانیم بهترین خدمات مامایی و پرستاری را به شما ارائه دهیم. همچنین ما با بهترین متخصصین زنان و زایمان همکاری می‌کنیم. برای ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل با ما تماس بگیرید.

دکتر زنان و زایمان در منزل

زایمان و به دنیا آوردن نوزادان

یک دکتر زنان و زایمان، در به دنیا آوردن نوزادان متخصص است. او ممکن است در طول روز تعداد زیادی نوزاد را به دنیا بیاورد که کار بسیار حساسی است. همچنین در صورت بروز مشکل در حین زایمان، پزشک زنان و زایمان باید درمان یا جراحی مناسب را برای حل مشکل به کار گیرد.

دکتر زنان و زایمان در خانه

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل برای مشاوره و مراقبت از مادر بعد از زایمان

کار یک دکتر زنان و زایمان با تولد نوزاد تمام نمی‌شود. بعد از این که زایمان با موفقیت انجام شد، وظیفه بعدی او، مراقبت از نوزاد و همچنین مادر است.

مراقبت‌های پس از زایمان بسیار مهم هستند، زیرا بدن و هورمون‌های زنان در مدت زمان کوتاهی، دستخوش تغییرات زیادی می‌شوند که آن‌ها را با مشکلات جسمی و روحی مختلفی رو به رو می‌کند. به‌ عنوان مثال، افسردگی پس از زایمان در زنان بسیار شایع است.

همچنین ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل برای مادران در مورد برنامه‌ریزی برای بارداری بعدی، استفاده از قرص‌های ضدبارداری، مراقبت از نوزاد، شیردهی و غیره، مفید است.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

درخواست سریع پزشک زنان و زایمان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی زنان

دکتر زنان و زایمان می‌تواند بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی زنان را تشخیص دهد و آن‌ها را درمان کند. درمان بیماری‌های مقاربتی، انجام عمل جراحی برای از بین بردن کیست تخمدان، هیسترکتومی و عقیم‌سازی زنان نیز بخشی از وظایف پزشک متخصص زنان و زایمان است. اگر خانمی هستید که به سن یائسگی رسیده‌اید، با ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل، در مورد این فرآیند، نحوه مراقبت و تغییراتی که از این به بعد ممکن است در زندگی خود با آن مواجه شوید، با پزشک مشورت کنید.

ویزیت متخصص زنان و زایمان در منزل

همکاری با سایر پزشکان و کادر درمان

از آنجایی که همه قسمت‌های بدن انسان به هم مرتبط هستند، منطقی است که پزشک زنان و زایمان با متخصصان دیگر زمینه‌ها همکاری کند. یک زن باردار، ممکن است دچار قند خون بالا، فشار خون بالا، عفونت یا برخی بیماری‌های جسمی یا روانی دیگر باشد. در این‌ صورت، متخصص زنان و زایمان باید با سایر پزشکان برای تسهیل دوران بارداری تعامل داشته باشد. همکاری با پرستاران، ماماها و کادر پزشکی نیز وظیفه دکتر زنان و زایمان است.

 

از دیگر وظایف دکتر زنان و زایمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزیت متخصص زنان و زایمان در خانه

چرا باید ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل را انجام دهید؟

بیشتر زنان می‌دانند که برای حفظ سلامت خود باید به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. با این‌ حال، غلبه بر ترس‌ها، اضطراب‌ها یا تصورات نادرست در مورد مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان، ممکن است چالش‌ برانگیز باشد. اما ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل می‌تواند برای زنان مفید باشد و از بسیاری از مشکلات و بیماری‌های آن‌ها جلوگیری کند. بیایید با هم، نگاهی به دلایل مراجعه به متخصص زنان و زایمان بیاندازیم.

 

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل برای سلامت عمومی زنان

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل به‌ صورت سالانه، باید در تقویم برنامه‌ریزی هر زنی باشد. با شروع دوران نوجوانی، زنان جوان می‌توانند مراقبت‌های بهداشتی لازم را از پزشک زنان و زایمان دریافت کنند. چک‌آپ‌های سالانه به احتمال زیاد، تغییرات یا مسائل نگران‌کننده را آشکار می‌کنند. وقتی صحبت از بیماری‌های زنان می‌شود، تشخیص زودهنگام برای درمان موفقیت‌آمیز، امری حیاتی است.

