کنترل علائم حیاتی در منزل

کنترل علائم حیاتی در منزل

علائم حیاتی به دسته‌ای از علائم گفته می‌شود که در صورت خارج شدن از ریتم طبیعی خود می‌توانند مشکلات و خطرات زیادی را برای زندگی انسان به وجود بیاورند. بالا یا پایین رفتن بیش از حد درجه حرارت بدن، فشار و قند خون، اکسیژن و ضربان قلب می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد اما برخی افراد ممکن است به‌ دلیل شرایط بدنی یا دلایل دیگر نتوانند یا نخواهند که برای چک کردن علائم حیاتی خود از منزل خارج شوند اما جای نگرانی نیست چون امکان کنترل علائم حیاتی در منزل توسط متخصصان کارآزموده وجود دارد. اگر شما هم در این دسته قرار می‌گیرید یا عزیزانی دارید که جزو این افراد هستند، دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله را با ما بمانید.

کنترل علائم حیاتی در منزل (24ساعته)

کنترل علائم حیاتی در منزل فقط با یک تماس

تماس با اپراتور

آزمایش‌ها و چکاپ‌های مرتبط با کنترل علائم حیاتی در منزل

علائم حیاتی معیارهای کنترل اساسی‌ترین عملکردهای بدن هستند. 5 علامت حیاتی اصلی که به‌ طور معمول توسط پزشکان مورد بررسی قرار می‌گیرند، شامل موارد زیر هستند:

تست درجه حرارت بدن (تب)

دمای طبیعی بدن یک فرد بسته‌ به جنسیت، فعالیت اخیر، مصرف غذا و مایعات، زمان (در زنان) و مرحله سیکل قاعدگی متفاوت است و می‌‎تواند از 97.8 درجه فارنهایت (معادل 36.5 درجه سانتی‌گراد) تا 99 درجه فارنهایت (37.2 درجه سانتی‌گراد) برای یک بزرگسال سالم متغیر باشد و با روش‌های زیر اندازه‌گیری می‌شود:

شفاهی: با استفاده از دماسنج شیشه‌ای کلاسیک یا دماسنج‌های دیجیتال مدرن

مقعدی: درجه حرارت مقعد (با استفاده از دماسنج شیشه‌ای یا دیجیتال) 0.5 تا 0.7 درجه فارنهایت بیشتر از درجه حرارت دهان است.

زیر بغل: درجه حرارت زیر بغل 0.3 تا 0.4 درجه فارنهایت کمتر از دمای دهان است.

گوش: یک دماسنج مخصوص می‌تواند به‌ سرعت دمای طبله گوش را اندازه‌گیری کند. این ناحیه دمای مرکزی بدن (دمای اندام‌های داخلی) را منعکس می‌کند.

پوست پیشانی: تب زمانی ایجاد می‌شود که دمای بدن حدود 1 درجه یا بیشتر از دمای طبیعی 98.6 درجه فارنهایت افزایش یابد. هیپوترمی به معنی کاهش دمای بدن به زیر 95 درجه فارنهایت است.

کنترل علائم حیاتی در خانه

تست قند خون و کنترل علائم حیاتی در منزل

سطح قند خون که به‌ عنوان سطح گلوکز خون نیز شناخته می‌شود، نشان می‌دهد چقدر گلوکز در خون هر فرد وجود دارد. گلوکز قندی است که از طریق غذا و نوشیدنی دریافت می‌کنید. سطح قند خون در طول روز نوسان دارد و برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، این تغییرات شدیدتر است. شما می‌توانید با انجام آزمایش انگشت یا با استفاده از یک دستگاه کنترل قند خون الکترونیکی به‌ نام فلش مانیتور یا CGM، سطح قند خون خود را بررسی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه چیزهایی می‌توانید بخورید و چه مقدار دارو مصرف کنید. آزمایش HbA1c نیز یک آزمایش خون برای اندازه‌گیری میانگین سطح قند خون در سه ماه گذشته است که افراد مبتلا به دیابت باید انجام دهند.

