تزریقات در منزل

تزریقات در منزل

کرونا هنوز به پایان نرسیده و بیرون آمدن از خانه (به‌ ویژه برای افراد مسن، کودکان یا مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای) حتی برای تزریق آمپول در درمانگاه‌ها می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین، در چنین مواقعی بهترین جایگزین برای مراجعه به درمانگاه‌ها، تزریقات در منزل، توسط پرستاران آموزش‌ دیده است. علاوه‌ بر این، خدمات تزریق در خانه، باعث صرفه‌جویی در زمان برای افراد مسن و خانواده‌ها نیز می‌شود. برای کودکان هم پیشنهاد می‌کنیم که آمپول یا سرم در خانه تزریق شود، چون هم راحت‌تر است و هم این‌ که پرستار می‌تواند از کودک مراقبت بهتری داشته‌ باشد و به او برای غلبه بر ترس از درد، کمک کند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد تزریقات در منزل صحبت کنیم. اگر علاقه‌مند هستید تا انتها همراه ما باشید.

تزریقات در منزل ( 24 ساعته )

تزریقات در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

تزریقات در منزل چگونه انجام می‌شود؟

در سال‌های اخیر، علم پزشکی پیشرفت زیادی کرده است و نوآوری‌ها و ابداعات مختلفی در ارائه خدمات درمانی در منزل صورت گرفته است. در گذشته پزشکانی که بیماران را در خانه ویزیت می‌کردند، تجهیزات زیادی نداشتند، اما امروزه بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل حمل وجود دارد که پزشکان می‌توانند در هنگام تزریقات در خانه، آن را همراه خود به خانه بیماران ببرند.

در دنیای امروز، امکاناتی فراهم شده است تا تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها در خانه بیمار به صورت دقیق انجام شود و برای بسیاری از بیماری‌ها نیاز نباشد که افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند. ویزیت دکتر در منزل باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه بیمار می‌شود و دیگر لزومی ندارد تا افراد به خاطر مشکلات ساده و غیرحاد، ساعت‌ها در ترافیک خیابان‌ها بمانند و در صف طولانی مطب‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوند.

مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از مراکز معتبر و خوش‌سابقه است که می‌تواند خدمات تزریقات در منزل را به شما ارائه دهد. همکاران پزشک ما، همگی جزء بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان هستند و باکیفیت‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی را برای بیماران در خانه انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از تعرفه تزریقات در منزل با ما تماس بگیرید.

پزشکانی که برای تزریقات به خانه بیماران مراجعه می‌کنند، تمام خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها را در نظر می‌گیرند و مناسب‌ترین راه‌حل‌های درمانی را برای آن‌ها تجویز می‌کنند. تزریقات در خانه، می‌تواند یک راهکار ایده‌آل برای درمان بیماران باشد. زیرا وقتی بیماران در خانه و رختخواب خود هستند و پزشک بر بالین آن‌ها حاضر می‌شود، روند بهبودی‌شان سریع‌تر و راحت‌تر طی می‌شود.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

تزریقات و انواع آن

داروهای مایع، خون یا مواد مغذی با کمک تزریقات و توسط سوزن، سرنگ و گاهی اوقات کانولا، مستقیما به بدن می‌رسند. تزریقات در منزل معمولا به دو صورت انجام می‌شود:

اما بر اساس این‌ که تزریق در کدام بافت بدن یا از کدام مسیر انجام شود، 4 نوع اصلی تزریق وجود دارد:

تزریق داخل وریدی

تزریق داخل وریدی (IV) به این معنی است که دارو، مواد مغذی یا خون، مستقیما در رگ تزریق می‌شوند و به‌ همین‌ دلیل، واکنش بدن نسبت به سایر داروها بسیار سریع‌تر است. تزریق IV را می‌توان به‌ عنوان یک تزریق با دوز آهسته، ثابت و کنترل‌ شده در یک دوره زمانی خاص و در سرم‌ها مورد استفاده قرار داد. این روش معمولا برای تامین مایعات یا الکترولیت‌ها، تجویز داروهای ضد درد و بیهوشی در حین جراحی استفاده می‌شود. بر اساس تحقیقات سال 2015، تزریق داخل وریدی، بدن را به یک پاسخ فوری وادار می‌کند. تزریق داخل وریدی برای موارد زیر استفاده می‌شود:

