مرکز تخصصی پانسمان زخم در منزل

پانسمان زخم در منزل

فرقی نمی‌کند چه سن و سالی داشته باشیم، چون در هر حال بریدگی‌ها و خراش‌ها بخش عادی زندگی ما هستند. اما مراقبت مناسب از زخم، مهارتی ضروری است که با توجه به نوع و عمق و شدت زخم باید فرا گرفته شود. حتی یک پانسمان ساده در منزل هم اگر به‌ درستی مراقبت نشود، می‌تواند منجر به دردسر بزرگی شود. نکته مهمی که باید به‌ خاطر داشته باشید این است که قبل از انجام هر اقدامی برای زخم، باید شدت آن را ارزیابی کنید. با این‌ حال، پانسمان‌های بعدی زخم نیز حائز اهمیت هستند. اما جای نگرانی نیست. اگر مجبور هستید مدت زمان زیادی را در این شرایط سر کنید و امکان مراجعه به بیمارستان را ندارید، می‌توانید از خدمات با کیفیت مرکز خدمات درمانی ثمین بهره‌مند شوید.

 

پانسمان زخم در منزل

زخم های درمان نشده منجر به عفونت، قطع عضو یا حتی مرگ می‌شوند

پانسمان در منزل ( 24 ساعته )

پانسمان در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

پانسمان زخم در منزل

پانسمان زخم در منزل

هر نوع زخم، چه یک بریدگی جزئی یا یک جراحت بزرگ باشد، نیاز به توجه، رسیدگی و پانسمان دارد. اگر آسیب جزئی نباشد، زخم نیاز به مراقبت و استفاده از پانسمان‌های نوین پیشرفته توسط کارشناسان آموزش دیده زخم دارد. پانسمان‌ها حفظ تعادل رطوبت مورد نیاز برای بهبود بهینه زخم را آسان‌تر می‌کنند. مرکز پرستاری در منزل ثمین تضمین می‌کند که شما خدمات پانسمان زخم در منزل خود را  در آسایش و به راحتی با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد. تمرکز ما بر برتری خدمات پرستاری و بالینی همراه با تجربه و حس خوب بیمار با هزینه مقرون به صرفه است.

 

هدف از پانسمان زخم

1- جهت کاهش درد ناشی از زخم

2- برای اعمال فشار برای جلوگیری از خونریزی یا استاز وریدی 

3- برای بی‌حرکت کردن قسمت آسیب دیده بدن

4- برای محافظت از زخم و بافت اطراف و التیام سریع‌تر زخم

5- برای ترمیم زخم مرطوب

پانسمان زخم در خانه

پانسمان چیست؟

پانسمان یک پد یا پوشش استریل است که برای بهبود و محافظت زخم از آسیب بیشتر استفاده می‌شود. پانسمان طوری طراحی شده است که مستقیما با زخم در تماس باشد و از بانداژ روی آن متمایز است، که اغلب برای نگه داشتن پانسمان در جای خود استفاده می‌شود. بسیاری از پانسمان‌های مدرن خود-چسب هستند.

خدمات پانسمان زخم

کارشناسی زخم قبل از انجام پانسمان ساده در منزل

مراقبت مناسب از زخم‌ها می‌تواند از عفونت جلوگیری کند و روند بهبودی بدن را شتاب دهد. زخم‌های باز که شامل شکستگی یا پارگی بافت‌های بدن هستند معمولا پوست را درگیر می‌کنند و نیاز به پانسمان دارند. سقوط، تصادف با اجسام نوک تیز و تصادفات رانندگی از شایع‌ترین علل زخم‌های باز هستند. به‌ طور کلی، سه نوع زخم باز وجود دارد:

در تمام زخم‌ها، پانسمان ساده در منزل یا پانسمان تخصصی، می‌تواند از عفونت جلوگیری کند. در صورتی‌ که مهارت یا قدرت روانی انجام پانسمان برای خودتان یا عزیزانتان را ندارید، شاید بهتر باشد که برای ویزیت و انجام پانسمان در منزل، با یک پرستار قابل اعتماد و با تجربه، برنامه‌ریزی کنید. پرستاران با تجربه ما در مرکز ثمین با مهارت زیاد این کار را برای شما انجام می‌دهند.