 

معاینه لگن

معاینه سالانه لگن می‌تواند به تشخیص تغییرات غیرعادی که ممکن است در این قسمت ایجاد شده باشد، کمک کند. زنانی که مشکلاتی مانند ترشحات غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی یا مشکلات پیش از یائسگی دارند، قطعا باید سالانه معاینه شوند. همچنین آزمایش‌های عفونت مقاربتی نیز می‌تواند در درمان به‌ موقع مفید باشد.

ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل
ویزیت دکتر زنان و زایمان در خانه

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل برای بررسی سیکل قاعدگی نامنظم

پریود نامنظم می‌تواند نشانه یک مشکل سلامتی باشد. بنابراین، مهم است که برای انجام معاینه به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. طولانی‌تر شدن یا کوتاه‌تر شدن سیکل قاعدگی، خونریزی شدید و گرفتگی دردناک عضلات، می‌تواند علامت هشدار باشد. با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم برای اعزام پزشک زنان و زایمان به منزل شما را ارائه دهند.

 

پیشگیری از بارداری ناخواسته

اگر در حال‌ حاضر نمی‌خواهید باردار شوید، ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل، باید در فهرست کارهای شما باشد. پزشک زنان و زایمان می‌تواند درباره گزینه‌های مختلف و در دسترس و میزان اثر بخشی آن‌ها و بهترین گزینه‌هایی که با سبک زندگی شما مطابقت دارند، مشاوره دهد.

 

نمونه‌برداری از سلول‌های دهانه رحم

آزمایش پاپ‌اسمیر باید بخشی از معاینه سالانه زنان باشد. این آزمایش برای بررسی سرطان یا سایر شاخص‌های غیرطبیعی به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. زیرا مواردی وجود دارد که به سادگی از طریق معاینه قابل تشخیص نیستند.

 

معاینه پستان

بسیاری از خانم‌ها ممکن است فکر می‌کنند که ویزیت دکتر زنان و زایمان، فقط برای مسائل دستگاه تناسلی زنان است. اما سلامت پستان نیز برای زنان، بسیار مهم است. همراه با چکاپ سالانه، احتمالا یک معاینه ساده پستان برای بررسی مسائل نگران‌کننده مانند وجود غده‌ها یا توده‌های بافتی دریافت خواهید کرد.

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل

درمان مقاربت دردناک

رابطه جنسی دردناک، ممکن است نشانه‌ای از وجود یک بیماری باشد. منبع درد چه ماهیت فیزیکی داشته باشد یا روانی، ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل می‌تواند یک نقطه شروع برای کشف پاسخ باشد.

 

تغییرات در ترشحات واژن

ترشح غیرمعمول واژن ممکن است نشانه عفونت باشد. یک معاینه داخلی، بهترین گزینه برای کشف علت آن است. باید بدانید که نادیده گرفتن ترشح غیرمعمول واژن یا تلاش برای خود درمانی، ممکن است مشکل را تشدید کند.

 

مشکلات ادراری

اگر هنگام ادرار کردن احساس درد دارید یا خون مشاهده کردید، حتما باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. وجود خون در ادرار یا درد لزوما یک نگرانی پزشکی نیست، اما همیشه بهتر است از این بابت مطمئن شوید.

 

ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل برای انجام مراقبت‌های بهداشتی مادر

دریافت مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی از متخصص زنان و زایمان، برای سلامت مادر ضروری است. اگر باردار هستید، عاقلانه است که به محض اطلاع یا مشکوک بودن، یک ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل را ترتیب دهید. پزشک کل روند بارداری شما را تحت‌ نظر خواهد داشت تا مطمئن شود همه‌ چیز در مسیر درست قرار دارد.