اگر داروی خاصی مانند انسولین یا سولفونیل اوره مصرف می‌کنید، بررسی قند خون بخش مهمی از زندگی شما است. بررسی‌های روتین می‌تواند به شما کمک کند بدانید چه زمانی ممکن است قند خون شما شروع به کاهش بیش از حد (هایپو) یا خیلی زیاد (هایپر) می‌کند و راهی برای شناخت بدن، شناسایی الگوها و نحوه عملکرد آن‌ها است. اما مهم‌تر از همه این‌ که به شما کمک می‌کند تا سالم بمانید و از عوارض جدی دیابت در حال حاضر و در آینده جلوگیری کنید. برای انجام تست قند خون نیاز به آموزش دارید. اگر تمایل دارید این کار را در منزلتان فرا بگیرید، با ما در مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا ما پرستاران و متخصصان خود را برای کمک به شما به منزل‌تان اعزام کنیم. روش کلی تست قند خون برای کنترل علائم حیاتی در منزل به‌ صورت زیر است:

اغلب افراد مبتلا به دیابت، استفاده از فلاش مانیتور قند را برای بررسی سطح قند خون انتخاب می‌کنند که نیازی به سوزن ندارد و در عوض از سنسور استفاده می‌کند. اما مانیتورینگ فلاش، گلوکز قند خون شما را اندازه‌گیری نمی‌کند بلکه مقدار قند موجود در مایع اطراف سلول‌های شما را اندازه می‌گیرد که مایع بینابینی نامیده می‌شود. این موضوع باعث تاخیر در خواندن عدد می‌شود، بنابراین کاملا دقیق نیست و همچنان باید هر چند وقت یک‌بار آزمایش انگشت را انجام دهید.

کنترل علائم حیاتی

تست اکسیژن و کنترل علائم حیاتی در منزل

پالس اکسیمتری نوعی تست اکسیژن است و میزان اکسیژنی را که هموگلوبین در خون حمل می‌کند، اندازه می‌گیرد. پالس اکسیمتری یک آزمایش ساده و بدون درد است که با استفاده از قرار دادن یک سنسور روی نوک انگشت یا لاله گوش انجام می‌شود. افراد مبتلا به بیماری ریوی ممکن است سطح اکسیژن خون کمتر از حد طبیعی داشته‌ باشند، بنابراین پالس اکسیمتری می‌تواند به تشخیص آسیب‌دیدگی ریه‌ها کمک کند. دقت داشته‌ باشید که برای کنترل علائم حیاتی در منزل، لاک ناخن یا ناخن‌های کاذب می‌توانند نور را مسدود کرده و بر روی خواندن اثر بگذارند. پس بهتر است موقع تست لاک نداشته‌ باشید. اکسیمترهای خانگی می‌توانند برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن در خون شما استفاده شوند، اما گاهی اوقات اندازه‌گیری‌های ضعیف یا نادرست ارائه می‌دهند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده از مانیتورهای اکسیژن در مواردی مانند کووید-19 در خانه مفید است. صفحه نمایش اکسیمتر، درصد اکسیژن خون شما را نشان می‌دهد و برای فردی که سالم است، سطح اشباع طبیعی اکسیژن خون حدود 95 تا 100 درصد خواهد بود. اگر سطح اکسیژن کمتر از این باشد، می‌تواند نشان‌ دهنده وجود مشکل ریوی باشد.

بررسی علائم حیاتی در منزل

کنترل علائم حیاتی در منزل چگونه انجام می‌شود؟

در سال‌های اخیر، علم پزشکی پیشرفت زیادی کرده است و نوآوری‌ها و ابداعات مختلفی در ارائه خدمات درمانی در منزل صورت گرفته است. در گذشته پزشکانی که بیماران را در خانه ویزیت می‌کردند، تجهیزات زیادی نداشتند، اما امروزه بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل حمل وجود دارد که پزشکان می‌توانند در هنگام کنترل علائم حیاتی در خانه، آن را همراه خود به خانه بیماران ببرند.

در دنیای امروز، امکاناتی فراهم شده است تا تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها در خانه بیمار به صورت دقیق انجام شود و برای بسیاری از بیماری‌ها نیاز نباشد که افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند. ویزیت دکتر در منزل باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه بیمار می‌شود و دیگر لزومی ندارد تا افراد به خاطر مشکلات ساده و غیرحاد، ساعت‌ها در ترافیک خیابان‌ها بمانند و در صف طولانی مطب‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوند.

