مراقب کودک

مراقب کودک

مراقب کودک در منزل (24ساعته)

مراقب کودک در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

مراقب کودک

داشتن فرزند خردسال، علاوه‌ بر لذت‌ها و شیرینی‌ها، مسئولیت سنگینی را بر دوش پدر و مادر می‌گذارد. نگهداری از کودک در منزل، کار آسانی نیست و به‌ خصوص مادر باید وقت زیادی را در طول روز به فرزند کوچک خود اختصاص دهد. به‌ همین دلیل برخی از والدین تصمیم می‌گیرند، از خدمات یک پرستار کودک در منزل استفاده کنند. شکی نیست که استخدام مراقب کودک در منزل مزایای زیادی برای والدین به همراه دارد. داشتن مراقب کودک در منزل می‌تواند برای والدین، وقت آزاد، آرامش، ثبات و شاید مهمتر از همه، آسودگی خاطر را به ارمغان بیاورد. اما تصمیم در مورد این که در نبود شما چه کسی از فرزندتان مراقبت ‌کند، می‌تواند بسیار دشوار باشد. بسیار مهم است که یک فرد قابل اعتماد و واجد شرایط، مراقبت از کودک‌تان را بر عهده بگیرد. او همچنین باید برای کل خانواده مناسب باشد، زیرا یک پرستار کودک بخشی از سیستم حمایتی می‌شود که والدین برای مدیریت مراقبت از کودک به آن تکیه می‌کنند. به‌ همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم در مورد ویژگی‌ها و مزایای داشتن پرستار مخصوص کودک در منزل به طور مفصل صحبت کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

مراقب کودک در منزل

پرستار کودک در منزل کیست؟

پرستار کودک شخصی است که توسط یک خانواده به‌ صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت، برای نگهداری از کودک در منزل استخدام می‌شود. برخی از خانواده‌ها پرستار کودک در منزل را استخدام می‌کنند تا با خانواده بماند و در طول روز و شب از کودکان مراقبت کند. اگر چه بسته به نیازهای خانواده، سطوح مختلفی از مشارکت پرستاران کودک وجود دارد، اما معمولا آن‌ها نه‌ تنها مراقب برآورده کردن نیازهای جسمی کودکان هستند، بلکه بر رشد اجتماعی، عاطفی و گاهی فکری آ‌ن‌‌ها نیز تمرکز و تاثیر دارند. مراقب کودک در منزل، گاهی اوقات به بخش جدایی‌ناپذیر از پرورش رشدی و فکری کودک تبدیل می‌شود و به خانواده کمک می‌کند تا فرزند خود را به بهترین شکل بزرگ کند و پرورش دهد. مهم‌ترین نقش یک پرستار کودک این است که از کودکان مراقبت کند و اطمینان حاصل کند که نیازهای اساسی آن‌ها برآورده می‌شود. این مسئولیت‌ها می‌توانند به معنای مراقبت از کودکان در حین بازی یا خواب، مشارکت با آن‌ها در بازی، تهیه و سرو یک وعده غذایی و حمام کردن یا خواباندن آن‌ها باشند.

مراقب کودک در خانه

مزایای استخدام مراقب کودک در منزل چیست؟

همان طور که گفتیم، وظیفه اصلی پرستار کودک این است که مراقب فرزندان شما باشد و آن‌ها را ایمن نگه دارد، اما استخدام پرستار کودک در منزل می‌تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

تعامل با سایر بزرگسالان

کودکان خردسال بیشتر چیزهایی را که درباره بزرگسالان می‌دانند، از والدین و سایر اعضای خانواده مانند پدربزرگ و مادربزرگ، عمو، دایی، خاله و عمه می‌آموزند. این بدان معنا است که آن‌ها تا زمانی که به سن مدرسه نرسند، فرصت زیادی برای تعامل با بزرگسالان، پیشینه‌ها، تجربیات، مهارت‌ها و فلسفه‌های مختلف را ندارند. حتی زمانی‌ که کودکان در مدرسه هستند، معمولا تنها تعامل آن‌ها با بزرگسالان غیرخانواده، معلمان و دیگر اعضای مدرسه است. اما پرستار کودک در منزل، فرصتی را برای فرزند خردسال شما فراهم می‌کند که با بزرگسالان دیگر که می‌توانند راهنمایی‌هایی مثبتی ارائه دهند، تعامل داشته باشد. به‌ علاوه، اگر کودک شما در سنین پایین به ملاقات و گفتگو با بزرگسالان غیرخانواده عادت کند، به احتمال زیاد در نوجوانی قادر خواهد بود به‌ طور بالغانه و حرفه‌ای با بزرگسالان تعامل داشته باشد.

