ویزیت پزشک قلب در منزل

متخصص قلب در منزل

ویزیت متخصص قلب در منزل (24 ساعته)

ویزیت متخصص قلب در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

چرا مراقبت از قلب مهم است؟

از بین تمام اندام‌های بدن، قلب حیاتی‌تر از همه است. از زمانی که به دنیا می‌آییم تا زمانی که می‌میریم، قلب بدون استراحت می‌تپد و به‌ طور خستگی‌ناپذیری، خون را به رگ‌های ما پمپاژ می‌کند. قلب و عروق خونی با همکاری یکدیگر، غذای حیات‌بخش را به هر گوشه از بدن انسان می‌رسانند. مراقبت از این سیستم شگفت‌انگیز، بر عهده یک متخصص قلب است. متخصص قلب، پزشکی است که در ارزیابی، تشخیص و درمان مشکلات قلب و عروق خونی، تخصص دارد. امروزه عامل بسیاری از مرگ و میرها بیماری‌های قلبی هستند. از این‌ رو ویزیت پزشک قلب در منزل، می‌تواند برای پیشگیری و تشخیص زود هنگام مشکلات قلبی و عروقی برای افرادی که به دلایل مختلف از جمله ترافیک و آلودگی هوا از منزل بیرون نمی‌آیند، بسیار مفید باشد.

متخصص قلب در منزل
متخصص قلب در خانه

متخصص قلب به چه کسی می‌گویند؟

متخصصان قلب، پزشکانی هستند که در زمینه بیماری‌های قلبی-عروقی تخصص دارند. آن‌ها معمولا بیماران مبتلا به مشکلات قلبی، فشار خون بالا و سایر بیماری‌هایی که بر قلب یا عروق خونی تاثیر می‌گذارند را درمان می‌کنند.

متخصصان قلب همچنین ممکن است آزمایش‌های تشخیصی را بر روی بیماران انجام دهند تا مشخص کنند که آیا مشکلات مربوط به قلب یا عروق خونی در آن‌ها وجود دارد یا خیر. این آزمایشات می‌توانند شامل اکوکاردیوگرام، الکتروکاردیوگرام، کاتتریزاسیون قلبی و غیره باشند.

چه زمانی به ویزیت پزشک قلب در منزل نیاز داریم؟

قلب شما یک عضله سخت‌کوش است که بیش از ۱۰۰ هزار بار در روز می‌تپد. بنابراین مراقبت پیشگیرانه از این اندام حیاتی بسیار مهم است.

بیماری‌های قلبی، عامل اصلی مرگ و میر در در سراسر جهان هستند. برای افرادی که بیماری قلبی شناخته‌ شده ندارند، دانستن زمان مراجعه به متخصص قلب می‌تواند دشوار باشد. در ادامه، ۱۰ دلیل برای ویزیت پزشک قلب در منزل، آورده شده است.

 

اگر درد در قفسه سینه را تجربه می‌کنید

درد قفسه سینه یکی از نشانه‌های بارز مشکلات قلبی است. در حالی‌ که علل دیگری نیز برای درد قفسه سینه وجود دارد که به قلب مربوط نمی‌شود، اما فشار قفسه سینه که با فعالیت اتفاق می‌افتد یا بدتر می‌شود، نگران‌ کننده‌ است. زیرا می‌تواند نشانه‌ای از نرسیدن خون کافی به قلب باشد. ویزیت پزشک قلب در منزل می‌تواند در تشخیص علت و برنامه درمانی مناسب به شما کمک کند. درد قفسه سینه همچنین ممکن است نشانه حمله قلبی باشد که یک مسئله جدی تهدید‌ کننده زندگی است.

بنابراین بهتر است این علائم را بشناسید و اگر فکر می‌کنید دچار حمله قلبی شده‌اید، با ۱۱۵ تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که علائم حمله قلبی ممکن است برای مردان و زنان متفاوت باشند. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا ما بهترین پزشک متخصص قلب را به منزل شما اعزام کنیم.