کارشناسی زخم

پانسمان در منزل چگونه انجام می‌شود؟

در سال‌های اخیر، علم پزشکی پیشرفت زیادی کرده است و نوآوری‌ها و ابداعات مختلفی در ارائه خدمات درمانی و پزشکی صورت گرفته است. در گذشته پزشکانی که بیماران را در خانه ویزیت می‌کردند، تجهیزات زیادی نداشتند، اما امروزه بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل حمل وجود دارد که پزشکان می‌توانند در هنگام ویزیت بیمار در منزل، آن را همراه خود به خانه بیماران ببرند.

در دنیای امروز، امکاناتی فراهم شده است تا تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها در خانه بیمار به صورت دقیق انجام شود و برای بسیاری از بیماری‌ها نیاز نباشد که افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند. ویزیت پزشک در منزل باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه بیمار می‌شود و دیگر لزومی ندارد تا افراد به خاطر مشکلات ساده و غیرحاد، ساعت‌ها در ترافیک خیابان‌ها بمانند و در صف طولانی مطب‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوند.

مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از مراکز معتبر و خوش‌سابقه است که می‌تواند خدمات پانسمان زخم در منزل را به شما ارائه دهد. همکاران پزشک ما، همگی جزء بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان هستند و باکیفیت‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی را برای بیماران در خانه انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از تعرفه پانسمان زخم در منزل با ما تماس بگیرید.

پزشکانی که برای پانسمان بیماران به خانه آن‌ها مراجعه می‌کنند، تمام خواسته‌ها و نیازهای بیماران را در نظر می‌گیرند و مناسب‌ترین راه‌حل‌های درمانی را برای آن‌ها تجویز می‌کنند. پانسمان زخم در منزل، می‌تواند یک راهکار ایده‌آل برای درمان بیماران باشد. زیرا وقتی بیماران در خانه و رختخواب خود هستند و پزشک بر بالین آن‌ها حاضر می‌شود، روند بهبودی‌شان سریع‌تر و راحت‌تر طی می‌شود.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

درخواست سریع پانسمان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

انواع زخم و گزینه‌های پانسمان

زخم نکروز خشک: احتباس رطوبت، به عنوان مثال، هیدروکلوئید، نیمه تراوا

زخم‌های پوشیده شده از عفونت: احتباس رطوبت و جذب مایع، به عنوان مثال، هیدروکلوئید، آلژینات

زخم عفونی: از پانسمان‌های نیمه‌انسدادی خودداری کنید. در صورت وجود ترشح زیاد، آلژینات یا هیدروکلوئید را در نظر بگیرید.

ساییدگی تمیز: فیلم، توری، ورق ثابت یا خشک

ساییدگی کثیف: خشک یا توری

زخم‌ها یا نیش‌ها یا سوراخ: باز یا خشک

پارگی (پارگی‌های بخیه شده): باز یا خشک، پس از برداشتن بخیه، از نوار کاغذی استفاده کنید.

سوختگی (سوختگی‌های جزئی) فیلم، توری دارویی، ورقه ثابت

سوختگی: سوختگی شدید یا نیاز به بستری، به عنوان مثال، سوختگی در نواحی خاص، پوشش پلاستیکی قبل از بررسی جراحی، توری دارویی

زخم‌های مزمن: به عنوان مثال، زخم، محل‌های PEG و غیره – هیدروکلوئید، آلژینات، فوم

انواع پانسمان زخم

پانسمان هیدروکلوئیدی: پانسمان‌های هیدروکلوئیدی برای سوختگی‌ها، زخم‌های با تخلیه سبک تا متوسط، زخم‌های نکروزه، پوشش‌های تحت فشار، زخم‌های فشاری و زخم‌های وریدی استفاده می‌شود.

پانسمان هیدروژل: این نوع پانسمان برای زخم‌هایی است که مایع اضافی کم یا بدون آن وجود دارد، زخم‌های دردناک، زخم‌های نکروزه، زخم‌های فشاری، محل‌های اهدا کننده، سوختگی‌های درجه دو یا بالاتر و زخم‌های عفونی.

