متخصص طب سالمندان

پزشک سالمندان در منزل

ویزیت پزشک متخصص طب سالمندان در منزل ( 24 ساعته )

ویزیت پزشک متخصص طب سالمندان در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

متخصص طب افراد سالمند

والدین برای تشخیص و درمان بیماری‌ کودکان از پزشک اطفال کمک می‌گیرند. افراد سالمند نیز معمولا نگرانی‌های پزشکی متفاوتی نسبت به افرادی که در دهه ۳۰ یا ۴۰ زندگی خود هستند، دارند. اما بسیاری از آن‌ها نمی‌دانند که پزشک متخصص طب سالمندان نیز وجود دارد. انواع بیماری‌ها و نحوه تعامل با سالمندان با آن چه بزرگسالان زیر ۶۰ سال تجربه می‌کنند، معمولا متفاوت است. ویزیت سالمندان در منزل، توسط پزشکانی که در زمینه طب سالمند تخصص دارند، می‌تواند در بهبود زندگی آن‌ها، بسیار موثر باشد. برای همین در این مقاله تصمیم داریم در این رابطه صحبت کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

دکتر سالمندان در منزل

پزشک متخصص طب سالمند کیست؟

پزشک سالمندان در خانه

پزشک سالمندان، فردی است که در مراقبت از افراد ۶۵ سال و بالاتر تخصص دارد. از این پزشکان به‌ عنوان متخصص طب سالمندی نیز یاد می‌شود. آن‌ها پزشکان داخلی یا خانواده هستند که یک یا دو سال آموزش‌های اضافی در زمینه‌های مربوط به مراقبت از سالمندان گذرانده‌اند.

این آموزش‌های اضافی، به آن‌ها تجربه بیشتری در مورد بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی، آرتریت، پوکی استخوان، مشکلات حرکتی، یا آلزایمر و زوال عقل می‌دهد. متخصصان طب سالمندی می‌توانند پزشک عمومی باشند، مشاوره ارائه دهند یا به‌ عنوان بخشی از تیم پزشکی سالمندان، فعالیت کنند. به همین دلیل ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک سالمندان، برای آن‌ها مناسب‌تر است.

چرا ویزیت سالمندان در منزل مهم است؟

همان طور که اشاره کردیم، متخصصان طب سالمندی، پزشکان عمومی هستند که آموزش‌های تخصصی بیشتری در درمان بیماران سالمند دیده‌اند. آن‌ها می‌توانند در محیط‌های سرپایی، مراکز پرستاری یا بیمارستان‌ها حضور داشته باشند. متخصصان طب سالمندی، اغلب به‌ عنوان بخشی از یک تیم درمانی با سایر ارائه‌ دهندگان مراقبت‌های اولیه پزشکی، کار می‌کنند و بر کمک به بیماران سالمندی که دارای مشکلات سلامتی متعدد یا بیماری‌های پیچیده هستند، تمرکز می‌کنند. نقش پزشکان سالمندان، هماهنگ کردن مراقبت‌های کلی با سایر پزشکان و راهنمایی بیمار در انتخاب درمان است. مرکز خدمات درمانی ثمین، برای رفاه حال سالمندان، خدمت ویزیت سالمندان در منزل را به خدمات خود اضافه کرده است تا سالمندان مجبور نباشند برای ویزیت پزشک به مطب یا بیمارستان مراجعه کنند و ساعت‌ها در صف انتظار، معطل شوند. برای هماهنگی جهت اعزام پزشک با ما تماس بگیرید.

دکتر سالمندان در منزل

سن دقیقی برای شروع مراجعه به متخصص سالمندان وجود ندارد. مراجعه به یک متخصص سالمندان می‌تواند مفید باشد اگر:

درخواست سریع پزشک متخصص طب سالمندان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

پزشک سالمندان چه کاری انجام می‌دهد و ویزیت سالمندان در منزل چه مزایایی دارد؟

پزشکان متخصص طب سالمندی، تمرکز خود را بر خدمت به افراد مسن می‌گذارند و به همین دلیل ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک سالمندان، منافع زیادی به همراه دارد.