مرکز خدمات درمانی ثمین، یکی از مراکز معتبر و خوش‌سابقه است که می‌تواند خدمات کنترل علائم حیاتی در منزل را به شما ارائه دهد. همکاران پزشک ما، همگی جزء بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان هستند و باکیفیت‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی را برای بیماران در خانه انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از تعرفه کنترل علائم حیاتی در منزل با ما تماس بگیرید.

پزشکانی که برای کنترل علائم حیاتی بیماران به خانه آن‌ها مراجعه می‌کنند، تمام خواسته‌ها و نیازهای بیماران را در نظر می‌گیرند. کنترل علائم حیاتی در خانه، می‌تواند یک راهکار ایده‌آل برای درمان بیماران باشد. زیرا وقتی بیماران در خانه و رختخواب خود هستند و پزشک بر بالین آن‌ها حاضر می‌شود، روند بهبودی‌شان سریع‌تر و راحت‌تر طی می‌شود.

مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل ثمین

درخواست سریع کنترل علائم حیاتی در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

فشار خون و کنترل علائم حیاتی در منزل

فشار خون نیرویی است که توسط خون در هنگام انقباض و شل شدن قلب به دیواره‌های شریان‌ها ایجاد می‌شود. هر بار که قلب می‌تپد، خون را به داخل رگ‌ها پمپاژ می‌کند و وقتی قلب آرام می‌شود، فشار خون کاهش می‌یابد. هنگام اندازه‌گیری فشار خون دو عدد ثبت می‌شود. عدد بالاتر یا فشار سیستولیک به فشار داخل شریان در زمان انقباض قلب اشاره دارد و عدد پایین یا فشار دیاستولیک به فشار داخل شریان زمانی که قلب در حالت استراحت است اشاره می‌کند. فشار خون بالا به‌ طور مستقیم خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی و سکته را افزایش می‌دهد و نشانه مقاومت شریان‌ها در برابر جریان خون و گردش سخت‌تر خون در رگ‌ها است.

البته این اعداد فقط باید به‌ عنوان راهنما استفاده می‌شوند و یک‌ بار غیرطبیعی بودن فشار خون، چیزی را نشان نمی‌دهد بلکه طی یک یا چند هفته اندازه‌گیری مکرر، نتیجه واقعی مشخص می‌شود. انجمن قلب آمریکا دستورالعمل‌های زیر را برای پایش فشار خون خانگی توصیه می‌کند:

کنترل فشار خون در خانه

اندازه‌گیری ضربان قلب برای کنترل علائم حیاتی در منزل

اندازه‌گیری نبض به معنای اندازه‌گیری تعداد ضربان قلب در دقیقه است و ریتم قلب و قدرت نبض را نیز نشان می‌دهد. نبض طبیعی برای بزرگسالان سالم بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. ضربان نبض ممکن است با ورزش، بیماری، آسیب و احساسات نوسان داشته‌ باشد و افزایش یابد. به‌ طور کلی دختران 12 سال به بالا نسبت به مردان ضربان قلب سریع‌تری دارند. ورزشکارانی مانند دوندگان که تمرینات قلبی-عروقی زیادی انجام می‌دهند، ممکن است ضربان قلب‌شان نزدیک به 40 ضربه در دقیقه باشد و مشکلی را تجربه نکنند. ضربان قلب (نبض) را می‌توان در کنار گردن، داخل آرنج یا مچ دست متوجه شد. برای اکثر افراد، گرفتن نبض از مچ دست راحت‌تر است. اگر از قسمت پایین گردن استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که خیلی محکم فشار نمی‌دهید و هرگز نبض‌های دو طرف پایین گردن را به‌ طور همزمان فشار ندهید تا از انسداد جریان خون به مغز جلوگیری کنید. شمردن ضربان قلب در حالت استراحت می‌تواند معیار مهمی برای سلامت عضله قلب شما باشد. موارد زیر می‌تواند بر ضربان قلب شما تاثیر بگذارد:

چند راه برای بررسی نبض وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

پالس شعاعی

نبض کاروتید

پالس پدال

نبض بازویی

بررسی ضربان قلب با دستگاه کمکی

دستگاه‌های زیر می‌توانند ضربان قلب را اعلام کنند:

دقیق‌ترین دستگاه برای بررسی ضربان قلب، یک مانیتور بی‌سیم است که دور قفسه سینه شما بسته شده  و با یک ردیاب تناسب اندام که روی مچ دست بسته می‌شود، اعداد را می‌خواند.