 

دریافت توجه اختصاصی

بر خلاف سایر خدمات نگهداری از کودک مانند مهد کودک‌ها، پرستار کودک در منزل می‌تواند بدون هیچ گونه کاستی، توجه فردی زیادی به کودک شما داشته باشد. این بدین معناست که کودک شما مراقبت‌هایی را از پرستار دریافت می‌کند که برای او راحت‌تر و مناسب‌تر است، و همچنین اگر نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد، امکان آن وجود دارد. در صورتی که در مهدهای کودک این توجه و مراقبت کمتر خواهد بود.

پرستاری کودک

راحتی در خانه

ماندن کودک در خانه مزایای زیادی دارد. کودک تا پیش از دو سالگی بهتر است که در محیط امن خانه بماند و حتی برخی متخصصان توصیه می‌کنند که برای ایجاد احساس امنیت در او بهتر است دکوراسیون اتاق خواب وی تغییر نکند! از طرف دیگر بودن در خانه به معنای مواجهه کمتر کودک با بیماری‌ها و ویروس‌ها است. یکی از مزایای بزرگ پرستار کودک در منزل این است که او به خانه شما می‌آید. این مزیت یک موقعیت برد-برد هم برای شما و هم برای فرزندتان فراهم می‌کند، زیرا در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود و راحتی و آرامش را برای فرزندتان به ارمغان می‌آورد. همچنین کودک شما در جایی نگهداری می‌شود که با فضای آن آشناست. بنابراین کودک می‌تواند تمام برنامه‌های روزمره خود را که برای رشد او مهم است، حفظ کند. مرکز خدمات درمانی ثمین با بهره‌مندی از کادری متخصص و باتجربه، آمادگی دارد تا بهترین و مناسب‌ترین پرستاران کودک را به شما معرفی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی در مورد قیمت پرستار کودک در منزل با ما تماس بگیرید.

 

یادگیری سرگرمی‌ها و مهارت‌های جدید

مراقب کودک در منزل می‌تواند فرصتی برای فرزند شما فراهم کند تا چیزهای جدید را امتحان کند و سرگرمی‌ها و مهارت‌های تازه‌ای بیاموزد. کمک به تمرین‌های ورزشی کودکان و سایر فعالیت‌های فوق‌درسی، ممکن است برای والدین شاغل سخت باشد، زیرا وقت آن‌ها انعطاف‌پذیری کمی دارد و شاید نتوانند زمانی را برای رسیدگی به این گونه فعالیت‌های کودک خود اختصاص دهند. اما با داشتن یک پرستار کودک در منزل، کودک شما می‌تواند در کلاس‌های مختلفی که به آن علاقه‌مند است شرکت کند و فعالیت‌هایی را که دوست دارد، انجام دهد. علاوه‌ بر این، بیشتر پرستاران کودک دارای طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها و سرگرمی‌ها هستند که می‌توانند با کودک شما به اشتراک بگذارند و فرصت‌های متعددی را برای او ایجاد کنند تا افق‌های فکری خود را گسترش دهد.

 

ایجاد فرصت کافی برای والدین

استخدام پرستار کودک در منزل برای شما و همسرتان این فرصت را فراهم می‌کند تا رابطه خود را تقویت کنید.  زیرا بسیاری از پدر و مادرها پس از بچه‌دار شدن، متوجه می‌شوند که وقت آن‌ها با تعویض پوشک یا فهمیدن دلیل گریه کودک می‌گذرد. اما داشتن یک مراقب کودک می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا اوقات خوب و باکیفیتی را در کنار یکدیگر داشته باشند.

 

ایجاد آرامش خاطر

یک پرستار کودک قابل اعتماد و امین به شما آرامش می‌دهد. زیرا می‌دانید که به‌ خوبی از فرزندتان مراقبت می‌شود و وقتی برای انجام کارهای خود، بیرون از خانه هستید، استرس و نگرانی کمتری در ذهن شما وجود دارد.