ویزیت در منزل متخصص طب سالمندان

به کیفیت زندگی و اهداف بیمار توجه بیشتری دارند

پزشکان سالمندان بر کیفیت زندگی و آن چه بیماران از مراقبت‌های پزشکی انتظار دارند، تمرکز می‌کنند. آن‌ها در هر قرار ملاقات، زمان بیشتری را به معاینه بیمار اختصاص می‌دهند و اطلاعات بیشتری نسبت به یک پزشک داخلی جمع‌آوری می‌کنند. پزشکان متخصص طب سالمندی، از بیمار در مورد سبک زندگی و خانواده می‌پرسند و تاریخچه کامل پزشکی سالمندان را دریافت می‌کنند.

این پزشکان همچنین موارد زیر را در دستور کار خود دارند:

علاوه‌ بر این، آگاهی و شناخت کامل بدن افراد مسن، به پزشکان سالمند کمک می‌کند تا درمان‌هایی را انتخاب کنند که برای سالمندان بهتر جواب می‌دهد.

ویزیت متخصص طب سالمندان

مشکلاتی که سالمندان تحت‌ تاثیر آن‌ها قرار می‌گیرند را درک می‌کنند

معمولا پزشکان عمومی، زمان کافی برای یافتن و حل مشکلاتی که افراد مسن را درگیر می‌کنند، اختصاص نمی‌دهند.

مسائلی مانند زمین خوردن، بی‌اختیاری، ضعف عضلانی، ضعف عمومی، خستگی، اختلال شناختی و هذیان، تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی سالمندان دارند. پزشکان سالمندی در این سندرم‌های سالمندی متخصص هستند.

اگر وزن سالمند شما در حال کاهش است، دچار خمیدگی شده‌، نمی‌تواند از پله‌ها بالا برود، همیشه خسته و ناراضی است و ۱۰ دارو یا بیشتر مصرف می‌کند، باید بدانید که ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک متخصص طب سالمندی می‌تواند مفید باشد. کارهایی که این پزشکان برای عزیز شما انجام می‌دهند، نقش مهمی در افزایش کیفیت و راحتی زندگی او دارد.

متخصص سالمند در منزل

ویزیت پزشک متخصص طب سالمندان در منزل چگونه انجام می‌شود؟

در سال‌های اخیر، علم پزشکی پیشرفت زیادی کرده است و نوآوری‌ها و ابداعات مختلفی در ارائه خدمات پزشکی صورت گرفته است. در گذشته پزشکانی که بیماران را در خانه ویزیت می‌کردند، تجهیزات زیادی نداشتند، اما امروزه بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل حمل وجود دارد که پزشکان می‌توانند در هنگام ویزیت سالمند در منزل، آن را همراه خود به خانه بیماران ببرند.

در دنیای امروز، امکاناتی فراهم شده است تا تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها در خانه بیمار به صورت دقیق انجام شود و برای بسیاری از بیماری‌ها نیاز نباشد که افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند. ویزیت دکتر در منزل باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه بیمار می‌شود و دیگر لزومی ندارد تا افراد به خاطر مشکلات ساده و غیرحاد، ساعت‌ها در ترافیک خیابان‌ها بمانند و در صف طولانی مطب‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوند.

مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از مراکز معتبر و خوش‌سابقه است که می‌تواند خدمات ویزیت پزشک در منزل را به شما ارائه دهد. همکاران پزشک ما، همگی جزء بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان هستند و باکیفیت‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی را برای بیماران در خانه انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از تعرفه ویزیت سالمند در منزل با ما تماس بگیرید.

پزشکانی که برای ویزیت بیماران به خانه آن‌ها مراجعه می‌کنند، تمام خواسته‌ها و نیازهای بیماران را در نظر می‌گیرند و مناسب‌ترین راه‌حل‌های درمانی را برای آن‌ها تجویز می‌کنند. ویزیت پزشک متخصص طب سالمندان در منزل، می‌تواند یک راهکار ایده‌آل برای درمان سالمندان باشد. زیرا وقتی سالمندان در خانه و رختخواب خود هستند و پزشک بر بالین آن‌ها حاضر می‌شود، روند بهبودی‌شان سریع‌تر و راحت‌تر طی می‌شود.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

درخواست فوری پزشک متخصص طب سالمندان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

چرا ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک متخصص طب سالمندی بهتر است؟

با افزایش سن، بدن ما تغییر می‌کند و ممکن است به خدمات درمانی و مراقبتی متفاوتی نیاز داشته باشیم. به چند دلیل، ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک سالمندان، می‌تواند موثرتر باشد. این دلایل به شرح زیر هستند:

به این دلایل ویزیت سالمندان در منزل توسط متخصص طب سالمندی، اهمیت دارد.

