ویزیت دکتر در منزل

دکتر سالمندان در منزل

ویزیت پزشک در منزل( 24ساعته )

ویزیت پزشک در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

ویزیت پزشک

در روزگاران گذشته، اگر کسی از بیماری رنج می‌برد، تلگراف می‌فرستاد تا پزشک را به خانه خود دعوت کند. پزشک که با لبخند و کیف پزشکی خود حاضر می‌شد، بیمار را برای انواع بیماری‌ها از آنفلوانزا گرفته تا شکستگی استخوان درمان می‌کرد. در آن زمان، ویزیت دکتر در منزل، امری طبیعی و عادی بود. اما در چند دهه گذشته، پیشرفت تکنولوژی، دسترسی راحت به وسایل نقلیه و توسعه بیمارستان‌ها، باعث کاهش ویزیت پزشکان در خانه شده است. با این‌ حال اخیرا به دلایل مختلف، تقاضا برای ویزیت پزشک در منزل افزایش یافته است. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

پزشک سالمندان در منزل

درخواست سریع پزشک در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

تاریخچه ویزیت دکتر در منزل

از اولین روزهای پزشکی حرفه‌ای، برای پزشکان مرسوم بود که برای ویزیت، به خانه بیماران مراجعه کنند. تماس گرفتن با پزشکی که به خانه بیاید تا بیمار را در آسایش خانه، درمان کند، امری عادی بود. زیرا در آن زمان بسیاری از بیماران، وسیله نقلیه برای مراجعه به مطب پزشکان را نداشتند.

علاوه‌ بر این، اگر فرد به دلیل شدت بیماری توان راه رفتن نداشت، نمی‌توانست به ملاقات پزشک برود. وقتی بیمار از تب شدید رنج می‌برد یا به سختی می‌توانست از رختخواب بلند شود، چگونه می‌خواست خود را به مطب دکتر برساند؟ آن زمان، آمبولانسی هم وجود نداشت که بیمار را به بیمارستان منتقل کند. بنابراین هیچ راه‌ حلی باقی نمی‌ماند، جز این که پزشک به خانه بیمار بیاید. به این‌ ترتیب، در مواقع اضطراری، به پزشک پیغام می‌دادند که به سرعت خود را به منزل بیمار برساند. علاوه‌ بر این، اکثر پزشکان، پزشک عمومی بودند و احتمالا همه درمان‌ها را از عمل‌های جزئی گرفته تا جراحی انجام می‌دادند. آن‌ها می‌دانستند که چگونه آلرژی‌ها را درمان، دمای بدن بیمار را اندازه‌گیری کنند و نوزادان را به دنیا بیاورند. بدین‌ترتیب ویزیت دکتر در منزل انجام می‌شد و بیمار از روش‌های درمانی و داروهایی که توسط پزشک برای او تجویز می‌شد، استفاده می‌کرد.

ویزیت دکتر

چرا ویزیت دکتر در منزل دوباره مورد توجه قرار گرفته است؟

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث شد، دوباره محبوبیت ویزیت دکتر در منزل بازگردد، این است که جمعیت سالمندان با سرعت زیادی در حال رشد است. در چند سال آینده، درصد زیادی از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند. انسان در دوران سالمندی نیاز به مراقبت‌های پزشکی بیشتری دارد و ویزیت پزشک در منزل بهترین گزینه است.

این جمعیت سالمند نیاز به خدمات پزشکی دارند و برای بسیاری از آن‌ها، مراجعه به مراکز درمانی سخت و دشوار است. به‌ همین‌ دلیل آن‌ها ترجیح می‌دهند تا قرار ملاقات با پزشک را در خانه خود ترتیب دهند تا بدین‌ترتیب آسایش و راحتی بیشتری داشته باشند.