پانسمان آلژینات: پانسمان آلژینات برای مقادیر متوسط ​​تا زیاد درناژ زخم، زخم‌های وریدی، زخم‌های بسته و زخم‌های فشاری در مرحله III یا IV استفاده می‌شود.

پانسمان کلاژن: پانسمان کلاژن را می‌توان برای زخم‌های مزمن یا متوقف شده، زخم بستر، محل‌های پیوند، زخم‌های جراحی، سوختگی‌های درجه دو یا بالاتر و زخم‌هایی با سطح وسیع استفاده کرد.

پانسمان فوم: برای زخم‌هایی با درجات مختلف شدت، پانسمان‌های فوم بسیار خوب عمل می‌کنند و همچنین برای آسیب‌هایی که بو نشان می‌دهند.

پانسمان شفاف: پانسمان‌های شفاف زمانی مفید هستند که متخصصان پزشکی یا مراقبین بخواهند بهبود زخم را تحت نظر داشته باشند، زیرا این پانسمان‌ها زخم را با یک لایه شفاف می‌پوشانند.

پانسمان پارچه-گاز: پانسمان‌های پارچه‌ای رایج‌ترین پانسمان‌هایی هستند که اغلب برای محافظت از زخم‌های باز یا نواحی شکسته پوست استفاده می‌شوند. آن‌ها برای صدمات جزئی مانند بریدگی یا نواحی پوست ظریف مناسب هستند.

مزایای مراقبت از پانسمان زخم در خانه

• بدون ساعات طولانی انتظار در بیمارستان یا کلینیک برای اقدامات ساده مانند پانسمان زخم

• به دور از شلوغی محیط بیمارستان

• متناسب با نیازهای فردی برنامه‌های مراقبت و پرستاری سفارشی شده است.

• در مشارکت با ساختارها و خدمات موجود کار می‌کند.

• خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی را کاهش می‌دهد.

• انتخاب و کنترل بر مراقبت فرد را ارائه می‌دهد.

• بدون به خطر انداختن نتایج، یک سرویس مقرون به صرفه و مبتنی بر بالین در محیط آرام و در آسایش منزل بیمار ارائه می‌شود.

• مشارکت خانواده مزیت مهم مراقبت در منزل این است که خانواده و دوستان بخش بزرگی از مراقبت باشند.

• آموزش خانواده، مراقبین می‌توانند به راحتی در خانه آموزش‌های بهداشتی را ارائه دهند زیرا بیماران تحت استرس نیستند و زمان کافی دارند.

• التیام و درمان سریع‌تر زخم، آگاهی از خانواده به عنوان یک محیط راحت و امن در خانه به بهبود سریع‌تر کمک می‌کند.

رعایت تمام اقدامات احتیاطی خاص از بروز عوارض جلوگیری می‌کند.

توجه: پانسمان‌های زخم باید توسط متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و پرستاران آموزش دیده استفاده شود، اگر پانسمان‌ها توسط شخص غیرمتخصص استفاده شود، مسئولیت آن کاملا به عهده کاربر است.

درمان زخم با وکیوم تراپی NPWT در منزل

وکیوم‌تراپی یا درمان زخم با فشار منفی (NPWT) که به آن بسته شدن زخم با کمک خلاء نیز می‌گویند، به سیستم‌های پانسمان زخم اشاره دارد که به طور مداوم یا متناوب فشار مکشی را به سطح زخم وارد می‌کند. این روش پانسمان زخم به یک روش درمانی محبوب برای پانسمان و مدیریت بسیاری از زخم‌های حاد و مزمن تبدیل شده است. وکیوم‌تراپی با افزایش جریان خون، تحریک رگ‌زایی و ایجاد استرس مکانیکی در بستر زخم، بهبود زخم را تسریع می‌کند.

تشخیص زخم‌های دیابتی

زخم‌های دیابتی، زخم‌هایی هستند که معمولا در کف پا ایجاد می‌شوند. این زخم‌ها معمولا افراد مبتلا به دیابت را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهند. بسیاری از مبتلایان به زخم دیابت، به‌ دلیل عفونت یا سایر عوارض در بیمارستان بستری می‌شوند. در موارد شدید، عفونت‌ها نیاز به قطع عضو دارند. با این‌ حال، ایجاد زخم پای دیابتی قابل پیشگیری است، بنابراین ضروری است در صورت وجود علائم فورا به پزشک مراجعه کنید.