بررسی ضربان قلب در خانه

معرفی بیماری‌هایی که علائم حیاتی در آن‌ها اندازه‌گیری می‌شوند

بیماری‌هایی که نیاز به کنترل علائم حیاتی در منزل یا درمانگاه دارند، در ادامه معرفی می‌شوند:

 

بیماری‌های همراه با تب

تب به دلایل زیادی از جمله بیماری‌های شایع مانند گلودرد، سینوزیت و عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) رخ می‌دهد. علل غیرعفونی تب، عبارتند از:

بیماری‌های ناشی از قند خون

بیماری‌های ناشی از قند خون، شامل دیابت (قند خون بالا) و هایپوگلایسمیا (قند خون پایین) هستند. اگر سطح قند خون کمی بالاتر از هدف باشد، معمولا هیچ علامتی وجود ندارد. اما اگر سطح قند خون شما بیش از حد بالا باشد، ممکن است برخی علائم مانند دفع ادرار بیشتر از حد طبیعی، تشنگی شدید، سردرد و احساس خستگی و بی‌حالی را تجربه کنید.  هایپوگلیسمی نیز اغلب با درمان دیابت ارتباط دارد اما سایر داروها و شرایط مختلف که بسیار نادر هستند هم می‌توانند باعث کاهش قند خون در افرادی شوند که دیابت ندارند.

هایپوگلیسمی نیاز به درمان فوری دارد. برای بسیاری از افراد، قند خون ناشتا اگر 70 میلی‌گرم در دسی‌لیتر (mg/dL) یا 3.9 میلی‌مول در لیتر (mmol/L) یا کمتر باشد، محدوده خطر خواهد بود. علائم مختلفی برای هایپو وجود دارد، بنابراین مهم است که در صورت کاهش بیش از حد قند خون، از علائم آن آگاه باشید.

بررسی قند خون در خانه

بیماری‌های مرتبط با اکسیژن خون

هایپوکسمی زمانی اتفاق می‌افتد که سطح اکسیژن خون کم است و اندام‌ها و بافت‌های بدن شما اکسیژن کافی برای عملکرد صحیح دریافت نمی‌کنند. هایپوکسمی اغلب نتیجه مشکل تبادل گاز در ریه‌ها است، اگر چه ممکن است دلایل دیگری نیز داشته‌ باشد اما در هر صورت، باید مطابق اصول کنترل علائم حیاتی در منزل مدیریت شود. بیماری‌های مرتبط با آن آسم، آنفلوانزا و کووید-19 هستند.

بررسی میزان اکسیژن خون در خانه

بیماری‌های مرتبط با فشار خون

فشار خون به‌ طور مداوم و بالاتر از حد طبیعی، ممکن است منجر به تشخیص فشار خون بالا شود. هر چه سطح فشار خون شما بالاتر باشد، خطر ابتلا به سایر مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی، حمله قلبی و سکته بیشتر است. برخی شرایط مزمن مانند بیماری‌های کلیوی، دیابت، بارداری و آپنه خواب از جمله شرایطی هستند که می‌توانند منجر به فشار خون بالا شوند. در مقابل، حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری دریچه قلب، اختلالات غدد درون‌ریز، بیماری‌های موثر بر غدد پاراتیروئید یا آدرنال و ضربان قلب بسیار پایین (برادی‌کاردیا) می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود.

 

بیماری‌های مرتبط با ضربان قلب

بیماری‌های مرتبط با ضربان قلب، عبارتند از:

ویزیت علائم حیاتی در منزل

به‌ طور معمول، کنترل علائم حیاتی در مطب یا درمانگاه انجام می‌شود، اما دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است نیاز داشته باشید زمانی که در خانه هستید، علائم حیاتی خود را ردیابی کنید. کنترل علائم حیاتی در خانه می‌تواند به ارزیابی سلامت جسمانی عمومی فرد کمک کند، سرنخ‌هایی در مورد بیماری‌های احتمالی ارائه دهد و پیشرفت به سمت بهبودی را نشان دهد. در صورتی‌ که به کنترل علائم حیاتی در منزل نیاز دارید، کافی است با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا ما پرستاران و پزشکان متخصص خود را در اسرع وقت به منزل شما اعزام کنیم.

