نوار مغز در منزل با ویزیت دکتر مغز و اعصاب EEG | کودک و بزرگسال

الکتروانسفالوگرام (EEG) آزمایشی است که فعالیت الکتریکی مغز را با استفاده از دیسک‌های فلزی کوچک (الکترود) متصل به پوست سر اندازه‌گیری می‌کند. سلول‌های مغز از طریق تکانه‌های الکتریکی ارتباط برقرار می‌کنند و همیشه (حتی در هنگام خواب) فعال هستند. این فعالیت به‌ صورت خطوط موجی در ضبط EEG نشان داده می‌شود. اما گاهی برخی افراد مانند افراد مبتلا به صرع یا مشکوک به خونریزی مغزی ممکن است توانایی یا شرایط خروج از منزل را نداشته باشند و به گرفتن نوار مغز در منزل نیاز پیدا کنند. اگر عزیزان شما هم در این دسته قرار می‌گیرند، از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما بمانید.

نوار مغز در منزل

نوار مغز در منزل ( 24 ساعته )

نوار مغز در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

نوار مغز در منزل یا الکتروانسفالوگرافی (EEG) چیست؟

نوار مغز در منزل یا الکتروانسفالوگرافی به اختصار (EEG) آزمایشی است که از طریق کلاه و الکترودهایی که روی پوست سر قرار می‌گیرند برای ثبت فعالیت الکتریکی مغز استفاده می‌کند. تست نوار مغز برای تشخیص طیف گسترده‌ای از اختلالات مانند آزمایش صرع و اختلالاتی که بر مغز تاثیر می‌گذارند استفاده می‌گردد.

الکترودها تکانه‌های الکتریکی را که سلول‌ها و نورون‌های مغز برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند، شناسایی می‌کنند. این تکانه‌ها از طریق الکترودها توسط یک سیستم کامپیوتری ثبت می‌گردد و به صورت خطوطی مواج ظاهر می شوند که به پزشک اجازه می‌دهند تصویری از فعالیت مغز بیمار را بخوانند.

سال‌هاست که EEG توسط محققان و پزشکان مورد استفاده و اصلاح قرار می‌گرفته است و به تدریج با پیشرفت تکنولوژی‌های نوین که منجر به اکتشافات بسیاری در علم عصب‌شناسی و روانپزشکی شده به پزشکان در تشخیص و درمان انواع بیماری‌ها کمک می‌کند.

دستگاه پرتابل نوار مغز در منزل

انواع نوار مغز (EEG)

نتایج نوار مغز، پزشکان را قادر می‌سازد تا شرایطی مانند بیماری‌های دژنراتیو مغز، سردرد، سرگیجه، اختلالات تشنج، سکته مغزی، صرع، اختلالات روانی و اختلالات خواب را تشخیص داده و درمان کنند. با ثبت الگوهای الکتریکی در سراسر این سیستم‌ها، تکنسین‌های تشخیص عصبی، داده‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند که پزشکان برای تشخیص و درمان بیماری از آن‌ها استفاده می‌کنند. تست‌های متعددی وجود دارد که فناوری EEG می‌تواند انجام دهد. اجازه دهید نگاهی به چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها بیاندازیم.

 

تست استاندارد EEG

اگر بیمار علائمی مانند سردردهای مداوم، تشنج‌های غیرقابل توضیح یا تغییرات رفتاری را تجربه کند، ممکن است پزشک نوار مغز در منزل یا مطب را تجویز کند. از نتایج این آزمایش‌ها برای بررسی امواج مغزی غیرطبیعی که ممکن است نشانه‌ای از بیماری‌های زمینه‌ای جدی‌تر باشند، استفاده می‌شود. در صورت یافتن یا تشخیص ناهنجاری ممکن است آزمایشات بیشتری برای تشخیص دقیق‌تر مورد نیاز باشد.کل فرآیند ممکن است حداکثر دو ساعت طول بکشد، در حالی‌ که ضبط واقعی کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد.