کمک در انجام کارهای خانه

اگر به‌ صورت تمام‌وقت کار می‌کنید، پس از یک روز طولانی، مراقبت از کودک می‌تواند باقیمانده وقت و انرژی شما را نیز مصرف کند و دیگر توان و زمانی برای رسیدگی به کارهای خانه نمی‌ماند. پرستار کودک می‌تواند میزان زیادی از بار کارهای خانه را از دوش‌تان بردارد. اگر خانه شما کمی نامرتب است، پرستار کودک می‌تواند به انجام برخی کارهای سبک خانه مانند گردگیری و جمع‌کردن اسباب‌بازی‌ها در زمانی که فرزندتان در حال چرت زدن است، کمک کند. این بدان معناست که وقتی به خانه می‌روید، کار کمتری برای انجام دادن دارید.

پرستار کودک در منزل

درخواست سریع مراقب کودک در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

پرستار کودک در منزل چه مسئولیت‌هایی دارد؟

جستجو برای یک مراقب کودک مناسب برای هر پدر و مادری، یک کار چالش‌ برانگیز است. والدین می‌خواهند پرستار کودکی را استخدام کنند که واجد شرایط، باتجربه و قابل اعتماد باشد تا بتوانند کودک‌شان را با اطمینان نزد او بگذارند. اما یک پرستار کودک در منزل چه مسئولیت‌هایی بر عهده دارد؟

در این قسمت می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

ایمن نگه داشتن کودک

از بین تمام مسئولیت‌های پرستار کودک در منزل، ایمنی کودک باید در اولویت قرار گیرد. والدین همیشه نگران امنیت فرزند خود هستند، بنابراین یک پرستار کودک باید زمانی که در خانه یا در هر مکانی با کودک است، از او در برابر هر گونه آسیب فیزیکی محافظت کند. پرستار کودک باید مواظب اشیایی باشد که ممکن است به کودک آسیب برسانند. اسباب‌بازی‌ها باید بعد از زمان بازی، جمع‌آوری شوند تا از هر گونه حادثه جلوگیری شود. یک مراقب کودک در منزل، باید از کودکان تحت مراقبت خود در برابر تعامل با غریبه‌ها یا تماس با هر نوع خطر محافظت کند.

 

کمک به انجام کارهای خانه

یک پرستار کودک در منزل باید انتظار انجام کارهای سبک خانه را داشته باشد. مراقبت از کودکان ممکن است با ریخت‌ و پاش در خانه همراه باشد و پرستاران کودک باید این بهم‌ریختگی‌ها را به‌ طور مرتب تمیز کنند. آن‌‌ها وظیفه دارند که کودک را تمیز نگه دارند، ظروف غذای او را بشویند و ملحفه کودک را تعویض کنند. به‌ عنوان یک قاعده، مراقب کودک باید قبل از خروج از منزل، خانه را مرتب کند. برخی از والدین ممکن است از پرستار کودک بخواهند که وقتی بچه‌ها به رختخواب می‌روند، برخی از کارهای خانه را انجام دهند که البته برای چنین درخواستی نیاز است که هزینه اضافی پرداخت شود.

پرستار کودک در خانه

کمک در انجام تکالیف

با توافقی که بین پرستار کودک و والدین صورت می‌گیرد، ممکن است لازم باشد که پرستار کودک در منزل به کودکانی که به مدرسه می‌روند، در انجام تکالیف‌شان کمک کنند. البته بهتر است پرستار کودک، دانش و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد تا بتواند این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

 

آمادگی برای شرایط اضطراری

وقتی مراقب کودک در منزل برای مواقع اضطراری آمادگی لازم را داشته باشد، والدین احساس امنیت می‌کنند. یکی از وظایف اساسی پرستار کودک در منزل این است که از آمادگی خود برای شرایط اضطراری اطمینان حاصل کند. آن‌ها باید تحت آموزش‌های اورژانسی مانند کمک‌های اولیه قرار بگیرند. همچنین آن‌ها باید در مورد سابقه پزشکی کودکان تحت مراقبت خود اطلاعات کافی داشته باشند. پرستار کودک باید شماره تلفن‌های مهم مانند اورژانس، آتش‌نشانی، پلیس و… را در دسترس داشته باشد.