ویزیت متخصص قلب در منزل

اگر فشار خون بالا دارید، به ویزیت پزشک قلب در منزل نیاز دارید

فشار خون، نیرویی است که خون به دیواره شریان فشار وارد می‌کند. افزایش مزمن فشار خون، باعث می‌شود که قلب برای گردش خون بیشتر کار کند و خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

 

تنگی نفس، تپش قلب یا سرگیجه نیاز به ویزیت پزشک قلب در منزل دارد

متخصص داخلی قلب، می‌تواند تشخیص دهد که آیا بیماری قلبی علت این علائم است یا خیر. تنگی نفس، تپش قلب یا سرگیجه، ممکن است نشانه‌ای از ریتم غیرطبیعی قلب یا بیماری عروق کرونر باشد.

 

اگر دیابت دارید، ویزیت پزشک قلب در منزل را فراموش نکنید!

ارتباط قوی بین بیماری‌های قلبی-عروقی و دیابت وجود دارد. قند خون کنترل نشده، بر عملکرد رگ‌های خونی تاثیر می‌گذارد و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. ویزیت پزشک قلب در منزل، می‌تواند به تعیین راهبردهای درمانی یا پیشگیری از ابتلا به این بیماری به شما کمک کند.

 

سابقه سیگار کشیدن

سیگار، یکی از عوامل بسیار خطرناک برای بروز بیماری‌های قلبی است که ممکن است منجر به فشار خون بالا و سرطان شود. اگر سابقه سیگار کشیدن دارید، حتما به پزشک متخصص داخلی قلب مراجعه کنید.

 

در صورت داشتن سابقه کلسترول بالا ویزیت پزشک قلب در منزل لازم است

کلسترول یک ماده چرب است که در برخی از غذاها یافت می‌شود. همچنین توسط کبد شما نیز ساخته می‌شود. کلسترول بالا می‌تواند در شریان‌ها ایجاد پلاک کند. یکی از راه‌های کاهش کلسترول، داشتن یک رژیم غذایی سالم است. هنگام ویزیت پزشک قلب در منزل، ممکن است او داروهایی برای درمان کلسترول تجویز کند که برای کاهش خطر حمله قلبی نیز موثر است. پس بهتر است با متخصص قلب خود در مورد غذاهای سالم برای قلب و نظارت بر سطح کلسترول خون، برای کاهش احتمال بیماری‌های قلبی صحبت کنید.

ویزیت متخصص قلب در خانه

بیماری مزمن کلیوی

اگر کلیه‌های شما به درستی کار نکنند، خطر ابتلا به بیماری قلبی افزایش می‌یابد. بیماری کلیوی با فشار خون بالا و بیماری شریانی مرتبط است. یک متخصص داخلی قلب می‌تواند در مورد این‌ که چگونه بیماری کلیوی بر قلب شما تاثیر می‌گذارد، توضیح دهد و به شما کمک کند تا خطر بروز بیماری قلبی را کاهش دهید.

 

اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید، ویزیت پزشک قلب در منزل را در الویت قرار دهید

انواع خاصی از بیماری‌های قلبی می‌توانند ژنتیکی باشند. اگر یکی از بستگان شما مبتلا به بیماری قلبی زودرس (زیر ۵۵ سال در مردان و زیر ۶۵ سال در زنان) بوده است، ویزیت پزشک قلب در منزل، می‌تواند به تعیین این‌ که آیا این خطر برای شما نیز وجود دارد یا خیر، کمک‌ کند.

 

بیماری شریان محیطی

شریان‌ها، رگ‌های خونی هستند که خون غنی از اکسیژن را از قلب شما به بقیه بدن می‌رسانند. اگر در سایر شریان‌ها، مانند شریان‌های پا یا رگ‌های خونی بزرگ مغز (شریان‌های کاروتید)، بیماری شناخته شده دارید، احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر برای شما وجود دارد. یک متخصص داخلی قلب، می‌تواند آزمایش‌های لازم و راهکارهای درمانی مناسب را برای جلوگیری از مشکلات جدی برای شما تجویز کند.