اولین علائم زخم پای دیابتی، عبارتند از:

درمان زخم پای دیابتی، باید توسط یک متخصص دیابت آموزش‌ دیده انجام شود. درمان، معمولا با تمیز کردن ناحیه و برداشتن پوست و بافت مرده اطراف زخم شروع می‌شود و بعد، زخم‌ها پانسمان می‌شوند. یک پانسمان ساده در منزل به حفظ محیط متعادل و مرطوب و تخلیه زخم کمک می‌کند. داروهای خوراکی و موضعی نیز معمولا برای درمان و پیشگیری از عفونت‌های بیشتر تجویز می‌شوند. اگر نیاز به خدمات پانسمان زخم دیابتی در منزل دارید، همین‌ حالا با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا پزشکان و پرستاران مجرب و متخصص خود را به خانه شما اعزام کنیم.

زخم پای دیابتی

پانسمان ساده در منزل برای زخم بستر

زخم‌های فشاری یا زخم بستر، مجموعه آسیب‌های پوست و بافت‌های زیرین آن هستند که عمدتا به‌ دلیل تحت‌ فشار قرار گرفتن طولانی‌مدت روی پوست ایجاد می‌شوند. آن‌ها ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتند، اما معمولا افرادی را درگیر می‌کنند که برای مدت طولانی روی تخت دراز کشیده باشند یا روی صندلی یا ویلچر بنشینند. زخم بستر می‌تواند هر قسمتی از بدن را که تحت‌ فشار قرار می‌گیرد، تحت‌ تاثیر قرار دهد اما بیشتر در قسمت‌های استخوانی بدن مانند پاشنه پا، آرنج، باسن و پایه ستون فقرات دیده می‌شود. این زخم‌ها اغلب به‌ تدریج رشد می‌کنند، اما گاهی ممکن است در عرض چند ساعت ایجاد شوند.

علائم اولیه زخم‌های فشاری عبارتند از:

درمان زخم بستر، به شدت و عمق آن بستگی دارد. برای برخی از افراد، تنها یک ناراحتی ساده است که به مراقبت‌های اولیه نیاز دارد. برای برخی دیگر، ممکن است بسیار جدی باشد و منجر به عوارض تهدید کننده زندگی مانند مسمومیت خون شود.

راه‌های جلوگیری از بدتر شدن زخم بستر و کمک به بهبود آن، عبارتند از:

رو به‌ رو شدن با زخم‌های نامطبوع بستر، معمولا کار هر کسی نیست و روحیه مخصوص خود را می‌طلبد، اگر چنین روحیه‌ای ندارید و عزیزان‌تان با این مشکل دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، کافی است با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید و از بهترین خدمات پانسمان ساده در منزل برخوردار شوید.

پانسمان زخم بستر

پانسمان ساده در منزل برای سوختگی

سوختگی‌های جزئی، تقریبا مانند بریدگی‌ها بهبود می‌یابند. اغلب یک تاول تشکیل می‌شود که ناحیه آسیب‌ دیده را می‌پوشاند. در زیر آن، گلبول‌های سفید برای حمله به باکتری‌ها وارد عمل می‌شوند و لایه جدیدی از پوست از لبه‌های سوختگی رشد می‌کند. اگر سوختگی بسیار بزرگ یا بسیار عمیق باشد، پوست جدید نمی‌تواند آن‌ قدر سریع تشکیل شود که باکتری‌ها را بیرون نگه دارد و معمولا عفونت ایجاد می‌شود. به‌ طور کلی، بدن با کوچک‌تر کردن زخم، به از دست‌ دادن پوست پاسخ می‌دهد که نتیجه آن، اسکار سوختگی است. فرآیند انقباض، اغلب منجر به از دست‌ دادن حرکت طبیعی ناحیه آسیب‌ دیده می‌شود و باید از درمان توان‌بخشی برای بازگرداندن حرکت تقریبا طبیعی به نواحی منقبض استفاده کرد. در مجموع، 12 تا 18 ماه طول می‌کشد تا پوست، بهبود یابد.