 

حمام کردن و پوشاندن لباس به کودکان خردسال

زمان حمام می‌تواند هم برای کودک و هم برای پرستار کودک سرگرم‌کننده باشد، اما پرستار همیشه باید از شیوه‌های ایمن برای حمام کردن کودک پیروی کند. نوزادان و کودکان خردسال، وقتی آب خیلی داغ باشد، به‌ راحتی دچار سوختگی می‌شوند. بنابراین مراقب کودک در منزل، باید دمای آب را چک کند تا مشکلی برای کودک پیش نیاید. همچنین اگر کودک قرار است داخل وان، حمام داده شود، عمق آب نباید به اندازه‌ای باشد که خطری او را تهدید کند. در طول حمام کودک، پرستار نباید حمام را ترک کند و باید همیشه در کنار کودک بماند. زیرا امکان لیز خوردن وجود دارد و هیچ چیز مهم‌تر از اطمینان از محافظت از کودک در داخل و اطراف آب نیست.

 

تهیه غذا و میان وعده

این مسئولیت، اغلب از پرستاران کودک انتظار می‌رود و می‌تواند چالش‌های خاص خود را داشته باشد. اگر کودک شما آلرژی غذایی دارد، مطمئن شوید که فهرست غذاهایی را که برای او مشکل‌ساز است را در اختیار پرستار کودک قرار می‌دهید. همچنین او باید بداند که کودک شما به چه غذاهایی علاقه دارد و از خوردن آن لذت می‌برد تا بتواند بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشد.

نگهداری از کودک در منزل

تعویض پوشک

اگر کودک شما هنوز نوزاد است و به سنی نرسیده که خودش به دستشویی برود، پرستار کودک در منزل، وظیفه دارد تا پوشک او را در صورت لزوم تعویض کند. بهتر است تمام وسایل مورد نیاز مانند پوشک، پودر بچه، دستمال مرطوب و لباس را در یک جای مشخص و در دسترس پرستار کودک قرار دهید، تا برای این کار سرگردان نشود و کودک شما منتظر نماند.

 

مدیریت داروهای کودک

این یک مسئولیت مهم برای هر مراقب کودک در منزل است. داروهای کودک باید دقیقا همان طور که مشخص شده‌اند، به کودک داده شوند. دستورالعمل دوز مصرفی معمولا به وضوح بر روی بسته‌بندی داروها مشخص می‌شوند اما با این‌ حال بهتر است روی یک کاغذ دستورالعمل هر دارو را برای پرستار بنویسید تا اشتباهی صورت نگیرد. این مسئولیت والدین است که اطمینان حاصل کنند که پرستار کودک از دستورالعمل مصرف داروهای مورد نیاز کودک آگاه است.

 

ایجاد نظم و انضباط

نظم و انضباط در درجه اول بر عهده والدین است، اما زمانی که والدین از خانه دور باشند، این مسئولیت بر دوش پرستار کودک قرار می‌گیرد. پرستار کودک باید استراتژی تربیتی ترجیحی خانواده را بیاموزد و تا جایی‌ که می‌تواند از آن پیروی کند تا سازگاری کودک حفظ شود. او برای برخورد با بداخلاقی‌ها و نافرمانی‌های کودک، باید به شیوه‌ای امن، آرام و مهربان رفتار کند و این موضوع را با والدین در میان بگذارد.

 

به‌ موقع خواباندن کودکان

این وظیفه احتمالا یکی از سخت‌ترین مسئولیت‌های نگهداری از کودک در منزل است، زیرا کودکان همیشه وقتی زمان خواب فرا می‌رسد، همکاری نمی‌کنند. این کار ممکن است برای پرستار کودک چالش‌ برانگیزتر از والدین باشد، زیرا کودکان معمولا حد و مرزهای خود را با شخصی جدید آزمایش می‌کنند. در چنین شرایطی مراقب کودک باید از روال معمول خوابیدن کودک مانند پوشیدن لباس خواب، خوردن یک میان‌وعده، مسواک زدن و داستان خواندن آگاه باشد و بداند که هر کدام از این مراحل را چگونه و چه‌ زمانی انجام دهد.