متخصص سالمند در خانه

بیماری‌های دوران سالمندی چیست؟

وقتی وارد دوران سالمندی می‌شویم، برخی از تغییرات مانند کاهش بینایی و شنوایی در بدن ما رخ می‌دهند که طبیعی هستند. اما مشکلاتی مانند آلزایمر، جزء بیماری‌هایی است که باید جدی گرفته شود و به خوبی مدیریت شود تا برای فرد سالمند و خانواده، ایجاد ناراحتی نکند. به‌ همین‌ دلیل شناخت بیماری‌های دوران سالمندی به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری در مورد مراقبت و نگهداری افراد سالمند خانواده خود داشته باشید. در این قسمت شما را با تعدادی از این بیماری‌ها آشنا می‌کنیم.

آرتروز

آرتریت، احتمالا اولین و جدی‌ترین بیماری‌ای است که افراد سالمند با آن مواجه هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که حدود ۵۰درصد از کل بزرگسالان بالای ۶۵ سال با این بیماری درگیر می‌شوند که می‌تواند منجر به بروز درد و کاهش کیفیت زندگی بسیاری از آن‌ها شود. اگر چه آرتریت ممکن است فرد سالمند را از فعال بودن منصرف کند، اما مهم است که او با پزشک متخصص سالمندی خود برای ایجاد یک برنامه فعالیت روزانه مشورت کند تا بتواند سلامتی خود را در دوران سالمندی حفظ کند. مرکز خدمات درمانی ثمین، برای سالمندانی که به دلیل آرتروز شدید، قادر به خارج شدن از خانه نیستند، خدمات ویزیت سالمندان در منزل را ارائه می‌دهد.

 

بیماری قلبی

بیماری قلبی همچنان عامل اصلی مرگ افراد سالمند است. این بیماری، ۳۷درصد از مردان و ۲۶درصد از زنان ۶۵ سال و بالاتر را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. با افزایش سن، افراد به‌ طور فزاینده‌ای با عوامل خطر مانند فشار خون و کلسترول بالا زندگی می‌کنند که احتمال سکته مغزی یا ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد. ویزیت سالمندان در منزل برای رسیدگی به این مسئله به سالمندان کمک می‌کند و می‌تواند سلامت کلی آن‌ها را بهبود ببخشد. توصیه ما به سالمندان این است که ورزش کنند، خوب غذا بخورند و شب‌ها خوب استراحت کنند. خوب غذا خوردن به معنای تغذیه به شکلی است که به شما امکان می‌دهد با یک رژیم غذایی متعادل و سالم، وزن مناسبی داشته باشید.

 

سرطان

سرطان دومین عامل مرگ و میر در میان افراد بالای ۶۵ سال است. تحقیقات نشان می‌دهد که ۲۸درصد از مردان و ۲۱درصد از زنان سالمند با سرطان دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. اگر سرطان از طریق غربالگری، مانند ماموگرافی، کولونوسکوپی و چک‌های پوستی تشخیص داده شود، بسیاری از انواع آن، قابل درمان هستند. اگر چه همیشه نمی‌توان از سرطان پیشگیری کرد، اما می‌توان کیفیت زندگی یک سالمند مبتلا به سرطان را، با همکاری تیم پزشکی و حفظ توصیه‌های زندگی سالم، ارتقا داد.

مراقبت از سالمندان در منزل

بیماری‌های تنفسی

بیماری‌های مزمن دستگاه تنفسی تحتانی، مانند بیماری انسدادی مزمن ریه، سومین علت شایع مرگ در میان سالمندان است. داشتن یک بیماری مزمن تنفسی، خطرات سلامتی سالمندان را افزایش می‌دهد و آن‌ها را در برابر ذات‌الریه و سایر عفونت‌ها آسیب‌پذیرتر می‌کند. انجام آزمایش‌های عملکرد ریه و مصرف داروی صحیح، یا استفاده از اکسیژن طبق دستورالعمل پزشک، کمک زیادی به حفظ سلامت سالمندان و کیفیت زندگی آن‌ها می‌کند. اگر سالمند شما از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برد و نیاز به تجهیزات اکسیژن‌رسانی دارد، حتما با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم برای ارائه بهترین تجهیزات تنفسی را به سالمند شما انجام دهیم. همچنین پزشک متخصص سالمندان ما می‌تواند ویزیت سالمندان در منزل را انجام دهد تا بیمار شما، آسایش و راحتی بیشتری داشته باشد.