 

اگر قصد دارید یک برنامه ورزشی را شروع کنید

ورزش، فواید زیادی برای سلامتی دارد و نقش کلیدی در پیشگیری و درمان بیماری قلبی ایفا می‌کند. با این‌ حال، برخی از ورزش‌ها برای بیماری‌های قلبی، مناسب و امن نیستند. اگر مدتی فعالیت بدنی نداشته‌اید و می‌خواهید تمرینات ورزشی را از سر بگیرید، ابتدا باید با پزشک قلب خود مشورت کنید. او می‌تواند به شما کمک کند تا فعالیت بدنی مناسبی داشته باشید و دچار مشکل نشوید. اگر هر یک از این شرایط فوق را دارید، زمان ویزیت پزشک قلب در منزل فرا رسیده است.

در هنگام ویزیت پزشک قلب در منزل چه کارهایی باید انجام دهیم؟

هنگامی که برای اولین بار متخصص قلب به منزل شما می‌آید، مانند هر پزشک دیگری، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای آماده‌سازی انجام دهید. این اقدامات به کاهش استرس شما در قرار اولیه کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت شما، متخصص قلب ممکن است تعدادی از آزمایش‌های تشخیصی غیرتهاجمی را توصیه کند. منظور از آزمایش غیرتهاجمی، آزمایش‌هایی است که نیازی به قرار دادن لوله‌های تشخیصی در قلب یا شریان‌ها ندارند.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

درخواست سریع متخصص قلب در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

متخصص داخلی قلب چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

متخصص قلب می‌تواند درد قفسه سینه، فشار خون بالا و نارسایی قلبی و همچنین مشکلات دریچه‌های قلب، عروق خونی و سایر مشکلات قلبی و عروقی را درمان کند. او می‌تواند آزمایشاتی مانند نوار قلب، اکوکاردیوگرام و سی‌تی (توموگرافی کامپیوتری) را برای بیمار انجام دهد تا بفهمد مشکل چیست. با تشخیص نوع بیماری، متخصص قلب می‌تواند دارو تجویز نماید و به شما کمک کند، ورزش و عادات غذایی سالم‌تری را در پیش بگیرید. همچنین راهکارهای درمانی دیگری نیز به شما پیشنهاد می‌دهد.

پزشک قلب در منزل

در ویزیت پزشک قلب در منزل، پزشک در ابتدا یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد و علائم، سابقه پزشکی و سابقه خانوادگی شما را بررسی می‌کند. مهم است که به متخصص قلب خود اطلاع دهید که آیا سایر افراد خانواده شما مشکلات قلبی داشته‌اند یا خیر، زیرا این امر می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

برخی اطلاعات اولیه که می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را در مورد سلامت قلب و عروق در اختیار متخصص قلب قرار دهند، شامل موارد زیر هستند:

متخصص داخلی قلب، تمام این اطلاعات و نتایج آزمایشات را بررسی می‌کند تا عوامل خطر را برای بروز مشکلات قلبی در شما مشخص کند. در ویزیت پزشک قلب در منزل، او از شما سوال می‌کند که آیا سیگار می‌کشید، چقدر ورزش می‌کنید، چه می‌خورید و چه داروهایی مصرف می‌کنید. متخصصین قلب و عروق که با مرکز خدمات درمانی ثمین همکاری می‌کنند، جزء باتجربه‌ترین و ماهرترین پزشکان قلب ایران هستند که می‌توانند به شما در تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

چه بیماری‌هایی توسط متخصص قلب و در ویزیت پزشک قلب در منزل درمان می‌شوند؟

انواع مختلفی از مشکلات قلبی-عروقی وجود دانرد که متخصصان قلب آن‌ها را تشخیص می‌دهند و برای درمان و پیشگیری از آن‌ها اقدام می‌کنند. در این جا برخی از رایج‌ترین بیماری‌هایی که توسط متخصصان قلب درمان می‌شوند، آورده شده است:

 

فیبریلاسیون دهلیزی

به آن ریتم غیرطبیعی قلب نیز گفته می‌شود و زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون از حفره‌های بالایی به پایین با هر ضربان تغییر می‌کند، به‌ طوری‌ که قلب در پمپاژ موثر خون به بقیه بدن با مشکل مواجه می‌شود.