مراقبت از کودک در منزل

درخواست فوری مراقب کودک در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

پرستار کودک در منزل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

استخدام پرستار کودک یک تصمیم مهم برای شما و خانواده‌تان است. پرستاری که برای نگهداری از کودک در منزل انتخاب می‌کنید، زمان باکیفیتی را با مهم‌ترین افراد زندگیتان، یعنی فرزندانتان سپری می‌کند. بنابراین انتخاب فردی قابل اعتماد که تاثیر زیادی بر زندگی بچه‌هایتان خواهد داشت، بسیار مهم و کلیدی است. درست است که افراد ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی دارند، اما برخی از ویژگی‌های اساسی وجود دارند که بهترین پرستاران کودک از آن‌ها بهره‌مند هستند. بنابراین مهم است که هنگام تصمیم‌گیری نهایی برای استخدام پرستار کودک در منزل به دنبال این ویژگی‌ها باشید.

 

پرستاری که عاشق کودکان باشد

مهمترین ویژگی یک مراقب کودک، عشق واقعی او به کودکان است. تحصیلات، تجربه و مهارت‌های ویژه پرستار، مهم است، اما هیچ‌کدام از این‌ها، فردی را که واقعا عاشق کار با کودکان نیست، به یک پرستار باکیفیت تبدیل نمی‌کند. لذت بردن از همنشینی و سر و کله زدن با کودکان و احساس افتخار به پرستاری از آن‌ها، پایه‌ای است که این شغل بر روی آن بنا شده است.

 

وقت‌شناس بودن

یک ویژگی کلیدی مورد نیاز کارمندان در تمام صنایع، وقت‌شناسی است. پرستاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. حضور به‌ موقع پرستار کودک در منزل، به شما در انجام تعهداتی که برای شغل‌تان حیاتی هستند، کمک می‌کند. وقت‌شناسی پرستار کودک در طول روز نیز مهم است، زیرا او باید زمان خود را مدیریت کند تا مطمئن شود که تمام کارهای مربوط به کودک و خانه را انجام می‌دهد. وقت‌شناس بودن و داشتن مهارت‌های مدیریت زمان، همه‌ چیز را در مسیر درست نگه می‌دارد.

نگهداری از کودک در خانه

صبور بودن

نگهداری از کودک در منزل حتی در بهترین حالت، ممکن است یک چالش جدی باشد! کج‌خلقی، اختلاف بر سر اسباب‌بازی‌ها، غذا خوردن بی‌نظم، همه این‌ها می‌تواند برای پرستار کودک استرس زیادی ایجاد کند. به‌ همین دلیل است که صبر، ویژگی مهمی است که همه پرستارهای کودک باید از آن برخوردار باشند. اگر مراقب کودک در منزل به‌ سرعت از کوره در برود، برای این نقش مناسب نیست. بهترین پرستاران کودک وقتی تحت‌ فشار قرار می‌گیرند خونسرد هستند و می‌توانند با موقعیت‌های چالش‌ برانگیز مقابله کنند.

 

انعطاف‌پذیری

مراقبت از کودک همیشه با یک برنامه استاندارد یا شرح شغلی که هرگز تغییر نمی‌کند، تعریف نمی‌شود. انعطاف‌پذیری معمولا یکی از دلایل اصلی انتخاب یک پرستار کودک توسط خانواده‌هاست. هنگام مصاحبه با کاندیداها، در مورد نوع انعطاف‌پذیری و سطح راحتی آن‌ها در مورد برنامه‌ریزی، مسئولیت‌های روزانه و محیط خانه صحبت کنید. پرستارانی که به‌ راحتی می‌توانند خود را با تغییرات وفق دهند، در شغل پرستاری کودک موفق‌تر هستند.

 

داشتن مهارت‌های ارتباطی

بهترین پرستار کودک در منزل، می‌تواند به خوبی با شما و فرزندانتان ارتباط برقرار کند. وقتی صحبت از ارتباط با شما می‌شود، یک پرستار کودک ایده‌آل، هیچ رازی را پنهان نمی‌کند. شما باید به دنبال فردی بگردید که وقتی از انتظارات و یا دستورالعمل‌های شما مطمئن نیست، راحت سوال بپرسد، به‌ طور مرتب اطلاعات مهم را درباره فرزندتان با شما به اشتراک بگذارد و بتواند به هر مشکلی که مربوط به وظایف شغلی اوست، رسیدگی کند.