 

تست EEG خواب

زمانی که فرد خواب است، فعالیت امواج مغزی با حالت بیداری متفاوت است و برخی از انواع امواج غیرطبیعی در هنگام خواب راحت‌تر تشخیص داده می‌شوند. گاهی اوقات تشنج زمانی رخ می‌دهد که بیمار در خواب است. تست‌ EEG خواب بسیار شبیه تست‌های EEG استاندارد انجام می‌شود، با این استثنا که بیمار در طول آزمایش باید خواب باشد. به بیمارانی که در آرامش و به خواب رفتن مشکل دارند، ممکن است داروهایی برای کمک به خوابیدن داده شود. در چنین مواردی، بیماران ممکن است برای بازگشت به خانه به کمک نیاز داشته باشند یا لازم باشد چند ساعت بیشتر در بیمارستان بمانند.

 

تست EEG محرومیت از خواب

تست نوار مغز در منزل با رویکرد محرومیت از خواب، مشابه تست‌های EEG خواب است اما از بیمار خواسته می‌شود که نخوابد. این آزمایشی است که برای بهبود امکان تشخیص فعالیت‌های امواج مغزی غیرعادی انجام می‌شود. امکان تشخیص امواج مغزی غیرطبیعی نیز در مواقعی که بیمار خواب کافی ندارد یا خسته است، بسیار بیشتر خواهد بود. برای آماده شدن برای این آزمایش، ممکن است از بیمار خواسته شود که شب قبل از آزمایش بیدار بماند یا زودتر از حد معمول بیدار شود. این آزمایش معمولا در صبح انجام می‌شود و قبل از انجام آن باید از مصرف کافئین اجتناب شود.

 

تست EEG سرپایی

هنگامی‌ که یک بیمار در فواصل تصادفی، اپیزودهای تشنج غیرقابل توضیحی را تجربه می‌کند، پیش‌بینی بسیار دشوار می‌شود و اگر آزمایشات قبلی نتوانند یک قسمت از تشنج را ثبت کنند، نوار مغز تجویز می‌شود که یک آزمایش مشابه با تست استاندارد EEG از نظر نوع اطلاعاتی است که ثبت می‌کند، با این مزیت اضافه که بیمار می‌تواند تحرک داشته باشد و راه برود. دستگاه تست EEG از الکترودهای مشابه تست EEG استاندارد استفاده می‌کند. همه آن‌ها به یک دستگاه ضبط فشرده متصل هستند که می‌تواند قابل حمل باشد. در این تست، بیمار آزاد است تا کارهای روزمره خود را انجام دهد، در حالی‌ که دستگاه به‌ طور مداوم تمام فعالیت‌های امواج مغزی را ضبط می‌کند. دوره تست می‌تواند از چند ساعت تا چند روز متغیر باشد. پس از اتمام مراحل آزمایش، پزشک می‌تواند سوابق نوشته شده را با داده‌های واقعی امواج مغزی (الکتروانسفالوگرام) مقایسه کند و درک واضح‌تری از آن‌ چه در طول یک دوره تشنج اتفاق می‌افتد، به‌ دست آورد.

 

تست EEG نوروفیدبک

نوروفیدبک که با نام بیوفیدبک EEG نیز شناخته می‌شود، نوعی فعالیت تمرینی مغز است که با کمک دستگاه EEG انجام می‌شود و برای تغییر و بهبود فعالیت امواج مغزی طراحی شده است که در نتیجه به بیمار کمک می‌کند بر شرایط نامطلوب مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات خوردن و غیره غلبه کند. کودکانی که از اختلال کم‌توجهی–بیش‌فعالی (ADHD) رنج می‌برند نیز می‌توانند از این روش سود زیادی ببرند. در بسیاری از موارد، آزمایش نوروفیدبک را می‌توان برای ایجاد پیشرفت‌های اساسی در بیماران مبتلا به بیماری‌های روانی مختلف مورد استفاده قرار داد. بسیاری از مهارت‌هایی که در طول این روش آموخته می‌شوند برای تمام عمر باقی می‌مانند و می‌توانند توانایی یادگیری، خلق و خو، دامنه توجه، حافظه و موارد دیگر را بهبود بخشند.

نوار مغز در خانه

نوار مغز 24 ساعته در منزل​

نوار مغز 24 ساعته به معنای مانیتورینگ و پایش مداوم الکتروانسفالوگرام (EEG) یا همان نوار مغز بیمار یا کودک می‌باشد. در این آزمایش فعالیت‌های الکتریکی مغز را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند. پس از انجام تست نوار مغز 24 ساعته پزشک با بررسی الگوهای موجی فعالیت مغز، قادر به شناسایی فعالیت‌های نامنظم آن مانند تشنج می‌باشد. در حالی که تشنج می‌تواند در کودکان یا بزرگسالان رخ‌ دهد، دوره نوزادی محتمل‌ترین زمان برای وقوع تشنج است، به خصوص اگر نوزادی در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) و یا شرایط دیگری مانند آنسفالوپاتی نوزادی ، نارس بودن یا آسیب مغزی باشد.