 

آلزایمر

تحقیقات نشان می‌دهد که از هر ۹ نفر سالمند، یک نفر، یعنی حدود ۱۱درصد، به بیماری آلزایمر مبتلا است، اما از آن جایی‌ که تشخیص آن چالش‌ برانگیز است، سخت است که به‌ طور دقیق مشخص کنیم، چند نفر با این بیماری مزمن زندگی می‌کنند. با این‌ حال، کارشناسان اذعان می‌کنند که اختلالات شناختی تاثیر قابل توجهی بر جنبه‌های مختلف سلامت سالمندان می‌گذارند.

 

پوکی استخوان

پوکی استخوان، می‌تواند باعث کاهش تحرک و ناتوانی احتمالی شود. همچنین این بیماری نقش مهمی در زمین‌خوردگی و شکستگی استخوان‌های افراد سالمند دارد. سبک زندگی و رژیم غذایی افراد، در ایجاد این بیماری بسیار تاثیرگذار است. به‌ همین‌ دلیل، ویزیت سالمندان در منزل توسط یک پزشک متخصص طب سالمندی، می‌تواند به سالمند شما کمک کند تا عوارض ناشی از پوکی استخوان را به حداقل برساند.

 

دیابت

مطالعات نشان می‌دهد که ۲۵درصد از افراد ۶۵ ساله و بالاتر با دیابت زندگی می‌کنند که خطر قابل توجهی برای سالمندان است. دیابت را می‌توان با یک آزمایش خون ساده برای میزان قند خون شناسایی کرد و در مراحل اولیه تشخیص داد. هر چه زودتر بدانید که دیابت دارید یا در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید، زودتر می‌توانید تغییراتی را برای کنترل بیماری و بهبود چشم‌انداز سلامتی دراز مدت سالمندان خود ایجاد کنید.

مراقبت از سالمندان در خانه

آنفولانزا و ذات‌الریه

اگر چه آنفولانزا و ذات‌الریه بیماری‌های مزمنی نیستند، اما طبق تحقیقات انجام شده، این عفونت‌ها جزو هشت علت اصلی مرگ در سالمندان هستند. سالمندان در برابر این بیماری‌ها آسیب‌پذیرتر هستند و کمتر می‌توانند با آن‌ها مبارزه کنند. مراقبت‌های بهداشتی شامل دریافت واکسن آنفولانزای سالانه در صورت توصیه پزشک، برای جلوگیری از این عفونت‌ها و عوارض آن‌ها مهم است.

 

زمین‌خوردگی

زمین‌خوردگی که نیاز به مراقبت در اتاق اورژانس دارد، با افزایش سن افزایش می‌یابد. هر سال تعداد زیادی از افراد مسن به دلیل زمین خوردن در بخش‌های اورژانس تحت درمان قرار می‌گیرند. بر اساس مطالعات انجام شده، یک سوم افرادی که به خاطر زمین‌خوردگی به اورژانس مراجعه می‌کنند، ممکن است ظرف یک سال آینده، دوباره چنین اتفاقی را تجربه کنند. همچنین توجه داشته باشید که بیشتر زمین‌خوردگی‌ها در خانه و در جایی مثل حمام یا روی سرامیک اتاق‌ها اتفاق می‌افتد. اگر سالمند شما دچار زمین‌خوردگی شده است و نیاز به مراقبت‌های پزشکی و پرستاری دارد، ما در مرکز خدمات درمانی ثمین می‌توانیم بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات پرستاری و پزشکی را برای او فراهم کنیم.

 

چاقی

چاقی، یک عامل تهدید کننده سلامتی در سالمندان است که می‌تواند موجب بیماری قلبی، دیابت و سرطان شود. هر چه فرد سالمند، چاق‌تر باشد، خطر ابتلا به این بیماری‌ها بیشتر می‌شود. ارزیابی شاخص توده بدن افراد مسن می‌تواند به شما نشان دهد که او به اندازه گذشته تحرک دارد یا خیر.