 

قابل اعتماد بودن

والدین باید به پرستار کودک خود اعتماد زیادی داشته باشند. البته بزرگترین جلوه اعتماد آن‌ها این است که به او اجازه می‌دهند، از فرزندان‌شان مراقبت کند. اما خانه، وسایل خانه و بسیاری از اطلاعات حساس خانواده نیز در اختیار پرستار کودک قرار می‌گیرد. به‌ همین دلیل قابل اعتماد بودن، بخش مهمی از روند استخدام اوست. دانستن این که پرستار کودک قرار است همیشه فرزند شما را دوست داشته‌ باشد، از او مراقبت کند و بر اساس سلامت و رفاه او تصمیمات خوبی بگیرد، ضروری است. دانستن این که او به خانه و دارایی شما احترام می‌گذارد، از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند و آنچه را که در محل کار می‌بیند و می‌شنود، محرمانه نگه می‌دارد نیز مهم است.

مراقبت از کودک در خانه

پرورش‌ دهنده

ایده پرورش کودک، در قلب نقش پرستار کودک قرار دارد. توانایی برقراری ارتباط در سطح عمیق، ایجاد یک رابطه ایمن و محبت‌آمیز و ارائه یک محیط باثبات، همه عناصر مهم تربیت فرزند شما هستند. پرستار کودکی که به نیازهای فردی فرزند شما حساس است، روزی جذاب را حول علایق او می‌سازد و سبک مراقبتی خود را متناسب با شخصیت و خلق و خوی او ایجاد می‌کند.

 

مشتاق بودن پرستار کودک در منزل

پرستاران کودک روزهای طولانی کار می‌کنند و اغلب مسئولیت‌های زیادی دارند. برای برخی از پرستاران، ساعات کاری زیاد و مسئولیت‌های مختلف ممکن است خسته‌ کننده باشد. اما برخی دیگر اجازه می‌دهند، اشتیاق طبیعی وجودشان برای کار با کودکان، آن‌ها را در طول روز هدایت کند. پرستار کودکی که هر روز برای رفتن به سر کار مشتاق است، کسی است که کودک شما از وقت گذراندن با او لذت می‌برد.

 

سرگرم‌ کننده

در دوران کودکی، همه‌ چیز سرگرم‌ کننده است. به‌ دنبال پرستار کودکی باشید که واقعا از کاری که انجام می‌دهد لذت می‌برد و روزهای سرگرم‌ کننده و خوبی را برای فرزند شما برنامه‌ریزی می‌کند. شوخ‌طبعی در موقعیت‌های مختلف و داشتن دیدگاهی خوش‌بینانه به زندگی، عناصر کلیدی‌ای هستند که باید در وجود پرستار به دنبال آن‌ها باشید.

مراقبت از کودک

هزینه استخدام پرستار کودک در منزل چقدر است؟

قیمت استخدام پرستار کودک در منزل عدد ثابتی نیست و عوامل مختلفی بر آن تاثیر می‌گذارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

آیکون تکنسین امبولانس

میزان مراقبت از کودک

میزان نگهداری از کودک در منزل و مدت زمانی که در روز به پرستار کودک نیاز دارید، می‌تواند بر هزینه‌ای که باید به او بپردازید، تاثیر بگذارد. به‌ عنوان مثال، آیا به یک پرستار کودک تمام‌وقت نیاز دارید یا نیمه‌وقت؟ آیا برنامه منظمی برای استخدام پرستار کودک دارید یا این که گاهی اوقات می‌خواهید از او کمک بگیرید؟

خدمات گسترده سلامت و بهداشت

بر عهده داشتن مسئولیت‌های اضافی

بسیاری از پرستاران کودک تا زمانی‌ که در وظیفه اصلی آن‌ها خللی ایجاد نشود، خوشحال می‌شوند که در انجام کارهای خانه به شما کمک کنند. اما درخواست کمک از پرستار کودک برای شستن لباس‌ها یا خرید مواد غذایی قطعا کارهایی هستند که نیاز به پرداخت دستمزد اضافی دارند.

انتخاب خدمات متنوع

تحصیلات

تحصیلات یک مراقب کودک در منزل بر میزان دستمزد او تاثیر می‌گذارد. پرستاری که دارای مدرک کارشناسی در رشته آموزش ابتدایی و یا روانشناسی است، دستمزد بیشتری نسبت به پرستاری که فاقد چنین مدرک تحصیلی است، دارد. همچنین پرستارانی که دوره‌های تخصصی مراقبت از کودک را گذرانده‌اند، در مقایسه با آن‌هایی که در این دوره‌ها شرکت نکرده‌اند، دستمزد بالاتری می‌گیرند.