نوار مغز کودک و نوزاد در منزل

هنگامی که برای کودک شما درخواست نوار مغز داده می‌شود توسط کارشناسان دیسک‌های فلزی کوچکی به نام الکترود به پوست سر او متصل می‌شود. این الکترودها بر فعالیت مغز نوزاد شما نظارت کرده و نتایج را به کامپیوتر ارسال و ثبت می‌کنند. یک متخصص آموزش دیده نتایج را مشاهده می‌کند تا تشخیص دهد که آیا تشنج یا سایر فعالیت‌های غیرطبیعی در مغز رخ می‌دهد یا خیر. در صورت درخواست پزشک برای نوار مغز 24 ساعته این الکترودها در جای خود باقی خواهند ماند و نظارت به صورت شبانه‌روزی تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت. اگر چه ممکن است عجیب به نظر برسند، اما نباید الکترودها را لمس، دستکاری و یا تنظیم کنید زیرا ممکن است با ایجاد نویز بر خوانش آن‌ها تاثیر بگذارد. پس از انجام نوار مغز، الکترودها برداشته می‌شوند.

نقشه برداری مغز QEEG چیست؟

نقشه مغزی یا QEEG پزشکان را قادر می‌سازد الگوی منحصر به‌ فرد از نقاط قوت و ضعف ذهنی شما را تشخیص دهند، نقشه مغزی مشخص می‌کند در کدام یک از مناطق مغز بیمار فعالیت خیلی کم یا بیش از حد وجود دارد، و کدام مناطق فعالیت خود را به بهترین نحو با سایر قسمت‌های مغز هماهنگ نمی‌کنند. به طور کلی نقشه برداری مغز وسیله‌ای برای اندازه‌گیری عملکرد مغز است و به یک ابزار اصلی در علوم اعصاب تبدیل شده است. QEEG در مراکز تحقیقاتی در سرتاسر جهان برای مطالعه طیف وسیعی از بیماری‌ها مانند ADHD، اختلال طیف اوتیسم، افسردگی و اختلال دو قطبی، PTSD، اختلالات اضطرابی، ناتوانی‌های یادگیری و هر نوع شرایط عاطفی و هیجانی دیگر استفاده می‌شود. نقشه مغزی یک ابزار تشخیصی شناخته شده در آلمان و ایالات متحده برای برخی از بیماری‌ها و شرایط پزشکی می‌باشد.

روش انجام نوار مغز در منزل چگونه است؟

مانیتورینگ الکتروانسفالوگرافی سرپایی (aEEG)، نوعی نوار مغزی است که در خانه ثبت می‌شود و می‌تواند تا 72 ساعت ضبط شود. aEEG شانس ثبت رویداد یا تغییرات غیرطبیعی در الگوهای امواج مغزی را افزایش می‌دهد. سیم‌های نوار مغزی با چسب مخصوص به سر بیمار وصل می‌شوند تا الکترودها چندین روز متصل بمانند. الکترودها با گاز پوشیده می‌شوند و یک پوشش توری به ایمن کردن آن‌ها کمک می‌کند. EEG با استفاده از چندین الکترود متصل به پوست سر، تکانه‌های الکتریکی مغز را اندازه‌گیری می‌کند. الکترود، رسانایی است که جریان الکتریکی از طریق آن وارد یا خارج می‌شود. الکترودها اطلاعات را از مغز بیمار به دستگاهی انتقال می‌دهند که داده‌ها را اندازه‌گیری و ثبت می‌کند. روش جزء به جزء انجام آن به‌ صورت زیر است:

نوار مغز

پیش‌نیازهای نوار مغزی چه هستند؟

قبل از انجام نوار مغز در منزل یا بیمارستان، باید مراحل زیر را انجام دهید:

گرفتن نوار مغز در منزل

نوار مغز در منزل چگونه انجام می‌شود؟

در سال‌های اخیر، علم پزشکی پیشرفت زیادی کرده است و نوآوری‌ها و ابداعات مختلفی در ارائه خدمات درمانی در منزل صورت گرفته است. در گذشته پزشکانی که بیماران را در خانه ویزیت می‌کردند، تجهیزات زیادی نداشتند، اما امروزه بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل حمل وجود دارد که پزشکان می‌توانند در هنگام ویزیت بیمار در منزل، آن را همراه خود به خانه بیماران ببرند.