دلایل زیادی برای ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل وجود دارد و شما می‌توانید سلامتی و سبک زندگی خود را با ویزیت‌های منظم بهبود بخشید. در مرکز خدمات درمانی ثمین ما می‌توانیم به شما کمک کنیم که تا حد امکان سالم زندگی کنید. همین امروز اولین قرار ملاقات خود را با تیم حرفه‌ای و مجرب ما تعیین کنید.

ویزیت پزشک زنان و زایمان از چه سنی باید آغاز شود؟

اگر چه اکثریت قریب به اتفاق زنان تا سن ۲۱ سالگی، نیازی به شروع غربالگری پاپ‌اسمیر برای سرطان دهانه رحم ندارند، اما پزشکان زنان و زایمان به والدین توصیه می‌کنند که دختران خود را بین ۱۳ تا ۱۵ سالگی نزد پزشک زنان ببرند، صرف‌ نظر از این که قاعدگی او شروع شده یا ازدواج کرده است یا خیر. بیشتر اوقات، در اولین ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل، نیازی به معاینه لگن نیست و دختران جوان باید این موضوع را زودتر بدانند تا خیال‌شان راحت باشد. برای دختران مهم است که بدانند دکتری دارند که می‌تواند به آن‌ها در مسائل مربوط به سلامت باروری کمک کند. اولین ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل احتمالا یک معاینه فیزیکی عمومی است که شامل اندازه‌گیری قد، وزن و فشار خون می‌شود. پزشک همچنین ممکن است یک معاینه مختصر دستگاه تناسلی خارجی انجام دهد، اما این ویزیت، احتمالا بیش از هر چیز دیگری یک مکالمه صمیمانه خواهد بود. مشکلات خاصی وجود دارند که ممکن است به نوعی معاینه لگنی نیاز داشته باشند، اگر چه به ندرت معاینه، داخلی است. برای دخترتان توضیح دهید که احتمالا برای بخشی از ویزیت، خودش با پزشک صحبت خواهد کرد و این زمان خوبی برای بحث در مورد موضوعات خصوصی بیشتر است.

ویزیت پزشک زنان و زایمان در خانه

درخواست فوری پزشک زنان و زایمان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

بیماری‌های مربوط به زنان چیست؟

در این قسمت به مهم‌ترین بیماری‌هایی که زنان ممکن است در زندگی خود با آن مواجه شوند، اشاره می‌کنیم:

 

اندومتریوز و ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل

اندومتریوز مشکلی است که رحم زنان را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری سبب می‌شود که نوعی بافت که به‌ طور معمول رحم را می‌پوشاند، در جای دیگری رشد کند. این بافت می‌تواند روی تخمدان‌ها، پشت رحم، روده‌ها یا روی مثانه رشد کند، اما به ندرت در سایر قسمت‌های بدن توسعه می‌یابد. اندومتریوز می‌تواند باعث درد، ناباروری و پریودهای بسیار سخت شود. درد معمولا در ناحیه شکم، کمر یا ناحیه لگن اتفاق می‌افتد. برخی از زنان اصلا هیچ علامتی ندارند و مشکل در باردار شدن ممکن است اولین علامت اندومتریوز باشد.

 

فیبروم‌های خارجی رحم

فیبروم رحم، شایع‌ترین تومور غیرسرطانی در زنان در سنین باروری است. فیبروم‌ها از سلول‌های ماهیچه‌ای و بافت‌هایی ساخته شده‌اند که در داخل و اطراف دیواره رحم رشد می‌کنند. علت فیبروم ناشناخته است. علائم این بیماری عبارتند از:

 • پریودهای سخت یا دردناک یا خونریزی بین دوره‌ها
 • احساس سنگینی در قسمت پایین شکم
 • دفعات زیاد ادرار
 • درد هنگام رابطه جنسی
 • درد پایین کمر
 • مشکلات باروری، مانند ناباروری، سقط جنین‌های متعدد، یا زایمان زودرس

اما برخی از زنان هیچ علامتی ندارند. به‌ همین‌ دلیل مهم است که برای معاینات معمول یک ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل برنامه‌ریزی کنید.