پرستاری سالمندان در منزل

افسردگی

افسردگی یک تهدید جدی برای سلامتی سالمندان است که می‌تواند ایمنی بدن را کاهش دهد و توانایی فرد را برای مبارزه با عفونت‌ها به خطر بیندازد. علاوه‌ بر درمان با دارو، روش‌های دیگری مانند فعالیت بدنی برای بهبود افسردگی مفید هستند. همچنین تعاملات اجتماعی مانند گذراندن اوقات فراغت با خانواده و دوستان، نقش مهمی در درمان افسردگی سالمندان دارد.

 

بیماری‌های دهان و دندان

دندان‌ها و لثه‌های سالم نه تنها برای لبخند زیبا و خوردن آسان، بلکه برای سلامت کلی سالمندان نیز مهم هستند. بسیاری از سالمندان، دندان طبیعی ندارند. با افزایش سن، دهان خشک‌تر می‌شود و پیشگیری از پوسیدگی دندان دشوارتر است، بنابراین مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان از جمله معاینات منظم دندان‌پزشکی، باید در اولویت مراقبت‌های بهداشتی سالمندان باشد.

 

زونا

آبله مرغانی که در کودکی با آن رو به رو شدید، در بزرگسالی ممکن است به صورت زونا بازگردد. در دوران سالمندی تعداد زیادی از افراد درگیر این بیماری می‌شوند. زونا معمولا تنها یک طرف بدن را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد، که با درد شدید یا سوزن‌سوزن شدن شروع می‌شود و سپس تبدیل به بثورات خارش‌دار و احتمالا تاول می‌شود. برای عدم ابتلا سالمندان، واکسن زونا در دسترس است که می‌توانید برای تزریق آن با پزشک متخصص طب سالمندی خود مشورت کنید.

پرستاری از سالمند در منزل

برای هماهنگی جهت ویزیت سالمندان در منزل توسط متخصص طب سالمندی با ما تماس بگیرید

درخواست فوری پزشک متخصص طب سالمندان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

آزمایش‌های دوران سالمندی چیست؟

سالمندان، لایق این هستند که زندگی و احساس خوبی داشته باشند. آن‌ها نباید فکر کنند که دیگر نمی‌توانند مستقل باشند و زندگی راحت و سالمی را تجربه کنند. اما برای سالم‌ ماندن در دوران سالمندی، لازم است که آن‌ها یکسری مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی را دنبال کنند. یکی از این مراقبت‌ها، آزمایش‌های ساده‌ای است که پزشک در هنگام ویزیت سالمندان در منزل، می‌تواند برای آن‌ها تجویز کند. انجام این آزمایش‌ها، نقش مهمی در شناسایی بیماری‌های مختلف در مراحل اولیه و درمان زود هنگام آن‌ها خواهد داشت. در ادامه شما را با این آزمایش‌ها آشنا می‌کنیم.

 

بررسی تراکم استخوان در ویزیت سالمندان در منزل

با افزایش سن، استخوان‌ها تمایل دارند، مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و فسفات را به‌ جای حفظ آن‌ها، از دست بدهند. این بدان معناست که استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌ها ضعیف‌تر می‌شوند که به نوبه خود بر وضعیت، قدرت و حرکت سالمند تاثیر می‌گذارند. بنابراین توصیه می‌کنیم، اسکن تراکم استخوان برای سالمندان خود را برنامه‌ریزی کنید تا از میزان سلامتی استخوان‌های آن‌ها مطلع شوید. همچنین ویتامین D به بدن کمک می‌کند، کلسیم بیشتری جذب کند و حرکت عضلات را بهبود ببخشد. بنابراین، بسیار مهم است که سطح ویتامین D بدن سالمندان را بررسی و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید.

 

آزمایش دیابت

خطر ابتلا به دیابت با افزایش سن افزایش می‌یابد. دیابت به معنای داشتن سطح قند (گلوکز) بالاتر از حد طبیعی در خون است. این بیماری یک تهدیدکننده سلامتی است که نه‌ تنها افراد مسن، بلکه جوانان را در هر سنی درگیر می‌کند. سطوح بالای قند خون، تقریبا بر هر اندام حیاتی بدن از جمله قلب، کلیه‌ها و مغز تاثیر می‌گذارد. در حقیقت، دیابت کنترل‌ نشده یک عامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است. حتما هر ۳ تا ۶ ماه یک‌بار آزمایش قند خون را برای سالمندان انجام دهید. اگر او مبتلا به دیابت است و دارو مصرف می‌کند، وضعیت سلامتی سالمند را از طریق آزمایش HbA1c بررسی کنید. آزمایش HbA1c، میانگین قند خون را در سه ماه گذشته اندازه‌گیری می‌کند و دستورالعمل‌هایی را در مورد درمان و تغییرات سبک زندگی ارائه می‌دهد.