درخواست فوری کنترل علائم حیاتی در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

درصورت غیرطبیعی بودن علائم حیاتی چه درمان‌هایی را باید دنبال کنیم؟

اگر در طی کنترل علائم حیاتی در منزل متوجه موارد غیرطبیعی مکرر شوید، به احتمال زیاد باید به پزشک مراجعه و درمان‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم را شروع کنید.

 

درمان‌های مرتبط با تب

گاهی تب‌های جزئی ممکن است در کاهش تعداد میکروب‌های ایجاد کننده بیماری مفید باشند اما تب‌های بالاتر از 102 درجه فارنهایت (38.9 درجه سانتی‌گراد) خطرناک هستند و نیاز به مصرف داروهایی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن دارند. دوزهای بالا یا استفاده طولانی مدت از استامینوفن یا ایبوپروفن ممکن است باعث آسیب به کبد یا کلیه شود و حتی کشنده باشد. به کودکان آسپرین ندهید، زیرا ممکن است باعث ایجاد یک اختلال نادر، اما بالقوه کشنده به‌ نام سندرم ری شود. نوزادانی که کمتر از دو ماه دارند، در صورت تب، ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته‌ باشند چون در این سنین تب می‌تواند نشان‌ دهنده یک عفونت جدی باشد که به داروهای داخل وریدی (IV) و نظارت شبانه‌روزی نیاز دارد.

تب در کودکان

درمان‌های مرتبط با کاهش یا افزایش قند خون

دیابت درمان ندارد اما با رعایت نکات زیر می‌توانید به کنترل آن کمک کنید:

درمان هایپوگلایسمیا شامل بازگرداندن سریع قند خون به محدوده استاندارد با کمک غذا یا نوشیدنی با قند بالا و یا با مصرف دارو است. اگر سطح قند خون شما خیلی پایین باشد، ممکن است دچار افت قند خون شوید. هایپو باید فورا درمان شود، در غیر این‌ صورت سطح قند خون شما بیشتر کاهش می‌یابد و اگر این اتفاق بیافتد، ممکن است دچار افت شدید فشار خون شوید و نیاز به درمان اورژانسی داشته‌ باشید. اگر علائم هایپوگلیسمی دارید، 15 تا 20 گرم کربوهیدرات سریع‌الاثر (مانند نوشیدنی یا غذای شیرین بدون پروتئین یا چربی) بخورید یا بنوشید.

کنترل قند خون

درمان‌های مرتبط با کمبود اکسیژن خون

برای درمان هایپوکسمی می‌توان از اکسیژن درمانی استفاده کرد که شامل استفاده از ماسک اکسیژن یا لوله کوچکی است که روی بینی بسته می‌شود و اکسیژن مکمل را به بدن فرد می‌رساند. هایپوکسمی همچنین می‌تواند ناشی از یک بیماری زمینه‌ای مانند آسم یا ذات‌الریه باشد که باید توسط پزشک متخصص درمان شود.

اکسیژن تراپی

درمان‌های مرتبط با کاهش یا افزایش فشار خون

بهترین درمان‌ها برای افراد مبتلا به فشار خون پایین، عبارتند از:

بهترین درمان‌ها برای افراد مبتلا به فشار خون بالا داروهای زیر هستند:

درمان فشار خون

درمان‌های مرتبط با کاهش یا افزایش ضربان قلب

داروهایی که معمولا برای کاهش ضربان قلب استفاده می‌شوند شامل مسدود کننده‌های بتا (βBs)، مسدود کننده‌های کانال کلسیم غیر دی‌هیدروپیریدینی و ایوابرادین هستند. درمان برادی‌کاردیا (ضربان قلب پایین) ممکن است شامل تغییر سبک زندگی، تغییر دارو یا کاشت یک دستگاه در قلب به‌ نام ضربان‌ساز باشد. درمان بیماری‌هایی مانند تیروئید یا آپنه خواب نیز باعث بهبود برادی‌کاردیا می‌شود.