معاینه دکتر زنان و زایمان

سرطان‌های زنانه

سرطان زنانه به هر سرطانی گفته می‌شود که از اندام‌های تناسلی زنان شروع شود. این نوع سرطان‌ها از نقاط مختلف لگن شروع می‌شوند که ناحیه زیر معده و بین استخوان‌های لگن است. انواع سرطان‌های زنانه عبارتند از:

سرطان دهانه رحم

از دهانه رحم که انتهای باریک و پایینی رحم است، شروع می‌شود.

سرطان تخمدان

در تخمدان‌هایی که در هر طرف رحم قرار دارند، رخ می‌دهد.

سرطان رحم

از رحم، اندام گلابی‌ شکل در لگن زنان، جایی که نوزاد در زمان بارداری در آن رشد می‌کند، شروع می‌شود.

سرطان واژن

از واژن، کانال تو خالی و لوله‌ مانندی بین انتهای رحم و قسمت بیرونی بدن است، شروع می‌شود.

سرطان ولوار

قسمت بیرونی اندام تناسلی زنان را درگیر می‌کند.

 

ویروس HIV

این ویروس بر سلول‌های خاص سیستم ایمنی (به نام سلول های CD4) تاثیر می‌گذارد. با گذشت زمان، HIV می‌تواند بسیاری از این سلول‌ها را از بین ببرد که بدن دیگر نتواند با عفونت مبارزه کند. بدن انسان نمی‌تواند از شر اچ‌آی‌وی خلاص شود، به این معنی که وقتی یک فرد مبتلا به این ویروس شد، تا آخر عمر به آن مبتلا است. در حال‌ حاضر هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، اما با مراقبت‌های پزشکی مناسب، می‌توان این ویروس را در بدن بیمار کنترل کرد. HIV ویروسی است که می‌تواند منجر به سندرم نقص ایمنی اکتسابی یا ایدز شود. ایدز مرحله آخر عفونت HIV است که در اثر آن، سیستم ایمنی بدن فرد به شدت آسیب می‌بیند.

زنان مبتلا به HIV معمولا از طریق رابطه جنسی با مرد آلوده یا با استفاده از سوزن مشترک با فرد آلوده به آن مبتلا می‌شوند. زنان بارداری که HIV مثبت هستند، به احتمال زیاد می‌توانند با کمک پزشکان از انتقال این ویروس به جنین خود جلوگیری کنند.

 

سندرم مثانه دردناک یا سیستیت بینابینی

سیستیت بینابینی، یک بیماری مزمن مثانه است که منجر به ناراحتی یا درد مکرر در مثانه یا ناحیه اطراف لگن می‌شود. افراد مبتلا به این بیماری، معمولا دیواره‌های مثانه ملتهب یا تحریک‌ شده دارند که ممکن است باعث زخم و سفت شدن مثانه شود. سندرم مثانه دردناک می‌تواند هر کسی را تحت‌ تاثیر قرار دهد. با این‌ حال، در زنان شایع‌تر از مردان است. علائم این بیماری عبارتند از:

 • ناراحتی خفیف شکم یا لگن
 • تکرر ادرار
 • احساس فوریت برای ادرار
 • احساس فشار در ناحیه شکم یا لگن
 • درد شدید در مثانه یا ناحیه لگن
 • درد شدید زیر شکم که با پر شدن یا خالی شدن مثانه تشدید می‌شود.
معاینه پزشک زنان و زایمان

تشخیص سندرم تخمدان پلی‌کیستیک با ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک زمانی اتفاق می‌افتد که تخمدان‌ها یا غدد فوق کلیوی زنان، بیش از حد طبیعی هورمون‌های مردانه تولید کنند. یک نتیجه آن این است که کیست‌هایی در تخمدان‌ها ایجاد می‌شوند. زنان چاق، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. همچنین زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک در معرض افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی هستند. علائم این بیماری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ناباروری
 • درد لگن
 • رشد موهای زائد روی صورت، قفسه سینه، شکم، شست یا ران پا
 • طاسی یا نازک شدن مو
 • بروز آکنه، پوست چرب یا شوره سر
 • لکه‌هایی ضخیم با ظاهر قهوه‌ای تیره یا سیاه