آزمایشات سالمندان

کنترل فشار خون در ویزیت سالمندان در منزل

حتما از سالمندان خود شنیده‌اید که می‌دانند چه زمانی فشار خون بالایی دارند. اما حقیقت این است که فشار خون بالا، اغلب علائمی را از خود نشان نمی‌دهد و به‌ همین‌ دلیل است که پزشکان آن را قاتل خاموش می‌نامند. منتظر نمانید تا سالمندان، فشار خون بالا را برای سردرد صبحگاهی خود سرزنش کنند، بلکه فشار خون آن‌ها را در هنگام ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک بررسی کنید. همچنین خودتان می‌توانید این کار را با کمک فشارسنج‌هایی که در فروشگاه‌های لوازم پزشکی وجود دارند، انجام دهید. این امر به ویژه در صورتی که سالمندان اضافه وزن، دیابت یا هر بیماری مرتبط با قلب داشته باشند، بسیار مهم است.

 

کنترل سطح کلسترول

کلسترول یک ماده چربی‌مانند است که به‌ طور طبیعی توسط کبد تولید می‌شود. این ماده برای حفظ سلامت سلول‌ها در بدن مهم است. اما سطوح بالای کلسترول می‌تواند باعث انسداد رگ‌های خونی و ایجاد انسداد در جریان آزاد خون شود. سطح کلسترول بالا، عامل خطر حمله قلبی و سکته مغزی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین مهم است که پارامترهای کلسترول خون سالمندان را زیر نظر داشته باشید و در صورت نیاز با یک متخصص طب سالمندی مشورت کنید.

 

آزمایش PSA (آنتی ژن اختصاصی پروستات) برای مردان

آزمایش PSA یک آزمایش غربالگری است که سرطان پروستات را بررسی می‌کند. طبق مطالعات انجام شده، خطر ابتلا به سرطان پروستات پس از ۵۵ سالگی، به شدت افزایش می‌یابد، در ۷۰ تا ۷۴ سالگی به اوج خود می‌رسد و پس از آن اندکی کاهش می‌یابد.

 

غربالگری سرطان سینه در ویزیت سالمندان در منزل

اگر چه سرطان سینه می‌تواند زنان جوان را نیز درگیر کند، اما نیمی از موارد سرطان سینه در زنان بالای ۶۰ سال و بیش از یک‌پنجم آن، در زنان بالای ۷۰ سال دیده می‌شود. همچنین خطر ابتلا به سرطان شدید با افزایش سن افزایش می‌یابد. غربالگری، خودآزمایی سینه و ماموگرافی می‌توانند به تشخیص بیماری در مراحل اولیه و انجام درمان مناسب و به‌ موقع کمک کند. پزشکان توصیه می‌کنند که ماموگرافی سالانه از سن ۴۵ سالگی شروع شود و پس از سن ۵۵ سالگی هر دو سال یک‌بار انجام شود. با ویزیت سالمندان در منزل توسط متخصص طب سالمندی، می‌توانید آزمایش‌هایی که برای غربالگری سرطان سینه است را از پزشک درخواست کنید. برخی معاینات اولیه نیز توسط پزشک در منزل شما انجام خواهد شد.

آزمایش‌های مربوط به سالمندان

معاینه لگن، پاپ اسمیر و تست HPV

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بسیاری از زنان بالای ۶۰ سال، هنوز نیاز به معاینه منظم لگن، آزمایش پاپ اسمیر یا آزمایش ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) دارند. زنان مسن ممکن است به سرطان دهانه رحم یا سرطان واژن مبتلا شوند و معاینه لگن می‌تواند مجموعه‌ای از بیماری‌های دیگر که ممکن است بر سلامت و کیفیت زندگی آن‌ها تاثیر بگذارد، را تشخیص دهد. تست پاپ اسمیر برای خانم‌ها هر سه سال یک‌بار و تست HPV هر پنج سال تا سن ۶۵ سالگی توصیه می‌شود. اگر خانمی بیشتر از ۶۵ سال سن داشته باشد و چندین تست پاپ‌اسمیر منفی پشت‌ سر هم داشته باشد یا هیسترکتومی کامل برای یک بیماری غیر سرطانی مانند فیبروم انجام داده باشد، ممکن است پزشک توصیه کند که دیگر نیازی به تست پاپ‌اسمیر نیست.