ویزیت پزشک

کدام پزشکان، ویزیت دکتر در منزل را انجام می‌دهند؟

پزشکانی که برای ویزیت بیمار به خانه مراجعه می‌کنند، معمولا پزشکان عمومی هستند. البته در موارد خاص ممکن است، ویزیت دکتر در منزل توسط پزشک متخصص انجام شود که بستگی به شرایط بیمار و موارد دیگر دارد. پزشکان عمومی، معمولا با بیمار خود یک رابطه قوی ایجاد می‌کنند و خدمات مراقبتی بلند مدت به او ارائه می‌دهند. این پزشکان به‌ نحوی آموزش دیده‌اند که بتوانند بیماری‌های متداول را به راحتی تشخیص دهند و درمان کنند. همچنین آن‌ها معاینات روتین را انجام می‌دهند و اگر بیمار به درمان‌های تخصصی نیاز داشته باشد، او را به پزشکان متخصص یا بیمارستان‌های تخصصی معرفی می‌کنند.

پزشک عمومی با حضور در منزل بیمار، به سلامت روانی و جسمی او کمک می‌کند. ویزیت پزشک در منزل، در سیستم مراقبت‌های پزشکی، جایگاه ویژه‌ای دارد و موجب می‌شود تا بیماران در کوتاه‌ترین زمان، خدمات پزشکی و مراقبتی را دریافت و روند بهبودی را خیلی سریع طی کنند.

دکتر در منزل

پزشک عمومی چه نقشی در سیستم درمان دارد؟

در میان ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی، پزشکان عمومی یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها را ایفا می‌کنند. در ادامه با نقش این پزشکان آشنا می‌شوید.

پزشک در منزل

درخواست فوری دکتر در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

ویزیت پزشک در منزل چگونه انجام می‌شود؟

در سال‌های اخیر، علم پزشکی پیشرفت زیادی کرده است و نوآوری‌ها و ابداعات مختلفی در ارائه خدمات پزشکی صورت گرفته است. در گذشته پزشکانی که بیماران را در خانه ویزیت می‌کردند، تجهیزات زیادی نداشتند، اما امروزه بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل حمل وجود دارد که پزشکان می‌توانند در هنگام ویزیت بیمار در منزل، آن را همراه خود به خانه بیماران ببرند.

در دنیای امروز، امکاناتی فراهم شده است تا تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها در خانه بیمار به صورت دقیق انجام شود و برای بسیاری از بیماری‌ها نیاز نباشد که افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند. ویزیت دکتر در منزل باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه بیمار می‌شود و دیگر لزومی ندارد تا افراد به خاطر مشکلات ساده و غیر حاد، ساعت‌ها در ترافیک خیابان‌ها بمانند و در صف طولانی مطب‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوند.

مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از مراکز معتبر و خوش‌سابقه است که می‌تواند خدمات ویزیت پزشک در منزل را به شما ارائه دهد. همکاران پزشک ما، همگی جزء بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان هستند و باکیفیت‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی را برای بیماران در خانه انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از تعرفه ویزیت دکتر در منزل با ما تماس بگیرید.

پزشکانی که برای ویزیت بیماران به خانه آن‌ها مراجعه می‌کنند، تمام خواسته‌ها و نیازهای بیماران را در نظر می‌گیرند و مناسب‌ترین راه‌ حل‌های درمانی را برای آن‌ها تجویز می‌کنند. ویزیت پزشک در منزل، می‌تواند یک راهکار ایده‌آل برای درمان بیماران باشد. زیرا وقتی بیماران در خانه و رختخواب خود هستند و پزشک بر بالین آن‌ها حاضر می‌شود، روند بهبودی‌شان سریع‌تر و راحت‌تر طی می‌شود.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

پزشکی که برای ویزیت به منزل بیماران مراجعه می‌کند، باید دارای چه مهارت‌هایی باشد؟

این پزشکان، علاوه‌ بر مهارت‌هایی که باید در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی داشته باشند، لازم است تا از یکسری مهارت‌های فردی نیز برخوردار باشند تا بتوانند باکیفیت‌ترین خدمات را به بیماران خود ارائه دهند. این پزشکان نقطه ورود افراد برای دریافت خدمات مراقبتی و درمانی هستند. پزشکان عمومی باید بتوانند با افراد در سنین مختلف ارتباط برقرار کنند و پاسخگوی نیاز‌های پزشکی آن‌ها باشند. در ادامه به برخی از مهارت‌های رفتاری و شخصیتی مورد نیاز پزشکانی که ویزیت در منزل را انجام می‌دهند، اشاره می‌کنیم.