 

تشخیص بیماری‌های مقاربتی با ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل

بیماری‌های مقاربتی، عفونت‌هایی هستند که زنان ممکن است از رابطه جنسی با فردی که این عفونت را دارد به آن مبتلا شوند. علت ابتلا به بیماری‌های مقاربتی باکتری‌ها، انگل‌ها و ویروس‌ها هستند. بیش از ۲۰ نوع بیماری مقاربتی وجود دارد. بیشتر این بیماری‌ها، هم مردان و هم زنان را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهند، اما در بسیاری از موارد، مشکلاتی که ایجاد می‌کنند، برای زنان شدیدتر است. اگر یک زن باردار مبتلا به بیماری مقاربتی باشد، ممکن است مشکلات جدی برای سلامتی کودک ایجاد شود.

اگر یک بیماری مقاربتی ناشی از باکتری یا انگل دارید، پزشک می‌تواند آن را با آنتی‌بیوتیک‌ها یا سایر داروها درمان کند. اگر یک بیماری مقاربتی ناشی از ویروس دارید، هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، اما داروهای ضدویروس می‌توانند به کنترل علائم بیماری کمک کنند. استفاده صحیح از کاندوم‌های لاتکس، خطر ابتلا یا انتشار بیماری‌های مقاربتی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

بیماری های مقاربتی زنان

تجویز آزمایش‌های اختصاصی زنان در ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل

هنگام ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل، پزشک ممکن است آزمایش‌هایی را برای شما توصیه کند، این آزمایش‌ها معمولا شامل موارد زیر است:

 

پاپ‌ اسمیر

آزمایش پاپ‌اسمیر یک معاینه رایج برای زنان ۲۱ تا ۶۵ ساله است. این آزمایش شامل یک عمل کوچک است که سلول‌ها را از دهانه رحم (انتهای پایین رحم) جمع‌آوری می‌کند تا احتمال سرطان دهانه رحم را آزمایش کند. در برخی موارد، پاپ‌اسمیر را می‌توان با آزمایش HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) که یکی از علل شایع سرطان دهانه رحم است، ترکیب کرد.

 

کولپوسکوپی

این معاینه معمولا هنگامی انجام می‌شود که نتایج غیرطبیعی در طی آزمایش پاپ‌اسمیر پیدا شود. برای این آزمایش، ابزاری به نام کولپوسکوپ جهت بررسی عمیق‌تر واژن و دهانه رحم از جمله بیوپسی احتمالی استفاده می‌شود.

 

اتساع و کورتاژ

عملی است که برای تشخیص و درمان بیماری‌های رحم انجام می‌شود. در این عمل رایج، بخشی از پوشش رحم با ابزارهای مخصوص برداشته می‌شود. هدف از اتساع و کورتاژ، درمان مشکلات مربوط به خونریزی رحمی از جمله مسائل ناشی از تومورها یا بارداری ناموفق است.

آزمایش های اختصاصی زنان

معاینه لگن در ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل

معاینه ناحیه لگن، شامل تمام اندام‌های تناسلی زنانه و مثانه می‌شود. معمولا این معاینه در چک‌آپ‌های سالانه انجام می‌شود که می‌تواند شامل آزمایش تعدادی از بیماری‌ها، سرطان‌ها یا ناهنجاری‌ها باشد. برای ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل جهت چک‌آپ سالانه با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین پزشکان را به خانه شما اعزام کنیم. متخصصین ما کلیه تجهیزات لازم برای انجام چک‌آپ را همراه خود خواهند آورد تا نیازی به مراجعه شما به مطب نباشد. منتظر تماس شما هستیم.

 

آزمایش بیماری‌های مقاربتی یا STD

آزمایشات STD با برداشتن سواب از بافت داخل ناحیه لگن برای آزمایش هر گونه بیماری در زنان انجام می‌شود. این آزمایش برای اقدام به موقع برای درمان بیماری‌های مقاربتی اهمیت دارد.