بررسی علائم حیاتی

تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای کنترل علائم حیاتی در منزل

برای اندازه‌گیری فشار خون:

برای اندازه‌گیری قند خون:

برای اندازه‌گیری درجه حرارت بدن:

برای تست اکسیژن:

برای اندازه‌گیری ضربان قلب:

مزایای کنترل علائم حیاتی در منزل

عوارض کنترل علائم حیاتی در منزل

سخن پایانی

کنترل علائم حیاتی در منزل یا مطب معمولا با اندازه‌گیری درجه حرارت بدن، ضربان قلب، قند و فشار خون و تست اکسیژن انجام می‌شود که نیاز به آموزش و تخصص دارند. اگر شما یا عزیزانتان تمایل دارید در منزل این علائم را کنترل کنید، می‌توانید با مرکز خدمات درمانی ثمین تماس بگیرید تا ما بهترین پزشکان و پرستاران خود را به منزل شما اعزام کنیم.

کنترل علائم حیاتی در منزل
( شبانه‌روزی )

تماس با اپراتور

سوالات متداول در مورد کنترل علائم حیاتی

نبض نرمال در افراد بالغ ما بین 60-100 ضربه در دقیقه می‌باشد، ضربان قلب می‌تواند نوسان کند و با ورزش، بیماری، جراحت و عواطف بالا رود. خانم‌های با سن بیش از 12 سال نیز به نسبت مردان ضربان قلب سریع‌تری دارند. ورزشکاران مانند دوندگان که فعالیت بدنی بالایی دارند ممکن است در حالت استراحت ضربان قلب پایین و حدود 40 ضربه در دقیقه بدون هیچ مشکلی داشته باشند.

نرخ تنفس، تعداد تنفس فرد در مدت زمان یک دقیقه است.

تعداد تنفس معمولا هنگامی شمرده می‌شود که فرد در حالت استراحت است. میزان تنفس را به راحتی و بر اساس حرکات قفسه سینه به هنگام تنفس می‌شمارند. به هنگام شمارش تنفس مهم است که دقت کنیم فرد مشکلی در تنفس مثل خس‌خس یا صدای ناهنجار نیز نداشته باشد.

هنگامی که قلب، خون را به داخل شریان‌ها پمپ می‌کند شما با فشار بر روی رگ می‌توانید ضربان آن را احساس کنید. رگ‌هایی که برای گرفتن نبض استفاده می‌شوند رگ‌های سطحی و در نقاط مشخصی از بدن هستند که شناخته‌شده‌ترین نواحی موارد زیر هستند:

  • رگ کنار گردن (کاروتید)
  • داخل آرنج (براکیال)
  • روی مچ (رادیال)

مناطق تحت پوشش درخواست کنترل علائم حیاتی در منزل در تهران

ویرایش محتوا

سونداژ در منزل برای دسترسی بهتر بیماران گرامی در تمامی مناطق 22 گانه تهران پشتیبانی می‌شود. پایگاه‌های ما در نقاط مختلف شهر تهران مستقر هستند تا بتوانند بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان به ساکنین مناطق شرق تهران، غرب تهران، جنوب تهران، شمال و مرکز تهران ارائه دهند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و در تهرانپارس، منطقه 4 و منطقه 8 یا محدوده نارمک کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

برای سونداژ در منزل در شرق تهران و پیروزی کافیست با شماره تلفن مرکز خدمات درمانی ثمین تماس‌ بگیرید تا متخصصین مجرب برای خدمات‌دهی به شما در سریع‌ترین زمان اعزام شوند.

ویرایش محتوا

مرکز ما در غرب تهران در مناطق گسترده 2، 5، 21 و 22 مانند محدوده گیشا، سعادت آباد، مرزداران، شهرک اکباتان، یا ستارخان با دارا بودن متخصصین مجرب خود می‌تواند خدمات سونداژ در خانه را در ارائه دهد.

ویرایش محتوا

در شمال تهران با دسترسی نزدیک به منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مانند محله‌های پاسداران، گیشا، ولنجک، ونک، فرمانیه، تجریش یا یوسف‌آباد آماده پاسخگویی به درخواست ساکنین محترم این مناطق به منظور سونداژ در منزل هستیم.

ویرایش محتوا

متخصصین ما در جنوب تهران در مناطق 15، 16، 17، 18، 19، 20 و محله‌هایی مانند شهرری و… مشغول به خدمت‌رسانی جهت سونداژ در منزل می‌باشند.

خدمات سلامت در منزل