 

دارای مهارت‌های بین فردی باشد

این پزشکان، عضوی از تیم مراقبت‌های پزشکی هستند. از این‌ رو علاوه‌ بر رسیدگی به بیماران و درمان آن‌ها، لازم است که با دیگر اعضای کادر درمان مانند پرستاران، مسئولین آزمایشگاه، دستیاران پزشکی و… همکاری داشته باشند. آن‌ها نیاز دارند تا با این افراد به‌ طور موثر، ارتباط حرفه‌ای ایجاد کنند تا بتوانند به بیماران، خدمات شایسته‌تر و بهتری ارائه دهند. پزشکان عمومی برخلاف پزشکان متخصص، با برخی بیماران خود، ارتباطی بلندمدت دارند. زیرا این بیماران ممکن است دچار بیماری‌های مزمن باشند و باید به‌ طور مداوم، تحت‌ نظر پزشک قرار گیرند. از این رو ویزیت دکتر در منزل می‌تواند برای این بیماران مفید باشد.

 

از مهارت‌های ارتباطی برخوردار باشد

پزشکان عمومی که به منزل بیماران مراجعه می‌کنند، باید بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از بیماران دریافت کنند. از این‌ رو لازم است که مهارت‌های ارتباطی قوی داشته باشند. آن‌ها باید به دقت به صحبت‌های بیماران گوش کنند و پرسش‌های خود را به شکلی ساده از بیماران بپرسند. این پرسش‌ها نباید دارای اصطلاحات بیش از حد تخصصی باش و بیماران آن‌ها را درک نکنند. همچنین ویزیت دکتر در منزل برای کودکان خردسال و افراد دارای معلولیت ذهنی، باید به نحوی باشد که سوالات مورد نظر به صورت‌های گوناگون پرسیده شود. به‌ همین‌ دلیل لازم است تا پزشک از مهارت‌های ارتباطی قوی برخوردار باشد تا بتواند اطلاعات مورد نیاز خود را از بیماران به‌ طور کامل دریافت کند و با استفاده از آن‌ها، راهکارهای درمانی مناسبی ارائه دهد. 

ویزیت در منزل

توانایی استدلال داشته باشد

پزشکان از استدلال قیاسی برای ارزیابی مشکلات پزشکی بیماران استفاده می‌کنند، تا بتوانند تشخیص درستی از مشکلات بیماران داشته باشند و راهکارهای مناسبی برای درمان آن‌ها ارائه دهند. همچنین آن‌ها از طریق استدلال استقرایی، اطلاعات متناقض یا داده‌های به ظاهر نامربوط را جمع‌آوری می‌کنند، تا به نتایج قابل قبولی دست یابند. داشتن توانایی استدلال به پزشکان کمک می‌کند تا به مشکلات حساس باشند و از این طریق بتوانند بیماری‌ها را شناسایی کنند.

 

به جزئیات توجه کند

نگهداری از سوابق بیماران، یکی از جنبه‌های مهم درمان است. پزشکانی که برای ویزیت بیماران به خانه آن‌ها می‌روند، باید اطلاعات آن‌ها را به صورت دقیق، ثبت کنند. زیرا اگر ویزیت دکتر در منزل دوباره انجام شود، پزشک باید نتایج به دست آمده را با آن چه در گذشته اتفاق افتاده و جزء سوابق پزشکی بیمار است، مقایسه کند تا از روند بهبودی بیمار آگاه شود. بیماری‌ها یا داروهای قبلی، ممکن است در بروز علائم جدید بیماری تاثیر بگذارند. بنابراین پزشک باید به جزئیات توجه کند تا بتواند تشخیص صحیحی داشته باشد.