 

فیبریلاسیون بطنی

یکی از خطرناک‌ترین انواع آریتمی، فیبریلاسیون بطنی است. این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که قلب به جای پمپاژ خون، می‌لرزد و فشار خون به شدت کاهش می‌یابد، زیرا قلب به اندازه کافی خون پمپاژ نمی‌کند.

 

بیماری مادرزادی قلب

تعداد اندکی از نوزادان در بدو تولد، دچار نقص قلبی هستند. علت آن، معمولا ناهنجاری در ساختار قلب است و اقدامات اصلاحی برای رفع آن ضروری است.

 

بیماری عروق کرونر قلب

این بیماری عامل اصلی ناخوشی قلبی و مرگ و میر است. بیماری کرونری قلب، به باریک شدن شریان‌های کرونری اشاره دارد که اکسیژن و خون را به قلب می‌رسانند. این بیماری، معمولا باعث آنژین صدری، تنگی نفس، انفارکتوس میوکارد و حملات قلبی می‌شود.

پزشک قلب در خانه

بیماری احتقانی قلب

یک بیماری پیشرونده مزمن است که بر توانایی قلب برای پمپاژ موثر خون تاثیر می‌گذارد. معمولا از این بیماری به عنوان《نارسایی قلبی》یاد می‌شود. بیماری احتقانی قلب، زمانی اتفاق می‌افتد که بطن‌های قلب نتوانند خون کافی را به بدن پمپاژ کنند که در نهایت باعث پر شدن خون در ریه‌ها، شکم، کبد و پایین بدن می‌شود.

 

فشار خون بالا

این بیماری یکی از شایع‌ترین بیماری‌های قلبی-عروقی است که توسط متخصص داخلی قلب درمان می‌شود.

 

کلسترول بالا

کلسترول یک ماده موم‌شکل است که در خون یافت می‌شود. مقدار معینی از کلسترول خوب است، زیرا بدن برای ساختن سلول‌های سالم به آن نیاز دارد، اما زمانی که سطح آن بیش از حد بالا برود، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی افزایش می‌یابد.

 

پریکاردیت

تورم و تحریک پریکاردیوم است. یک غشای نازک که کیسه‌ای را در اطراف عضله قلب تشکیل می‌دهد. هنگامی که قسمت‌های تحریک شده پریکاردیوم در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند، می‌توانند باعث درد شدید و حاد شوند.

متخصصان قلب همه این بیماری‌ها را از طریق روش‌های مختلف از جمله داروها، تغییر سبک زندگی، توصیه‌های کاهش وزن، مدیریت رژیم غذایی و موارد دیگر درمان می‌کنند. در مواردی که آسیب شدید باشد، ممکن است بیماران را برای اعمال جراحی به متخصص جراحی قلب ارجاع دهند.

درخواست فوری متخصص قلب در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

آزمایشات تخصصی مرتبط با قلب شامل چه آزمایش‌هایی است؟

اگر سابقه بیماری قلبی دارید یا مشکوک به بیماری قلبی هستید، هنگام ویزیت پزشک قلب در منزل، ممکن است او مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را برای شما تجویز کند. اما هدف این آزمایش‌ها چیست و شما باید چه انتظاری داشته باشید؟ در ادامه در مورد آزمایشات تخصصی مرتبط با قلب بیشتر توضیح می‌دهیم.