پانسمان سوختگی در منزل

تروما

زخم‌های تروماتیک یا زخم‌های گسترده معمولا شامل بریدگی، پارگی یا زخم‌های سوراخ‌ شده هستند که منجر به آسیب به پوست و بافت‌های زیرین می‌شوند و اگر به‌ موقع درمان نشوند می‌توانند باعث آسیب شدید به بافت‌های نرم پوست شوند. زخم‌های تروماتیک نوعی آسیب ناگهانی یا بدون برنامه‌‌ریزی هستند که ممکن است پس از تصادف یا در اثر هر گونه خشونت مانند عوامل محیطی، قرار گرفتن در معرض عوامل حرارتی یا شیمیایی، گزش حیوانات و غیره رخ دهند. درمان موفقیت‌آمیز زخم تروماتیک، مستلزم تشخیص و ارزیابی زود هنگام بیمار است. پانسمان ساده در منزل، مایع‌ درمانی داخل وریدی، اکسیژن‌ درمانی و آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند به بهبود این زخم‌ها کمک کنند.

علائم زخم‌های تروماتیک عبارتند از:

اگر بیمار هر یک از این علائم را مشاهده کرد، باید بلافاصله به‌ دنبال مراقبت از زخم تروماتیک توسط پزشکان باشد. خطرات زخم‌های تروماتیک عبارتند از:

ما در مرکز خدمات درمانی ثمین، برای تشخیص و پانسمان زخم‌های تروماتیک، بلافاصله یک تیم مراقبت از زخم، متشکل از پرستاران و پزشکان واجد شرایط و آموزش‌ دیده را به منزل شما اعزام خواهیم کرد تا وضعیت زخم را به‌ طور کامل بررسی و شدت آن را تایید کنند و به پانسمان و مراقبت از آن بپردازند. از آن‌ جایی‌ که زخم‌های تروماتیک شدید هستند و دلایل مختلفی دارند، درمان می‌تواند شامل تمیز کردن و پانسمان ساده در منزل باشد یا ممکن است گسترده‌تر و نیاز به جراحی و بخیه داشته‌ باشد.

پانسمان زخم تروماتیک

درخواست فوری پانسمان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

انواع پانسمان ساده در منزل

گاهی انتخاب پانسمان مناسب، به‌ علت تعداد زیاد روش‌های پانسمان‌ی، دشوار می‌شود. از سوی‌ دیگر، انواع پانسمان، کاربردهای آن‌ها و ضرورت عدم استفاده از یک پانسمان خاص نیز ممکن است یکی از دشوارترین تصمیمات در مدیریت مراقبت از زخم باشد. با این‌ وجود، همه پانسمان‌ها در چند دسته کلی زیر قرار می‌گیرند:

پانسمان ساده در منزل  با گاز استریل

گاز استریل برای استفاده در زخم‌های عفونی، زخم‌هایی که نیاز به بسته‌ بودن دارند، زخم‌هایی که در حال تخلیه هستند و زخم‌هایی که نیاز به تعویض پانسمان دارند، کاربرد دارد. آن‌ها معمولا به‌ راحتی در دسترس هستند، ارزان‌تر از سایر انواع پانسمان هستند و تقریبا روی هر نوع زخمی قابل استفاده‌اند. معایب آن‌ها این است که باید مرتبا تعویض شوند، ممکن است به زخم بچسبند، اغلب باید با یک نوع پانسمان دیگر ترکیب شوند و معمولا برای ترمیم زخم‌های مرطوب موثر نیستند.

 

پانسمان با فیلم شفاف

پانسمان‌های فیلم شفاف به اکسیژن اجازه می‌دهند تا به زخم برسد و رطوبت زخم خارج شود. این پانسمان‌ها عموما از مواد پلی‌اورتان تشکیل شده‌اند و برای زخم‌های با ضخامت جزئی، سوختگی‌های جزئی و زخم بستر درجه اول و دوم استفاده می‌شوند. آن‌ها با زخم تطبیق پیدا می‌کنند، تا یک‌ هفته نیاز به تعویض ندارند، از اصطکاک زخم جلوگیری، زخم را خشک می‌کنند و مانع از نفوذ باکتری‌ها به زخم‌ها می‌شوند. اما معایب فیلم‌های شفاف این است که ممکن است به برخی از زخم‌ها بچسبند، برای زخم‌های با تخلیه شدید مناسب نیستند و ممکن است باعث رطوبت دور زخم شوند. البته اگر پانسمان ساده در منزل به‌ طور حرفه‌ای انجام شود، احتمال بروز این عوارض کمتر خواهد بود.