محل‌های متداول تزریق IV، مناطقی هستند که رگ‌ها نزدیک به پوست فرد قرار دارند، مانند:

تزریقات در خانه

تزریقات عضلانی

تزریق عضلانی (IM) یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای توزیع دارو در سراسر بدن به‌ دلیل وجود رگ‌های خونی زیاد در اطراف عضله است. از آن‌ جایی که ماهیچه‌ها در عمق لایه‌های متعدد پوست قرار دارند، ممکن است از سوزن‌های بلندتری برای رسیدن به آن‌ها استفاده شود. تزریق IM معمولا ناخوشایندترین و دردناک‌ترین روش در میان انواع دیگر تزریقات است. سایر کاربردهای رایج تزریقات عضلانی، عبارتند از:

برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند مولتیپل اسکلروزیس، ممکن است نیاز باشد که این نوع تزریقات در منزل انجام شوند. محل‌های توصیه‌ شده برای تزریق عضلانی عبارتند از:

نکته مهم این است که طبق یک بررسی در سال 2014، پزشکانی که تزریق‌های عضلانی انجام می‌دهند، بهتر است برای جلوگیری از آسیب احتمالی به عصب سیاتیک، از تزریق در ناحیه باسن بیمار اجتناب کنند.

تزریقات

تزریقات زیرجلدی از خدمات تزریقات در منزل

این نوع تزریق در لایه چربی زیر پوست، به‌ نام بافت زیرجلدی (SC) یا هیپودرم انجام می‌شود. این لایه عمدتا از چربی، کلاژن، اعصاب و عروق خونی تشکیل شده است. تزریق SC به‌ دلیل استفاده از سوزن‌های ظریف، درد چندانی ندارد. بر خلاف تزریق‌های IV و IM، بدن دارو را از طریق تزریق SC به آرامی جذب می‌کند، چون مقدار کمتری رگ‌ خونی در بافت زیرجلدی وجود دارد. این موضوع، باعث می‌شود که تزریقات زیرجلدی، بهترین روش برای داروهای تدریجی و طولانی‌ مدت مانند موارد زیر باشند:

تزریق‌های زیر جلدی، درد زیادی ندارند و احتمال بروز واکنش‌های جانبی مانند عفونت، در آن‌ها کمتر است. محل‌های رایج تزریق زیر جلدی، عبارتند از:

تزریقات زیر جلدی

تزریقات داخل جلدی

تزریق داخل جلدی (ID)، لایه میانی پوست به‌ نام درم را هدف قرار می‌دهد و نیاز به یک تکنیک پیچیده دارد. به‌ همین‌ دلیل است که تزریق ID به‌ ندرت برای واکسیناسیون استفاده می‌شود. این نوع تزریقات به‌ طور خاص برای تشخیص علت یا وضعیتی مانند تست‌های آلرژی و تست سل کاربرد دارند. همانند تزریق SC، این نوع تزریق نیز نسبت به تزریق داخل وریدی و عضلانی، سرعت جذب کندتری دارد. پرستاران معمولا از قسمت‌های بدن با موهای کم، به‌ عنوان محل تزریق داخل جلدی استفاده می‌کنند. این نواحی معمولا شامل سطح داخلی ساعد و قسمت فوقانی پشت و زیر استخوان کتف هستند. علاوه‌ بر این، در محل تزریق، پوست نباید زخم، بثورات، خال یا اسکار داشته باشد.