آزمایشات قلب

اکوکاردیوگرافی

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر از قلب استفاده می‌شود. این آزمایش رایج، به پزشک اجازه می‌دهد تا ببیند قلب شما چگونه می‌تپد و خون چگونه در قلب شما حرکت می‌کند. تصاویر اکوکاردیوگرام برای شناسایی ناهنجاری‌های مختلف در عضله قلب و دریچه‌ها استفاده می‌شوند. این آزمایش را می‌توان در حالی‌ که در حال استراحت هستید یا ورزش می‌کنید، انجام داد.

 

دلایل انجام آزمایش اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی ترانس‌مری (TEE)

در این آزمایش، از امواج صوتی با فرکانس بالا (سونوگرافی)، برای تهیه تصاویر دقیق از قلب و شریان‌هایی که به آن منتهی می‌شوند، استفاده می‌کنند. مبدل اکو که امواج صوتی را برای TEE تولید می‌کند، به یک لوله نازک متصل است که از دهان، پایین گلو و مری شما می‌گذرد و بسیار نزدیک به حفره‌های فوقانی قلب است.

 

دلایل انجام آزمایش اکوکاردیوگرافی ترانس‌مری

الکتروکاردیوگرام (ECG یا EKG)

در ویزیت پزشک قلب در منزل، پزشک ممکن است آزمایش الکتروکاردیوگرام را برای شما تجویز کند. این آزمایش، فعالیت الکتریکی ضربان قلب را برای ارائه دو نوع اطلاعات، اندازه‌گیری می‌کند. اول، با اندازه‌گیری فواصل زمانی در نوار قلب، پزشک می‌تواند تعیین کند که موج الکتریکی چقدر طول می‌کشد تا از قلب شما عبور کند. پی بردن به مدت زمانی که یک موج طول می‌کشد تا از یک قسمت قلب به قسمت بعدی برسد، نشان می‌دهد که آیا فعالیت الکتریکی آن طبیعی، آهسته، سریع یا نامنظم است.

دوم، با اندازه‌گیری میزان فعالیت الکتریکی که از ماهیچه قلب شما عبور می‌کند، متخصص داخلی قلب، ممکن است بتواند بفهمد که قسمت‌هایی از قلب بیش از حد بزرگ شده‌اند یا بیش از حد کار می‌کنند.

 

دلایل انجام آزمایش الکتروکاردیوگرام

آزمایش های قلب

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

این آزمایش از یک میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از اندام‌ها و ساختارهای داخل بدن شما استفاده می‌کند. می‌توان از آن برای بررسی قلب و عروق خونی و شناسایی مناطقی از مغز که تحت‌ تاثیر سکته مغزی قرار گرفته‌اند، استفاده کرد.

 

دلایل انجام آزمایش MRI

سی‌تی اسکن

این آزمایش، یک تکنیک تصویربرداری اشعه ایکس است که از رایانه برای تولید تصاویر مقطعی از قلب شما استفاده می‌کند. همچنین به عنوان توموگرافی کامپیوتری قلب، توموگرافی محوری کامپیوتری یا اسکن CAT شناخته می‌شود که می‌تواند برای بررسی مشکلات قلب و عروق خونی استفاده شود. سی‌تی اسکن برای شناسایی این که آیا رگ‌های خونی در مغز، تحت‌ تاثیر سکته مغزی قرار گرفته‌اند یا خیر، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

دلایل انجام آزمایش سی‌تی اسکن

سی تی اسکن قلب

آزمایش استرس قلبی ورزش

وقتی ویزیت پزشک قلب در منزل انجام می‌شود، پزشک ممکن است این ازمایش را به شما توصیه کند. این آزمایش به نام آزمایش تحمل ورزش (ETT) نیز شناخته می‌شود و مشخص می‌کند که آیا جریان خون قلب کافی است و آیا ریتم قلب در حین ورزش روی تردمیل یا دوچرخه ثابت طبیعی است یا خیر. آزمایش استرس قلبی ورزش، میزان خستگی، ضربان قلب، تنفس، فشار خون و فعالیت قلب شما را در حین ورزش کنترل می‌کند. این آزمایش ممکن است همراه با تصویربرداری هسته‌ای یا اکوکاردیوگرافی انجام شود.‌