پانسمان با فیلم شفاف

پانسمان با فوم

پانسمان‌های فومی کمتر به زخم می‌چسبند، غیر انسدادی هستند و از یک ژل پوشش داده‌ شده با فیلم یا یک ماده پلی‌اورتان که طبیعت آب‌دوست دارد، تشکیل شده‌اند. آن‌ها برای زخم بستر، سوختگی‌های جزئی، پیوند پوست، زخم‌های دیابتی و زخم‌های وریدی مناسب هستند. از جمله مزایای این پانسمان، می‌توان به راحتی نچسبیدن به زخم و جاذب بودن آن اشاره کرد. معایب فوم هم این است که ممکن است نیاز به یک پانسمان ثانویه برای نگه‌ داشتن فوم باشد، اگر به اندازه کافی تعویض نشود، ممکن است باعث خیس‌ شدن اطراف زخم شود و قابل استفاده برای زخم‌های دارای اسکار یا زخم‌هایی که تخلیه نمی‌شوند، نیست.

پانسمان با فوم در منزل

پانسمان هیدروکلوئیدی

پانسمان‌های هیدروکلوئیدی بسیار جاذب و حاوی ذرات کلوئیدی مانند متیل سلولز، ژلاتین یا پکتین هستند که در تماس با زخم به‌ صورت توده‌ای ژل‌ مانند، متورم می‌شوند. آن‌ها برای سوختگی، زخم بستر و زخم وریدی کاربرد دارند. از جمله مزایای این پانسمان، ایجاد عایق برای بستر زخم، ضد آب بودن و غیرقابل نفوذ بودن در برابر هجوم باکتری‌ها است. معایب آن نیز شامل قابل استفاده نبودن در صورت عفونت زخم و اشتباه گرفته‌ شدن با عفونت است.

پانسمان هیدروکلوئیدی در منزل

پانسمان آلژینات‌

پانسمان آلژینات حاوی نمک‌هایی است که از گونه‌های خاصی از جلبک‌های دریایی قهوه‌ای به‌ دست می‌آید و در تماس با ترشحات زخم، یک ژل آب‌ دوست تشکیل می‌دهد. این پانسمان در زخم‌های وریدی، زخم‌های تونلی و زخم‌های عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانسمان آلژینات بسیار جاذب است اما همیشه به تعویض نیاز دارد و ممکن است باعث خشک شدن بستر زخم و تاندون یا استخوان شود.

پانسمان آلژینات در منزل

پانسمان کامپوزیتی

پانسمان‌های کامپوزیتی یا ترکیبی می‌توانند به‌ عنوان پانسمان اولیه یا ثانویه استفاده شوند. آن‌ها ممکن است از هر ترکیبی ساخته شوند و در انواع وسیعی از زخم‌ها مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از آن‌ها آسان اما هزینه‌شان بالا و ذخیره آن‌ها سخت است. البته پانسمان‌های حاوی نقره یا سایر مواد ضدمیکروبی، پانسمان‌های زغالی و پانسمان‌های بیوسنتتیک نیز در بازار وجود دارند اما ممکن است استفاده از آن‌ها در منزل دشوار باشد.

پانسمان زخم در منزل

اگر زخم کوچکی دارید می‌توانید با یک پانسمان ساده در منزل از آن مراقبت کنید اما اگر متوجه علائم عفونت شدید، بدون توجه به اندازه زخم، به‌ دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید. مراحل مراقبت از زخم در خانه، در ادامه بیان شده‌اند. البته به یاد داشته باشید، اگر با انجام این مراحل، احساس ناراحتی می‌کنید یا اگر خونریزی غیرقابل کنترلی دارید، سریعا به یک مرکز مراقبت فوری مراجعه کنید و یا با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا پرستاران و پزشکان مجرب و متخصص، در اسرع وقت به منزل شما اعزام شوند.