 

تزریق داخل استخوانی

تزریق داخل استخوانی (IO) مستقیما در مغز استخوان انجام می‌شود و با استفاده از یک سوزن مخصوص، مغز استخوان را سوراخ می‌کند تا به سیاهرگ‌ها برسد. مغز استخوان، دارای منابع خونی غنی است که مستقیما به سیستم گردش خون متصل می‌شوند. این روش برای شرایط اورژانسی مانند موارد زیر کاربرد دارد:

محل‌های رایج تزریق داخل استخوانی عبارتند از:

درخواست سریع تزریقات در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

بیماری‌هایی که به تزریقات در منزل یا مطب نیاز دارند، کدامند؟

بیماری‌هایی که به تزریقات در خانه یا مطب نیاز دارند، شامل موارد زیر هستند:

آزمایش‌ها و چکاپ‌های مرتبط برای تزریقات در منزل

اشعه ایکس، سی‌تی اسکن و ام آر آی، اختلالات ستون فقرات از قبل نیاز به تزریقات را نمایش می‌دهند. با این‌ حال، این آزمایش‌ها درد را نشان نمی‌دهند یا باز تولید نمی‌کنند. تزریقات تشخیصی ستون فقرات شامل دیسکوگرافی (دیسکوگرام)، بلوک‌های انتخابی ریشه عصبی (SNRB)، تزریق مفصل ساکروایلیاک، تزریق مفصل فاست و بلوک‌های داخلی است.

 

دیسکوگرافی

دیسکوگرافی یک آزمایش خاص برای تشخیص این است که آیا دیسک آسیب‌دیده یا غیرطبیعی باعث درد می‌شود یا خیر؟ دیسکوگرافی، یک روش تهاجمی، با استفاده از فلوروسکوپی است. برای کمک به آرامش شما در طول عمل، ممکن است آرام‌بخش خفیف تجویز شود. با این‌ حال، پزشکان نمی‌توانند به‌ طور کامل شما را آرام کنند یا بخوابانند، چون باید در طول تزریق، به اندازه کافی هوشیار باشید تا احساس خود را به پزشک گزارش دهید. در این روش، با استفاده از هدایت فلوروسکوپی، یک ماده حاجب (رنگ) به مرکز دیسک‌های انتخابی تزریق می‌شود. کنتراست مایع، ویژگی‌های تشریحی دیسک آسیب‌دیده را نشان می‌دهد.  این روش ممکن است بسته‌ به تعداد دیسک‌های بررسی شده تا 45دقیقه طول بکشد.

 

بلوک انتخابی ریشه عصبی (SNRB)

آزمایش بلوک انتخابی ریشه عصبی، برای تعیین این‌ که آیا عصب نخاعی خاصی منبع درد است یا خیر، انجام می‌شود. SNRB برای تشخیص رادیکولوپاتی گردنی (گردن) یا کمری انجام می‌گیرد. در این روش، با استفاده از راهنمایی فلوروسکوپی، داروی استروئیدی در یک ریشه عصبی خاص تزریق می‌شود و در هر سطح ستون فقرات 15 تا 30دقیقه طول می‌کشد.

 

تزریق مفصل ساکروایلیاک

مفصل ساکروایلیاک که در قسمت تحتانی ستون فقرات بالای دنبالچه قرار دارد، بزرگ‌ترین مفصل در ستون فقرات است و التهاب آن می‌تواند باعث درد کمر و باسن شود. با استفاده از فلوروسکوپی، داروهای بی‌حسی موضعی و داروهای استروئیدی به مفصل ساکروایلیاک تزریق می‌شود. اگر درد تسکین یابد، می‌تواند به این معنی باشد که مفصل، مولد درد است.

 

بلوک‌های ظاهری و داخلی

التهاب مفاصل بین استخوان‌های ستون فقرات می‌تواند باعث کمردرد شود. آزمایش بلوک‌های فاست و داخلی، شامل تزریق داروی استروئیدی به یک یا چند ساختار مفصلی است، برای تعیین این‌ که آیا یک مفصل خاص باعث ایجاد درد می‌شود یا خیر؟

تزریقات کودکان

نکات مهم بعد از انجام آزمایش‌های تزریقی

نکات مهم برای تزریقات در منزل

همان‌طور که گفته شد، تزریقات انواع و اقسام مختلفی دارند. اگر برای تزریقات در منزل نیاز به کمک حرفه‌ای دارید، می‌توانید با ما در مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا پرستاران و پزشکان متخصص خود را به منزل شما اعزام کنیم.