در دنیای امروز، امکاناتی فراهم شده است تا تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها در خانه بیمار به صورت دقیق انجام شود و برای بسیاری از بیماری‌ها نیاز نباشد که افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند. ویزیت پزشک در منزل باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه بیمار می‌شود و دیگر لزومی ندارد تا افراد به خاطر مشکلات ساده و غیرحاد، ساعت‌ها در ترافیک خیابان‌ها بمانند و در صف طولانی مطب‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوند.

مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از مراکز معتبر و خوش‌سابقه است که می‌تواند خدمات نوار مغز در منزل را به شما ارائه دهد. همکاران پزشک ما، همگی جزء بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان هستند و باکیفیت‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی را برای بیماران در خانه انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از تعرفه نوار مغز در منزل با ما تماس بگیرید.

پزشکانی که برای ویزیت بیماران به خانه آن‌ها مراجعه می‌کنند، تمام خواسته‌ها و نیازهای بیماران را در نظر می‌گیرند و مناسب‌ترین راه‌حل‌های درمانی را برای آن‌ها تجویز می‌کنند. نوار مغز در منزل، می‌تواند یک راهکار ایده‌آل برای تشخیص و درمان بیماران باشد. زیرا وقتی بیماران در خانه و رختخواب خود هستند و پزشک بر بالین آن‌ها حاضر می‌شود، روند بهبودی‌شان سریع‌تر و راحت‌تر طی می‌شود.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

درخواست سریع نوار مغز در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

بعد از انجام نوار مغز در منزل چه کنیم؟

پس از اتمام آزمایش نوار مغز، تکنسین الکترودها را از پوست سر بیمار جدا می‌کند اما اگر به بیمار آرام‌بخش داده شود، دارو برای مدتی در سیستم بدن باقی می‌ماند و بیمار باید استراحت کند. اگر عزیزان شما هم به هر دلیلی نمی‌توانند از منزل برای انجام نوار مغز خارج شوند، کافی است با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا ما در اسرع وقت، بهترین پزشکان، تکنسین‌ها و پرستاران خود را به منزل شما اعزام کنیم.

نتایج آزمایش EEG به چه معنا هستند؟

یک متخصص مغز و اعصاب نوار مغز را تفسیر می‌کند. نتایج آزمایش معمولا به دو دسته طبیعی و غیرطبیعی تقسیم می‌شوند:

 

نتایج عادی یا طبیعی

فعالیت الکتریکی در مغز در EEG به صورت الگویی از امواج ظاهر می‌شود. سطوح مختلف هوشیاری، مانند خواب و بیداری، دارای محدوده خاصی از فرکانس امواج در ثانیه هستند که طبیعی در نظر گرفته می‌شوند.

 

نتایج غیر‌طبیعی

انجام نوار مغز در منزل

کدام بیماری‌ها به نوار مغز (EEG) نیاز دارند؟

EEG می‌تواند برای کمک به تشخیص و نظارت بر تعدادی از بیماری‌های موثر بر مغز استفاده شود که شامل موارد زیر هستند:

آزمایش نوار مغز

کدام پزشک می‌تواند در منزل نوار مغز بگیرد؟

یک تکنسین نوار مغز EEG برای کمک به بیمار به منزل او مراجعه می‌کند و می‌توان آن را در مطب متخصص مغز و اعصاب هم انجام داد، اما گاهی اوقات بیماران برای انجام EEG در بخش مغز و اعصاب یا صرع به بیمارستان فرستاده می‌شوند که واحد نظارت بر صرع (EMU) نامیده می‌شود.

آزمایش نوار مغز در منزل

درخواست فوری نوار مغز در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

بعد از گرفتن نوار مغز EEG چه درمان‌هایی باید انجام شود؟

نتایج غیرعادی در آزمایش EEG ممکن است به دلایل زیر ظاهر شوند:

هنگامی‌ که پزشک منبع خونریزی، تومور یا انفارکتوس مغزی را پیدا کرد، درمان‌ها ممکن است به‌ صورت زیر باشد:

جراحی BrainPath: این روش جراحی به جراح اجازه می‌دهد تا یک تومور یا لخته خون را از طریق یک کانال یا پورت به اندازه یک سکه بردارد. این روش در مقایسه با جراحی باز سنتی، معمولا باعث ایجاد اسکار کمتر، عوارض کمتر و زمان بهبودی سریع‌تر می‌شود.