 

معاینه پوست در ویزیت سالمندان در منزل

سرطان پوست ممکن است ۲۰ سال یا بیشتر طول بکشد تا ایجاد شود. خوشبختانه امروزه بیشتر سرطان‌های پوست قابل درمان هستند. پزشکان غربالگری منظم را توصیه می‌کنند. در صورت بروز هر گونه خال یا تغییرات پوستی غیرعادی، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. همچنین با تماس با مرکز خدماتی ثمین، می‌توانید از خدمات ویزیت سالمندان در منزل بهره‌مند شوید.

 

معاینه دندانپزشکی

بیماری لثه می‌تواند نشانه مهمی از سلامت کلی بدن باشد. دندان‌ها، لثه‌ها، دهان و گلوی سالمندان باید به‌ طور مرتب توسط دندانپزشک معاینه شوند. اگر سالمندان می‌خواهند که دندان‌های سالمی داشته باشند، مسواک زدن منظم با خمیر دندان حاوی فلوراید، بسیار مهم است. همچنین استفاده از مسواک برقی، می‌تواند به تمیز کردن موثر و پیشگیری از بیماری لثه کمک کند. زیرا بیماری لثه خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.

ویزیت سالمندان در منزل

همانگونه که اشاره کردیم، ویزیت پزشک متخصص طب سالمند در منزل برای سالمندان مزایای زیادی به همراه دارد. وقتی پزشک در خانه، سالمندان را ویزیت می‌کند، می‌تواند باکیفیت‌ترین خدمات درمانی و پزشکی را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بدین‌ ترتیب آرامش و راحتی بیشتری را تجربه کنند. در ادامه با خدماتی که در ویزیت پزشک در منزل به سالمندان ارائه می‌شود، آشنا خواهید شد.

 

 ارائه مراقبت پس از عمل جراحی

سالمندانی که بنا به دلایل مختلف، تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، پس از این که از بیمارستان مرخص می‌شوند، باز هم نیاز به مراقبت و پرستاری دارند و باید تحت‌ نظر پزشک باشند. از این رو ویزیت دکتر در منزل، می‌تواند به سالمندان کمک کند تا هر چه سریع‌تر، سلامتی خود را به دست آورند.

 

مدیریت بیماری‌های حاد و مزمن

حضور پزشک سالمندان در منزل، موجب می‌شود تا آن‌ها بتوانند بهتر و راحت‌تر، بیماری‌های خود را مدیریت کنند و نتیجه بهتری بگیرند. این بیماری‌ها می‌توانند شامل بیماری‌هایی چون نارسایی‌های قلبی، دیابت، آرتروز و… باشند.

 

دریافت مراقبت‌های عمومی

ویزیت سالمند در منزل، اگر به صورت روتین و منظم انجام شود، می‌تواند تاثیر زیادی در سلامت کلی او داشته باشد. این مراقبت‌ها شامل مراقبت‌های عصبی، ارتوپدی، قلبی، تنفسی و… هستند.

 

ارتباط موثر پزشک با سالمند

پزشکانی که برای ویزیت سالمندان، به خانه آن‌ها اعزام می‌شوند، تلاش می‌کنند که ارتباط موثری با بیمار خود برقرار کنند و اعتماد او را جلب کنند. این ارتباط قوی موجب می‌شود که سالمند به درمان‌هایی که از سوی پزشک تجویز می‌شود، بهتر پاسخ دهد و نتیجه مطلوب‌تری حاصل شود. پزشکان مرکز خدمات درمانی ثمین، همواره بر کاهش عوارض پزشکی تاکید، و تلاش می‌کنند تا سالمندان، بی‌جهت در بیمارستان بستری نشوند و خدمات پزشکی مورد نیاز خود را در خانه دریافت کنند.