 

دلایل انجام آزمایش استرس قلبی ورزش

آزمایش استرس فارماکولوژیک

در این آزمایش، دارو از طریق یک خط IV در بازوی فرد، برای گشاد شدن شریان‌ها تزریق می‌شود که مشابه اثرات ورزش، ضربان قلب و جریان خون را افزایش می‌دهد. آزمایش استرس فارماکولوژیک ممکن است همراه با تصویربرداری هسته‌ای، اکوکاردیوگرافی یا MRI انجام شود.

 

دلایل انجام تست استرس فارماکولوژیک

آزمایش شیب

این آزمایش اغلب برای تعیین علت احساس ضعف یا سرگیجه استفاده می‌شود. در طول آزمایش، روی یک میز دراز می‌کشید و میز به آرامی به سمت بالا متمایل می‌شود. آزمایش شیب، چگونگی واکنش فشار خون و ضربان قلب شما به نیروی جاذبه را اندازه‌گیری می‌کند. یک پرستار یا تکنسین، فشار خون و ضربان قلب (نبض) را پیگیری می‌کند تا ببیند که چگونه در طول آزمایش تغییر می‌کند.

 

دلایل انجام آزمایش شیب

آزمایشات قلب و عروق

آزمایش‌های پایش ریتم سرپایی

هولتر مانیتورینگ، ضبط‌ کننده‌های رویداد و تله‌متری قلب سیار (MCT)، آزمایش‌های مانیتورینگ سرپایی هستند که برای مطالعه ریتم قلب شما برای مدت طولانی به‌ صورت سرپایی انجام می‌شوند. در ویزیت پزشک قلب در منزل، پزشک ممکن است دستگاه مخصوص آن را همراه خود بیاورد و آزمایش‌های مربوط به آن را در منزل شما انجام دهد.

 

دلیل انجام آزمایش‌های پایش ریتم سرپایی

درخواست آنژیوگرافی کرونری در ویزیت پزشک قلب در منزل

این آزمایش، نوعی اشعه ایکس است که برای بررسی عروق کرونر خون‌رسانی به قلب استفاده می‌شود. پزشک یک کاتتر را در یک رگ خونی بازو یا کشاله ران وارد می‌کند و آن را تا قلب و عروق کرونر شما می‌فرستد. سپس یک رنگ مخصوص از طریق کاتتر تزریق می‌کند و تصویربرداری مورد نیاز را انجام می‌دهد.

 

دلایل انجام آزمایش آنژیوگرافی کرونری

متخصص قلب در خانه

متخصص الکتروفیزیولوژی کیست؟

متخصص الکتروفیزیولوژی که به آن متخصص آریتمی نیز گفته می‌شود، پزشکی است که در ریتم‌های غیرمعمول قلب و الکتریسیته قلب تخصص دارد. متخصص آریتمی، فعالیت الکتریکی قلب شما را برای تشخیص منبع آریتمی (ضربان نامنظم قلب) و کمک به تعیین درمان مناسب آزمایش می‌کند.

آزمایش های قلب و عروق

متخصص الکتروفیزیولوژی چه کاری انجام می‌دهد؟

متخصص آریتمی از تخصص خود برای تشخیص و درمان تعدادی از بیماری‌های قلبی استفاده می‌کند، از جمله:

 

فیبریلاسیون دهلیزی یا ریتم نامنظم قلب

 

برادی‌کاردی

زمانی که ضربان قلب خیلی کند است.

 

ایست قلبی ناگهانی

یعنی زمانی که قلب ناگهان می‌ایستد.

 

تاکی‌کاردی

زمانی که قلب خیلی سریع می‌زند.

 

تاکی‌کاردی فوق بطنی

یک ضربان قلب ناگهانی و بسیار سریع اتفاق می‌افتد.