جراحی سنتی: در برخی موارد، جراحی سنتی ممکن است برای تخلیه خون از مغز یا ترمیم عروق خونی آسیب‌دیده مورد نیاز باشد.

تخلیه مایعی که مغز را احاطه کرده است: این کار فضایی را برای گسترش هماتوم بدون آسیب رساندن به سلول‌های مغز ایجاد می‌کند.

دارو: از داروها برای کنترل فشار خون، تشنج یا سردرد استفاده می‌شود.

کاتتر: یک لوله بلند و نازک از طریق رگ‌های خونی عبور داده می‌شود تا زمانی‌ که به ناحیه آسیب‌دیده برسد.

درمان فیزیکی، شغلی و گفتار درمانی: این درمان‌ها می‌تواند به افراد کمک کند تا عملکردهای مغزی (مانند توانایی صحبت کردن) را بازیابند.

نوار مغز EEG

چه تجهیزات پزشکی برای گرفتن نوار مغز در منزل نیاز است؟

اجزای ضروری یک دستگاه EEG شامل الکترودها، تقویت‌کننده‌ها، یک ماژول کنترل کامپیوتر و یک دستگاه نمایشگر است.

دستگاه EEG

مزایای گرفتن نوار مغز در منزل چیست؟

آزمایش نوار مغز در خانه

عوارض گرفتن نوار مغز در منزل چیست؟

EEG معمولا بدون درد و بسیار بی‌خطر است. اگر نوار مغز در منزل هیچ‌ گونه ناهنجاری ایجاد نکند، ممکن است محرک‌هایی مانند نورهای ناگهانی یا تنفس سریع برای کمک به ایجاد هر گونه ناهنجاری، اضافه شود اما ممکن است معایب و عوارض زیر را به‌ دنبال داشته باشد:

عواملی که می‌توانند در خواندن EEG اختلال ایجاد کنند، عبارتند از:

تست نوار مغز در منزل

سخن پایانی

الکتروانسفالوگرام (EEG) معمولا برای بیماران مبتلا به صرع، تشنج، آسیب مغزی، اختلالات خواب، اختلالات روانی یا سکته استفاده می‌شود تا پزشک بتواند به‌ طور دقیق محل و علت آسیب را مشخص و درمان مرتبط را شروع کند. ما در این مقاله درباره روش انجام نوار مغز در منزل، پیش‌نیازها و پیامدهای آن، معنای نتایج تست‌ها، تجهیزات و پزشک درمان‌گر، مزایا و عوارض این روش پرداختیم. اگر شما هم عزیزانی در خانه دارید که نمی‌توانند برای گرفتن نوار مغز از خانه خارج شوند، می‌توانید با ما در مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا در اسرع وقت، پزشکان و پرستاران متخصص‌ مرکز را به منزل شما اعزام کنیم.

نوار مغز در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد نوار مغز

خبر خوب این است که تست نوار مغز در خانه آسان است و حداقل آمادگی‌ها را نیاز دارد.
داروهای معمول خود را مصرف کنید مگر این که توسط پزشک دستور دیگری داده شده باشد.

سایر اقدامات احتیاطی:

- شب قبل یا روز آزمایش موهای خود را بشویید، اما از نرم‌کننده، کرم مو، اسپری یا ژل حالت دهنده استفاده نکنید.

- اگر قرار است در طول انجام نوار مغز در منزل بخوابید ، ممکن است پزشک از شما بخواهد که کمتر بخوابید یا شب قبل از تست از خوابیدن خودداری کنید .

- معمولا می‌توانید از قبل غذا بخورید و بنوشید و به مصرف داروهای معمولی خود ادامه دهید.

- برای این که حسگرها راحت‌تر به پوست سرتان بچسبند، باید از تمیز و خشک بودن موهای‌تان اطمینان حاصل کنید.

- عدم استفاده از کرم صورت و آرایش برای بانوان

- همراه نداشتن وسایل الکترونیکی و فلزی که ممکن است در ثبت نتایج ایجاد اختلال کنند.

نورولوژیست‌ها اصولا برای کمک به تشخیص برخی بیماری‌های مرتبط و تاثیرگذار بر مغز از نوار مغز EEG کمک می‌گیرند.