نظارت بر بیمار در منزل نظارت بر سالمند در منزل

ویزیت پزشک متخصص در منزل برای سالمندان چه مزایایی دارد؟

وقتی پزشک متخصص در منزل سالمندان حضور پیدا می‌کند، برای آن‌ها مزایایی را به همراه دارد که شامل موارد زیر است:

سخن پایانی

در این مقاله در مورد پزشک متخصص طب سالمندی صحبت کردیم. پزشکان متخصص سالمندان، درک بهتری از شرایط سالمندان دارند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا زندگی راحت‌تری را تجربه کنند. پزشکان سالمندان، فرصت بیشتری را برای ویزیت بیماران خود اختصاص می‌دهند تا سالمندان زمان بیشتری را برای گفتگو در مورد بیماری‌ها و وضعیت خود داشته باشند. همچنین آشنایی با بیماری‌های دوران سالمندی و آزمایش‌هایی که در این دوره سنی توصیه می‌شود، می‌تواند آگاهی ما را در این زمینه افزایش دهد و باعث شود تا درک بهتری از سالمندان داشته باشیم. مرکز خدمات درمانی ثمین، با سال‌ها تجربه در خدمات‌دهی به سالمندان، آمادگی دارد که بهترین پزشکان متخصص طب سالمندی را برای ویزیت سالمندان در منزل، اعزام کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پزشک متخصص طب سالمندان در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد پزشک متخصص طب سالمندان

حیطه کار یک متخصص طب سالمندی را می‌توان به سه شاخه اصلی تقسیم کرد:

۱- پیشگیری (یعنی سلامت فردی و ارتقای سطح سلامت)

۲- درمان سندرم‌های شایع سالمندی (مثل دیابت، فشارخون، پوکی استخوان، افسردگی، اضطراب و...)

۳ – توانبخشی (یعنی شناخت ناتوانی‌های عارض شده در اثر بیماری‌ها و تلاش برای کاهش آن‌ها)

مرز سالمندی ۶۵ سالگی است اما در ایران از آنجایی که سن بازنشستگی پایین است، افرادی که بالای ۶۰ سال باشند، سالمند محسوب می‌شوند.

سه گروه سالمند از نظر سنی داریم:

  • سالمندان جوان ( ۶۰ الی ۷۵ سال)
  • سالمند میانسال ( ۷۵ الی ۸۵ سال )
  • سالمند پیر ( ۸۵ سال به بالا )

پیش‌بینی شده است در کشور ما در ۱۰ سال آینده، بیش از ده درصد افراد سن بالاتر از ۶۰ سال خواهند داشت که همه این افراد به خدمات و مراقبت‌های سالمندی نیاز دارند.

متخصص طب سالمندان به پزشکی گفته می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و مطالعات تخصصی زیادی در تمام زمینه‌‌های متفاوت از جمله بیماری‌های مختلف سالمندان، سندروم و اختلال‌های دوران سالمندی، مراقبت و پرستاری از افراد سالمند، مسائل پزشکی، سلامتی، جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی دارد. معمولا افراد بالای ۶۰ سال به بیماری‌های مختلف مبتلا می‌شوند که متخصص طب سالمندی وظیفه دارد در این زمان‌ از افراد مسن مراقبت کند.

متخصص طب سالمندان می‌تواند بیماری‌های مختلفی مانند بی‌اختیاری ادرار، کاهش تعادل در هنگام ایستادن، زوال عقل، پوکی استخوان، کاهش شنوایی و بینایی، کاهش سطح هوشیاری، هذیان و توهم ناگهانی، سکته قلبی، سکته مغزی، عفونت ادراری، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی، بی‌خوابی، از دست دادن حافظه، دیابت، آرتروز، افسردگی، نارسایی قلبی، آلزایمر، فشار خون بالا، بیماری پارکینسون، ضعف و سرگیجه را تشخیص دهد و سپس بیماری را درمان کند.

اگر سن‌تان بالای ۶۰ سال است، بهتر است هر چند وقت یک‌بار توسط متخصص طب سالمندی چکاپ شوید. 

اما اگر در اطراف شما، فرد مسنی هست که با شرایط زیر مواجه شده‌، سریعا با ما تماس بگیرید:

  • درگیری با بیماری‌های عفونی
  • کاهش سطح هوشیاری
  • سکته قلبی
  • سکته مغزی

نکته: معمولا افراد سالمند توانایی تشخیص عفونت در بدن خود را ندارند، به همین دلیل بهتر است در صورت مشاهده چنین علائمی، حتما با ما تماس بگیرید.

در غیر این صورت یعنی او در وضعیت غیر اورژانسی قرار دارد و شرایط زیر برای او پیش‌آمده است:

  • بی‌خوابی
  • افسردگی
  • آرتروز

مناطق تحت پوشش درخواست ویزیت پزشک متخصص طب سالمندان در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.