 

تاکی‌کاردی بطنی یا ضربان قلب بسیار سریع

 

فیبریلاسیون بطنی

مربوط به لرزیدن عضله قلب است.

 

نارسایی قلبی

زمانی که قلب در پمپاژ مقدار کافی خون به بقیه بدن شما مشکل دارد.

 

بیماری‌های کانال قلبی

بیماری‌های قلبی ارثی ناشی از جهش در ژن‌ها هستند.

 

آزمایشاتی که متخصص الکتروفیزیولوژی انجام می‌دهد عبارتند از:

چه زمانی باید به متخصص الکتروفیزیولوژی مراجعه کنیم؟

اگر ضربان قلب شما خیلی آهسته (کمتر از ۶۰ ضربه در دقیقه)، خیلی سریع (بیش از ۱۰۰ ضربه در دقیقه) یا نامنظم است، ویزیت پزشک قلب در منزل که در زمینه الکتروفیزیولوژی تخصص دارد، می‌تواند به یافتن علت بیماری و درمان آن کمک کند. همچنین در صورت تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است به یک الکتروفیزیولوژیست ارجاع داده شوید. اگر مشخص شود که شما نیاز به درمان تهاجمی دارید، متخصص الکتروفیزیولوژی، احتمالا رهبر یا بخشی از تیمی خواهد بود که ابلیشن کاتتر، درمان همگام‌سازی مجدد قلب یا کاشت ضربان‌ساز را انجام می‌دهد.

برای به حداقل رساندن خطر مشکلات قلبی چه کنم؟

در هنگام ویزیت پزشک قلب در منزل، متخصص داخلی قلب برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی به شما توصیه می‌کند که اقدامات زیر را جدی بگیرند:

سخن پایانی

پس از این که ویزیت پزشک قلب در منزل انجام شد، برای رسیدن به بهترین نتایج باید برنامه درمانی خود را به دقت دنبال کنید. در صورتی‌ که درمان‌ها، کمکی به بهبودی شما نکرد یا عوارض جانبی را تجربه کردید، حتما با پزشک قلب خود تماس بگیرید. مرکز خدمات درمانی ثمین، افتخار دارد که با بهترین پزشکان قلب ایران همکاری می‌کند. اگر می‌خواهید بهترین پزشک قلب ایران در خانه، شما را معاینه کند، با ما تماس بگیرید.

درخواست متخصص قلب در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد ویزیت پزشک قلب

در نوار قلب اختلال در ضربان و ریتم قلب، ناهنجاری‌های شکل و اندازه قلب و این که فرد اخیرا دچار حمله قلبی شده است یا خیر قابل تشخیص است.

به طور متوسط، ECG تقریبا 15 دقیقه طول می‌کشد.

خیر، پروسه ثبت نوار قلب غیرتهاجمی، بدون درد و کاملا بی‌خطر است. اما گاهی ممکن است بدن به نوار الکترود حساس باشد و سبب قرمزی یا تورم بر روی پوست شما شود.

اکوکاردیوگرام بسیار ایمن می‌باشد و بر خلاف سایر تکنیک‌های تصویربرداری از اشعه استفاده نمی‌کند اما ممکن است به دلیل داروهای آرام‌بخش استفاده شده در این روش احساس آرامش یا خواب‌آلودگی کنید.

خطر برق گرفتگی در طول انجام نوار قلب وجود ندارد. در طول آزمایش، متخصص 12 الی 15 الکترود را روی بدن بیمار قرار داده و فعالیت قلب را ثبت می‌کند. الکترودها برق را ساطع نمی‌کنند.

نه نیاز به آمادگی خاصی مثل ناشتایی و غیره نیست فقط در زمان انجام کار صحبت کردن و تکان خوردن ممکن است بر روی نتایج تست الکتروکاردیوگرام شما تاثیر گذارد و دچار خطا شود.

مناطق تحت پوشش درخواست ویزیت متخصص قلب در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.

خدمات سلامت در منزل