مراحل مراقبت از زخم به‌ شرح زیر است:

پانسمان سوختگی در منزل

پانسمان زخم سوختگی در منزل، با هدف محافظت از سطح زخم، حفظ یک محیط مرطوب، کمک به بهبود زخم سوختگی و محدود کردن پیشرفت زخم و کاهش ناراحتی بیمار است. زخم سوختگی مستعد کلونیزاسیون سریع باکتریایی با پتانسیل عفونت تهاجمی است. بنابراین، اقدامات مناسب برای کاهش احتمال عفونت، شامل کنترل عفونت، درمان موضعی ضدمیکروبی و برداشتن زخم سوختگی (در صورت نیاز) است. مدیریت پانسمان، اغلب برای به‌ حداقل رساندن آلودگی متقاطع توسط پاتوژن‌ها است که می‌تواند باعث عفونت زخم سوختگی، تاخیر در بهبود زخم و از دست دادن پیوندهای پوستی شود. البته پس از آسیب، در ابتدا ممکن است تعیین دقیق عمق زخم سوختگی دشوار باشد و از آن‌ جایی‌ که زخم‌های سوختگی اغلب عمق‌های مختلط دارند، ممکن است به بیش از یک برنامه موضعی مراقبت از زخم، نیاز باشد. همچنین، باید از استفاده از گاز به‌ تنهایی، اجتناب شود، مگر این‌ که گزینه دیگری وجود نداشته‌ باشد. پانسمان با فیلم‌های غیرچسبنده یا گازهای مشبک ظریف، برای پوشاندن زخم سوختگی مناسب است، اما بسته به کیفیت خاص پانسمان، می‌توان از فیلم‌ها، فوم‌ها، آلژینات‌ها، هیدروکلوئیدها و هیدروژل‌ها نیز استفاده کرد.

سخن پایانی

در این مقاله، درباره پانسمان ساده در منزل صحبت کردیم و به معرفی انواع زخم‌ها و پانسمان‌های آن‌ها پرداختیم. رویارویی با زخم برای همه خوشایند یا راحت نیست اما اگر شما یا عزیزان‌تان نیاز به تعویض پانسمان در منزل داشته باشید، می‌توانید با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا بهترین پزشکان و پرستاران را به منزل شما اعزام کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

پانسمان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد پانسمان زخم

1- پانسمان زخم در منزل و محیط ایزوله اگر به صورت صحیح و توسط کارشناسان مجرب انجام گیرد می‌تواند از انتقال انواع عفونت‌های بیمارستانی جلوگیری کند.

2- آسایش و آرامش بیشتر بیمار و خانواده در محیط امن منزل

3- عدم نیاز به جابجایی و انتقال بیماران دارای محدودیت حرکتی به مراکز درمانی و در نتیجه صرف زمان و هزینه کمتر.

پانسمان، نوعی پوشش محافظتی است که روی زخم قرار می‌گیرد. پانسمان از آلودگی زخم و عفونت آن جلوگیری خواهد کرد.

  •  کنترل فرآیند خونریزی
  •  تسریع در بهبودی زخم
  •  جلوگیری از ورود میکروب به داخل زخم
  •  حفظ دما و رطوبت محل آسیب دیده
  •  جذب تعریق در محل برای جلوگیری از عفونت و ورود آن به خون

در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پرستار‌ها آموزش‌ دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد.

خیر. برخی زخم‌ها به زخم‌های بسته مشهور هستند. تا زمانی که راهی برای خروج ترشح یا خون نداشته باشند، به پانسمان نیازی نیست. برای مثال می‌توان به تاول اشاره کرد.

هنگامی که پوست آسیب می‌بیند، لایه‌های پوست شروع به ترمیم آسیب دیدگی می‌کنند و طی این روند مقدار زیادی کلاژن در پوست تولید می‌شود. در اصطلاح به مکان جوش خوردن زخم، اسکار گفته می‌شود.

مناطق تحت پوشش درخواست پانسمان در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.

خدمات سلامت در منزل