آیکون تکنسین امبولانس

تجربه

پرستاران کودک باتجربه از آن‌هایی که تجربه کمتری دارند، دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند. پرداخت بیشتر برای تجربه بیشتر باعث می‌شود که پرستار کودک بتواند به بهترین شکل، نیازهای کودک شما را برآورده کند و شما را آسوده‌خاطر سازد.

انتخاب خدمات متنوع

تعداد فرزندان

پرستاری که از یک کودک مراقبت می‌کند با کسی که مسئولیت پرستاری ۲ یا ۳ کودک را بر عهده داشته باشد، هزینه متفاوتی دارد و قیمت پرستار کودک در منزل فرق می‌کند.

خدمات گسترده سلامت و بهداشت

مهارت

قیمت پرستار کودک در منزل، تحت‌ تاثیر مجموعه مهارت‌های او نیز هست. اگر پرستاری بتواند به کودک زبان دوم بیاموزد یا نواختن ساز را به کودک آموزش دهد، دستمزد بیشتری خواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله به طور جامع و کامل در مورد پرستار کودک در منزل صحبت کردیم و در مورد نقش او نکاتی را ذکر کردیم. همچنین به مزایای استخدام مراقب کودک در منزل پرداختیم و در مورد ویژگی‌های یک پرستار کودک خوب سخن گفتیم. به‌ طور حتم انتخاب فردی که بتواند به‌ خوبی از عهده مراقبت و نگهداری از فرزند خردسال شما بربیاید و دارای تجربه و دانش کافی در این زمینه باشد، کار دشواری است. همچنین پرستاری که برای نگهداری از کودک در منزل استخدام می‌شود، باید ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی مطلوبی داشته‌ باشد تا با خیال راحت، فرزند خود را به او بسپارید. اگر قصد استخدام پرستار کودک را دارید، ما در مرکز خدمات درمانی ثمین می‌توانیم بهترین و خوش‌سابقه‌ترین پرستاران کودک را به شما معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درخواست مراقب کودک در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد مراقب کودک

از مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل معتبر اقدام به استخدام پرستار کودک کنید. سوابق کاری پرستار کودک را بررسی کنید. عدم سوء پیشینه و اعتیاد پرستار را بررسی کنید. جلسه مصاحبه حضوری برگزار کنید. در صورت تایید روز کاری آزمایشی برای مشاهده عملکرد پرستار در نظر بگیرید.

با کودک رابطه صمیمانه‌ای برقرار می‌کند.

در مورد اصول تربیتی و مراقبتی کودک با توجه به سن او اطلاعات کافی دارد.

با کودک بر اساس اصول و قوانین خانواده رفتار می کند.

رویکردهای تربیتی والدین را در مورد کودک به کار می‌برد.

فعال و پر انرژی بوده و کودک را با فعالیت‌های فیزیکی هیجان‌انگیز سرگرم می‌کند.

به رژیم غذایی و وضعیت سلامتی کودک توجه می‌کند.

حقوق پرستار در منزل با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. از جمله این عوامل عبارتند از:

تعداد کودکان

نیاز به مراقبت‌های ویژه

ساعت کاری پرستار

وظایف محوله پرستار و…

شرایط کاری پرستار با توجه به شرایط خانواده تعیین می‌شود. تمام‌وقت و پاره‌وقت بودن ساعت کاری، انجام امور منزل، انجام امور مربوط به کودک، دادن داروها و مراقبت از کودک بیمار و… فاکتورهایی هستند که با توجه به درخواست خانواده از مرکز پرستاری به خانواده معرفی می‌شوند.

زمان کاری پرستار با توجه به برنامه خانواده تعیین می‌شود. قبل از عقد قرارداد باید روزهای کاری پرستار و زمان ورود و خروج مشخص شود. اما خانواده می‌تواند با هماهنگی قبلی پرستار برای روزهای تعطیل، مسافرت‌ها و یا تغییر در ساعت ورود و خروج پرستار در برخی از روزها با او هماهنگ کند.

مناطق تحت پوشش درخواست مراقب کودک در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.

خدمات سلامت در منزل