درخواست فوری تزریقات در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

درمان‌هایی که با تزریقات در منزل انجام می‌شوند چه هستند؟

تزریق‌های ضدالتهابی، گزینه‌های دیگری برای تسکین درد، به‌ خصوص در مفاصل زانو و آرنج هستند که در آن‌ها از انواع مختلفی از داروها استفاده می‌شود. رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

تزریق اسید هیالورونیک (HA) برای زانو

این روش به‌ ویژه برای افراد مبتلا به دیابت مناسب است. اسید هیالورونیک، شبیه مایعی است که در مفصل زانو وجود دارد و این تزریق‌ها مایع موجود در مفاصل را افزایش می‌دهد. این ماده به‌ عنوان یک روان‌کننده و گاهی اوقات یک بافر، عمل می‌کند تا مانع از ساییدگی یک استخوان بر روی استخوان دیگر شود.

 

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

این تزریق، از خون خود فرد برای کاهش التهاب و بهبودی استفاده می‌کند. تزریق پی‌.آر.پی، روی درد مفاصل ناشی از پوکی استخوان بهترین اثر را دارد و برای شرایط مختلفی از جمله تاندونیت، آسیب‌های روتاتور کاف، پارگی عضلات و رباط‌ها، آرنج تنیس یا گلف باز و ورم کف پا استفاده می‌شود.

تجهیزات پزشکی مرتبط با تزریقات در منزل

سوزن، سرنگ و پد الکلی، مهم‌ترین وسایل مورد نیاز برای تزریقات در خانه یا درمانگاه هستند. البته گاهی از قلم تزریقی نیز برای تزریق دارو به زیر پوست استفاده می‌شود.

تجهیزات تزریقات

مزایای تزریقات در منزل

نوزادان، سالمندان و بیماران آسیب‌دیده، از گروه‌هایی هستند که بیشترین سود را از تزریقات در خانه می‌برند. مزایای این روش، شامل موارد زیر است:

درمجموع، انجام تزریقات در منزل، فراتر از تزریقات در درمانگاه است. پرستاران با مراجعه شخصی به خانه شما، می‌توانند جنبه‌های دیگری مانند سبک زندگی و عادات غذایی را که ممکن است برای بهبود سلامت عمومی شما مفید باشد، در نظر بگیرند و توصیه‌های مفید و راهگشایی برای شما داشته باشند.

تزریقات عضلانی

عوارض تزریقات در منزل

هرگونه تزریق یا واکسنیاسیون، می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند که در بیشتر موارد هم جزئی هستند و اثراتی مانند درد بازو یا تب با درجه پایین را ایجاد می‌کنند. عوارض جانبی جزئی، در عرض چند روز از بین می‌روند. با این‌ حال، عوارض و خطرات نامطلوب دیگری هم ممکن است با انواع تزریقات همراه باشد که شامل موارد زیر است:

*** اگر هر یک از حالت‌های بالا را پس از تزریق مشاهده کردید، حتما بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید یا به پزشک مراجعه کنید. ***

سخن پایانی

اگر شما یا عزیزان‌تان به تزریقات در منزل نیاز دارید، کافی است با ما در مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا ما پرستاران یا پزشکان متخصص خود را به منزل شما اعزام کنیم.

ما در مرکز خدمات درمانی ثمین آماده هستیم تا در هر زمان از شبانه‌روز، پرستاران و پزشکان متخصص را برای انواع خدمات تزریق تخصصی به منزل شما اعزام کنیم

تزریقات در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد تزریقات در منزل

یکی از وظایف مهم ما، حفظ آرامش روحی بیماران است. پزشکان و پرستاران ما در این زمینه آموز‌ش‌های لازم را دیده‌اند.

برخی از افراد ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق در مفاصل درد را احساس کنند، معمولا این درد با مُسکن کم می‌شود.

تزریق استروئیدها باعث کاهش قرمزی و تورم در ناحیه مجاور می‌شود. تزریق استروئید می‌تواند به تسکین درد و سفتی عضلات کمک کند.

برای این منظور باید آموزش دیده باشید. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض جدی دور از انتظار نیست.

مناطق تحت پوشش درخواست تزریقات در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.