 

ماموگرافی

یکی از موثرترین راه‌ها برای تشخیص زود هنگام سرطان پستان، ماموگرافی است که یک آزمایش بسیار مهم و آسان است. این آزمایش بهتر است از سن ۴۰ سالگی و به‌ طور سالانه انجام شود.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد دکتر زنان و زایمان و نقش او در سلامت زنان صحبت کردیم. همچنین بیماری‌های زنانه و آزمایش‌های مربوط به آن‌ها را توضیح دادیم. ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل برای زنان باردار یا زنان سالمندی که جا به جایی برای‌شان سخت است، یک راه‌ حل مفید است. از آنجایی که بدن زن در مراحل مختلف زندگی، عملکردهای بیولوژیکی گوناگونی از جمله قاعدگی، بارداری و یائسگی را پشت‌ سر می‌گذارد، مراجعه منظم به متخصص زنان و زایمان، می‌تواند از وقوع بسیاری از بیماری‌ها و مشکلاتی که مختص زنان است، جلوگیری کند. پس همین الان با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید، تا یک ویزیت دکتر زنان و زایمان در منزل را برای شما برنامه‌ریزی کنیم.

پزشک متخصص زنان و زایمان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد پزشک زنان و زایمان

پزشکان ما به خانه شما می‌آیند و بسته به نیازتان شما را معاینه، تشخیص و درمان می‌کنند. پزشکان زنان و زایمان ما سال‌ها تجربه در حوزه تخصصی خود دارند و با صبر و شفقت شما را یاری می‌کنند.

پزشکان خانگی در صورت نیاز می‌توانند برای بیماران دارو تجویز کنند. سپس بیمار می‌تواند به داروخانه محلی مراجعه و دارو را دریافت کند.

دکتر زنان در درمان انواع بیماری مانند عفونت واژن، کیست تخمدان و رحم، پریودهای نامنظم، رفع مشکلات نازایی، دریافت گواهی سلامت و تمامی مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی زنان، نازایی و زایمان به شما کمک می‌کند. برای دریافت نوبت پزشک زنان و زایمان کافیست با ما تماس بگیرید.

معمولا زمانی که پزشک زنان و زایمان و نازایی برای اولین بار نزد شما می‌آید شما را ابتدا از لحاظ فیزیکی معاینه می‌کند و برای تشخیص بهتر آزمایش‌هایی را برای‌تان در نظر می‌گیرد که معاینات پزشکی شامل:

 • قد و وزن
 • میزان طول رحم برای رشد جنین
 • فشار خون
 • غربالگری دوران بارداری

و آزمایشاتی چون:

 • قند
 • پروتئین
 • باکتری

آزمایش خون: برای تشخیص بیماری سفلیس، ایمنی بدن در برابر سرخجه و هپاتیت، تعیین گروه خونی و Rh می‌باشد.

نمونه‌برداری کوریون: این آزمایش در طی هفته‌های ششم تا بیستم برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی صورت می‌گیرد.

تست HIV: این بیماری از دسته بیماری‌هایی است که در دوران بارداری از مادر به جنین انتقال می‌یابد که با تشخیص اولیه و صحیح می‌توان مانع از انتقال این بیماری به جنین شد و نوزادی سالم را به دنیا آورد.

تست گلوکز: این تست برای سنجش و عملکرد سیستم بدن در مقابل مواد قندی است که طی این آزمایش به مادر شربت قندی داده می شود و در فواصل مختلف میزان قند خون او را اندازه‌گیری می کنند هر بی نظمی در روند سوخت و ساز وجود داشته باشد احتمال دیابت دوران بارداری بیشتر می شود.

آزمایش استروپتوکک: این تست این که تشخیص دهند که این میکروب در بدن نوزاد وجود دارد یا خیر. در صورت وجود این میکروب با آنتی‌بیوتیک‌های مورد نظر این بیماری را مرتفع می کنند.

هپاتیت ب: اگر جواب این تست مثبت بود، نگران نباشید زیرا پس از تولد نوزاد بلافاصله به نوزاد واکسنی تزریق خواهند کرد تا بدن او مقاوم شود.