 

خوب گوش دادن را یاد بگیرد

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک پزشک باید از آن برخوردار باشد، هنر خوب گوش دادن است. پزشکی که به بیماران خود، خوب گوش می‌دهد، در وقت صرفه‌جویی می‌کند. زیرا معمولا بیماران در صحبت‌های خود، اطلاعاتی که پزشک برای تشخیص و درمان بیماری آن‌ها نیاز دارد را بیان می‌کنند.

 

با بیماران همدلی کند

همدلی نقش مهمی در هنگام ویزیت دکتر در منزل دارد. زیرا بیماران باید با تمام وجود باور کنند که پزشک به خوبی آن‌ها را درک می‌کند، به صحبت‌هایشان گوش می‌دهد و نیازها و خواسته‌های آن‌ها را در نظر می‌گیرد. همچنین پزشکان باید بتوانند به خوبی از زبان بدن خود برای برقراری ارتباط با بیماران استفاده کنند.

مزایای ویزیت دکتر عمومی در منزل

ویزیت دکتر عمومی در منزل، مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

با ویزیت دکتر در منزل، دیگر لازم نیست در صف، منتظر بمانید

حتما برایتان پیش‌ آمده که در مطب‌ها و بیمارستان‌ها در صف طولانی انتظار برای ویزیت پزشک معطل شوید. منتظر ماندن برای ملاقات پزشک ممکن است ساعت‌ها طول بکشد و برای افرادی که بیمار هستند، این ساعت‌های طولانی، می‌تواند بسیار خسته‌کننده و طاقت‌فرسا باشد. از طرف دیگر افرادی که در اتاق انتظار مراکز درمانی حاضر هستند، هر کدام ممکن است حامل میکروب و ویروس واگیردار باشند. این مسئله می‌تواند مشکلات و دردسرهای مضاعفی را برای دیگر بیماران ایجاد کند و آن‌ها را با خطرات جدی مواجه کند. اما با ویزیت دکتر در منزل دیگر خبری از صف انتظار نیست و به محض ورود پزشک به خانه، بیمار می‌تواند روند درمانی خود را آغاز کند.

 

ویزیت دکتر در منزل، برای بیماران راحتی و آرامش را به همراه دارد

وقتی بیمار هستید، هیچ چیز بهتر از ماندن در رختخواب و استراحت کردن نیست. وقتی قرار باشد به بیمارستان یا مطب پزشکان مراجعه کنید، باید از این راحتی چشم‌پوشی کنید و رنج و زحمت ماندن در ترافیک و معطل شدن در صف انتظار مطب دکتر را به جان بخرید. اما با ویزیت دکتر در منزل، دیگر خبری از این دردسرها نیست و همه چیز برای راحتی و آسایش شما فراهم است.

برای اینکه از خدمات ویژه ویزیت پزشک در منزل مرکز ثمین بهره‌مند شوید، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. پزشکان ما کلیه خدمات تشخیصی و پزشکی مورد نیاز شما را با امکانات پیشرفته‌ای که در اختیار دارند، انجام خواهند داد. پس از تماس شما، در کوتاه‌ترین زمان، هماهنگی‌های لازم جهت اعزام پزشک به منزل شما انجام خواهد شد، تا هرچه زودتر روند درمانی بیمار آغاز شود.

از دیگر امکاناتی که پزشکان ما می‌توانند برای ویزیت‌های خانگی همراه خود بیاورند، دستگاه عکس‌برداری اشعه ایکس پرتابل است. این دستگاه‌ها که جزء دستگاه‌های جدید و پیشرفته به شمار می‌آیند، باعث می‌شوند که دیگر لازم نباشد، بیماران به مراکز عکسبرداری مراجعه کنند.