1- اختلالات تشنجی
2- اختلالات خواب
3- تومورهای مغزی
4- آسیب مغزی
5- زوال عقل
6- عفونت های مغزی
7- سکته مغزی
8- اختلالات توجه
9- اختلالات رفتاری
10- تاخیر در رشد

ریشه تمامی افکار، احساسات و رفتارهای ما ارتباط بین نورون‌های مغز ما است. امواج مغزی توسط پالس‌های الکتریکی هماهنگ از توده‌های نورون‌هایی که با یکدیگر در ارتباط هستند تولید می‌شوند.

امواج مغزی با استفاده از حسگرهایی که روی پوست سر قرار می‌گیرند و دستگاه نوار مغز EEG، قابل شناسایی هستند. این امواج برای توصیف عملکردشان به پهنای باندهای مختلف تقسیم می‌شوند.
هر یک از این فرکانس‌های نوار مغز EEG با سطح متفاوتی از برانگیختگی قشر مغز مرتبط است.
 
انواع امواج مغزی:

امواج بسیار ضعیف

INFRA-LOW (<.5HZ)

امواج دلتا

DELTA WAVES (.5 TO 3 HZ)

امواج تتا

THETA WAVES (3 TO 8 HZ)

امواج آلفا

ALPHA WAVES (8 TO 12 HZ)

امواج بتا

BETA WAVES (12 TO 38 HZ)

امواج گاما

GAMMA WAVES (38 TO 42 HZ)

نوار مغز EEG می‌تواند برای کمک به تشخیص و نظارت بر تعدادی از بیماری‌های تاثیرگذار بر مغز استفاده شود.

ممکن است به شناسایی علت علائم خاص مانند تشنج یا مشکلات حافظه کمک کند یا اطلاعات بیشتری در مورد بیماری که قبلا برای شما تشخیص داده شده است بیابد.

کاربرد اصلی نوار مغزی تشخیص و بررسی  انواع صرع است، وضعیتی که باعث تشنج‌های مکرر می‌شود. نوار مغز در منزل به پزشک کمک می‌کند تا نوع صرع را شناسایی کند، یا این که چه چیزی ممکن است باعث تشنج در شما شود تا بهترین روش درمان را برای شما تجویز کند.

در موارد دیگر، EEG ممکن است برای بررسی سایر مشکلات استفاده شود، مانند:

1- زوال عقل

2- ضربه به سر و ضربه مغزی

3- تومورهای مغزی

4- آنسفالیت (التهاب مغزی)

5- اختلالات خواب مانند آپنه خواب

از نظر دستگاه‌ EEG مورد استفاده جهت انجام نوار مغز در منزل، دستگاه‌های پرتابل می‌باشند که از نظر کارکرد و کیفیت، تفاوتی با دستگاه‌های بیمارستانی و داخل کلینیک ندارند و در برخی موارد به دلیل به کارگیری تکنولوژی‌های به روزتر دارای کیفیت و عملکرد بهتر می‌باشند.

از مزایای انجام نوار مغز در منزل عدم نیاز به مراجعه به کلینیک یا بیمارستان، بدون معطلی، اختصاص زمان بیشتر به بیمار، عدم جابجایی بیماران کم‌توان حرکتی، دارای معلولیت یا سالمندان و در نتیجه آسایش بیشتر با صرف زمان و  هزینه کمتر می‌باشد.

خیر، نوار مغزی بر پایه امواج الکتریکی انجام می‌شود و به بدن آسیبی وارد نمی‌کند.

نوار مغز معمولا بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. بعضی اوقات، ممکن است لازم باشد دستگاه را برای مدت طولانی‌تری با انواع خاصی از نوار مغزی بپوشید.

دستگاه نوار مغز کودکان فقط یک دستگاه گیرنده می‌باشد که اشعه مضر برای کودک نداشته و هیچ آسیبی به فرزند عزیزتان نمی‌رساند.

نوار مغز در منزل برای تشخیص یا درمان بیماری‌هایی مثل صرع، اختلالات تشنجی، آنسفالیت (التهاب مغز)، تومور مغزی، مشکلات حافظه، اختلالات خواب، دمانس یا زوال عقل و سکته مغزی استفاده می‌شود.

مناطق تحت پوشش درخواست نوار مغز در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.

خدمات سلامت در منزل