همچنان در برخی از کشورها سزارین متقاضیان بیشتری نسبت به زایمان طبیعی دارد. اما پیش از اقدام به انجام سزارین و یا زایمان طبیعی بهتر است تا همه دانستی‌های آن را بدانید و اطلاعات کافی در این مورد داشته باشید.

از مزایای سزارین می‌توان تنها به این نکته اشاره کرد که مادران نحوه به دنیا آمدن نوزاد و تاریخ آن را می‌دانند و کار برای جراحان از قبل مشخص شده است. اما این نکته بسیار مهم را یادآور می‌شویم که این عمل بزرگ شکمی با عوارضی همراه است. از دیگر مشکلات عمل سزارین می‌توان به لختگی خون در پاها و لگن اشاره کنیم که اگر مادران یک روز پس از فارغ شدن حرکت نکنند حتما با خطر مواجه می‌شوند. یا در حین عمل ممکن است آن‌ها به دلیل خونریزی به واحدهای خونی بیشتری نیاز داشته باشند.

اما مادرانی که زایمان طبیعی را انتخاب می‌کنند خیلی زودتر از مادران سزارینی به زندگی عادی و معمولی خود باز می‌گردند و به واسطه ورزش و پس از زایمان سریع‌تر به تناسب اندام می‌رسند. مادران در زایمان طبیعی به راحتی به نوزادان خود شیر می‌دهند و این شیردهی به آن‌ها کمک می‌کند تا در روز 500 کالری بسوزانند.

در تحقیقات به عمل آمده نوزادانی که با عمل سزارین به دنیا آمده‌اند ابتلا به بیماری‌های آلرژیک، دیابت نوع اول و آسم در آن‌ها بیشتر دیده می‌شود.

مامایی یکی از رشته‌های علوم پزشکی است که دانش‌آموختگان آن برای مراقبت مادران و نوزادان آماده می‌شوند همچنین می‌توانند به مراجعین خود آموزش و مشاوره زناشویی و پیشگیری یا آمادگی برای بارداری بدهند. ماماها می‌توانند به تنهایی مراحل زایمان طبیعی را انجام داده و از نوزاد و مادر مراقبت جسمی و روحی داشته باشند. از طرفی می‌توان برای مشکلات معمول یا معاینه‌های رایج زنان مثل تست پاپ اسمیر یا عفونت‌ها ابتدا به ماما مراجعه کرد.

مهم است بدانیم که ماما پزشک نیست اما متخصص زنان و زایمان دوره پزشکی عمومی را گذرانده سپس در حوزه تخصصی زنان و زایمان برای کلیه مشکلات و بیماری‌ها و عمل‌های جراحی مختص بانوان آموزش دیده و تجربه کسب کرده است. متخصصان زنان و زایمان برای درمان و جراحی پیچیده‌ترین بیماری‌های این زمینه آماده شده‌اند و لازم است که برای این موارد و زایمان‌های غیرطبیعی مثل سزارین به ایشان مراجعه شود.

هنگامی که زنان یائسه می‌شوند ،چرخه قاعدگی آنان متوقف شده و توانایی باروری خود را از دست می‌دهند. در این زمان تخمدان‌ها به میزان کمتری هورمون‌های زنانه به خصوص استروژن ترشح می‌کنند و سبب بروز عوارض یائسگی می‌شوند. گر گرفتگی ،تپش قلب ،تعریق ، اضطراب و بی‌خوابی علائمی هستند که در گذر زمان از بین می‌روند اما مشکلاتی از قبیل خطر ابتلا به پوکی استخوان ، بیماری‌های قلبی و عروقی و افسردگی همواره وجود خواهند داشت.

از جمله روش‌های درمانی و مراقبتی برای کاهش عوارض و علائم یائسگی، ورزش، تغذیه مناسب، هورمون‌تراپی و استفاده از آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی و سنتزی مانند ویتامین‌های E و C و فیتواستروژن‌ها هستند. این روش‌ها، میزان مصرف داروها و ورزش‌های مناسب این دوره را متخصصین زنان و زایمان تجویز می‌کنند.

مناطق تحت پوشش درخواست ویزیت پزشک زنان و زایمان در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.

خدمات سلامت در منزل