پرستار در منزل
مراقبت در منزل

ویزیت دکتر در منزل موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود

انتخاب ویزیت دکتر در منزل باعث می‌شود که بیماران در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. شاید بگویید که پزشکانی که در منزل حضور پیدا می‌کنند، هزینه‌ای بیشتر از پزشکانی که در مطب هستند، دریافت می‌کنند. اما این طرز فکر درست نیست. زیرا وقتی شما در خانه هستید و پزشک به سراغ شما می‌آید، دیگر نیازی نیست که هزینه‌ای بابت ایاب‌ و ذهاب بپردازید. همچنین ممکن است هزینه‌های دیگری به شما تحمیل شود که ضروری نیستند. اما وقتی پزشک در خانه شما حاضر می‌شود، آن چه که واقعا نیاز دارید برایتان تجویز می‌کند که شامل هیچ هزینه اضافی نمی‌شود.

 

می‌توانید از مزایای بیمه درمانی خود بهره‌مند شوید

برخی افراد تصور می‌کنند، وقتی پزشک، ویزیت بیمار را در خانه انجام می‌دهد، دیگر نمی‌تواند از مزایای بیمه درمانی خود استفاده کند. در حالی‌ که این‌ گونه نیست. تمام پزشکانی که توسط مرکز خدماتی ثمین به منزل شما اعزام می‌شوند، با شرکت‌های بیمه درمانی قرارداد دارند. به‌ همین‌ دلیل نگران نباشید و با خیال راحت، قرار ویزیت دکتر در منزل را برنامه‌ریزی کنید.

 

با ویزیت دکتر در منزل، سالمندان و معلولان رفاه بیشتری دارند

سالمندان و افراد با معلولیت جسمی، اگر بیمار شوند، برای مراجعه به مراکز درمانی باید دردسرها و ناراحتی‌های زیادی را تحمل کنند. همچنین به دلیل اینکه این افراد در گروه حساس قرار می‌گیرند، احتمال ابتلا به بیماری‌های واگیردار در زمان مراجعه به بیمارستان‌ها و مطب پزشکان برای آن‌ها وجود دارد. اما ویزیت پزشک در منزل سبب می‌شود که آن‌ها احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشند و از خدمات پزشکی باکیفیت‌تری بهره‌مند شوند.

 

خدمات درمانی منحصر به‌ فرد دریافت خواهید کرد

ویزیت دکتر در منزل موجب می‌شود که خدمات درمانی انحصاری دریافت کنید. وقتی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنید، تعداد زیادی از افراد بیمار منتظر هستند تا در نوبت خود، پزشک را ملاقات کنند. همین مسئله ممکن است باعث شود تا پزشک وقت محدودی را برای معاینه بیمار داشته باشد و نتواند تمرکز خود را به‌ صورت صد در صدی بر روی بیمار بگذارد. اما وقتی ویزیت پزشک در منزل انجام می‌شود، پزشک کاملا بر بیمار متمرکز است و با صبر و حوصله به معاینه بیمار می‌پردازد و بهترین راه‌ حل‌های پزشکی را برای او تجویز می‌کند.

ویزیت بیمار در منزل

ویزیت دکتر در منزل برای چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

افراد مختلفی می‌توانند از منافع ویزیت پزشک در منزل بهره‌مند شوند. این افراد شامل:

ویزیت سالمندان در منزل

همان گونه که اشاره کردیم، ویزیت دکتر در منزل برای سالمندان مزایای زیادی به همراه دارد. وقتی پزشک در خانه، سالمندان را ویزیت می‌کند، می‌تواند با کیفیت‌ترین خدمات درمانی و پزشکی را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بدین‌ ترتیب آرامش و راحتی بیشتری را تجربه کنند. در ادامه با خدماتی که در ویزیت پزشک در منزل به سالمندان ارائه می‌شود، آشنا خواهید شد.

ارائه مراقبت پس از عمل جراحی: سالمندانی که بنا به دلایل مختلف، تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، پس از اینکه از بیمارستان مرخص می‌شوند، باز هم نیاز به پرستاری و مراقبت دارند و باید تحت‌ نظر پزشک باشند. از این رو ویزیت دکتر در منزل، می‌تواند به سالمندان کمک کند تا هر چه سریع‌تر، سلامتی خود را به دست آورند.

مدیریت بیماری‌های حاد و مزمن: حضور پزشک در منزل سالمندان، موجب می‌شود تا آن‌ها بتوانند بهتر و راحت‌تر، بیماری‌های خود را مدیریت کنند و نتیجه بهتری بگیرند. این بیماری‌های می‌تواند شامل بیماری‌هایی چون نارسایی‌های قلبی، دیابت، آرتروز و… باشد.

دریافت مراقبت‌های عمومی: ویزیت سالمند در منزل، اگر به صورت روتین و منظم انجام شود، می‌تواند تاثیر زیادی در سلامت کلی او داشته باشد. این مراقبت‌ها شامل مراقبت‌های عصبی، ارتوپدی، قلبی، تنفسی و… هستند.

ارتباط موثر پزشک با سالمند: پزشکانی که برای ویزیت سالمندان، به خانه آن‌ها اعزام می‌شوند، تلاش می‌کنند که ارتباط موثری با بیمار خود برقرار کنند و اعتماد او را جلب کنند. این ارتباط قوی موجب می‌شود که سالمند به درمان‌هایی که از سوی پزشک تجویز می‌شود، بهتر پاسخ دهد و نتیجه مطلوب‌تری حاصل شود. پزشکان مرکز خدمات درمانی ثمین، همواره بر کاهش عوارض پزشکی تاکید و تلاش می‌کنند تا سالمندان، بی‌جهت در بیمارستان بستری نشوند و خدمات پزشکی مورد نیاز خود را در خانه دریافت کنند.

نظارت بر بیمار در منزل نظارت بر سالمند در منزل

ویزیت دکتر در منزل برای سالمندان چه مزایایی دارد؟

وقتی پزشک در منزل سالمندان حضور پیدا می‌کند، برای آن‌ها مزایایی را به همراه دارد که شامل موارد زیر است:

سخن پایانی

ویزیت دکتر در منزل، سبب تسهیل روند درمان بیماران می‌شود. وقتی پزشک به خانه بیماران مراجعه می‌کند، زمان بیشتری را به معاینه آن‌ها اختصاص می‌دهد و روند درمانی آن‌ها نتیجه مطلوب‌تری دارد. ویزیت دکتر عمومی در منزل باعث می‌شود که بیماران، تجربه خوشایند‌تری از ملاقات با پزشک داشته باشند و بتوانند ارتباط موثرتری با او برقرار کنند. مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از بهترین و شناخته‌ شده‌ترین مراکز ارائه‌ دهنده خدمات مراقبتی و پزشکی در ایران است که می‌تواند بهترین پزشکان را برای ویزیت بیمار به خانه شما اعزام کند. برای رزرو نوبت و اطلاع از هزینه ویزیت دکتر متخصص در منزل با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد ویزیت پزشک در منزل

پزشکان خانگی در صورت نیاز می‌توانند برای بیماران دارو تجویز کنند. سپس بیمار می‌تواند به داروخانه محلی مراجعه و دارو دریافت کند.

چندین نوع پزشک مختلف وجود دارد که به عنوان پزشک مراقبت‌های اولیه مشخص می‌شود، به طور معمول انواع پزشکان عبارتند از: پزشک خانواده، پزشک داخلی یا پزشک عمومی. همچنین پزشکانی به نام متخصصان اطفال وجود دارند که به کودکان توجه دارند، که برای کودکان مراقبت‌های اولیه را ارائه می‌دهند.

هدف اصلی، تشخیص اولیه و در صورت نیاز، تجویز آزمایش خون، ادرار یا آزمایشات دیگر است. کل خدمات برای ارائه مراقبت های بهداشتی اولیه، مراقبت‌های پس از بستری در بیمارستان و مدیریت بیماری‌های مزمن طراحی شده است.

مجموعه‌ ثمین به منظور تکمیل و افزایش تخصص کادر درمانی خود، پزشکان متخصص در زمینه های مختلف را در اختیار دارد و این پزشکان در صورت نیاز در منزل یا محل حضور فرد متقاضی حاضر خواهند شد.

مناطق تحت پوشش درخواست ویزیت پزشک در منزل در تهران

خدمات سلامت در منزل