بلاگ

بازگشت به بلاگ

باید ها و نباید ها در زمان استفاده از هولتر قلب

هولتر مانیتور ضربان قلب

باید ها و نباید ها در زمان استفاده از هولتر قلب

اکثر بیمارانی که برای اولین بار از دستگاه هولتر مانیتورینگ قلبی استفاده می‌کنند، سوالات زیادی درمورد اینکه چه فعالیت‌هایی می‌تواند در نتیجه آزمایش آنها تداخل ایجاد کند، دارند. اگر چه پزشک، پرستار و یا کارشناس فنی که هولتر مانیتور شما را نصب و راه اندازی می‌کند باید مختصراً در این مورد به شما توضیح دهد که از چه کارهایی باید خودداری کنید، اما این احتمال وجود دارد سوالاتی برایتان ایجاد شود و یا اینکه از خود بپرسید آیا بعد از بازگشت به خانه هنوز می‌توانید برخی فعالیت‌های عادی را انجام دهید؟ به همین خاطر در اینجا لیستی جامع از فعالیت‌هایی که انجام آن ها ایمن هستند و یا کارهایی که در هنگام انجام تست هولتر مانیتور قلبی باید از آن اجتناب کنید، ارائه می‌گردد.

به کارهای روزمره خود بپردازید

هولتر مانیتور‌های قلبی به گونه ای طراحی شده اند که وقتی بیماران در حال حرکت و فعالیت هستند بتوانند از آن استفاده کنند و نباید مانع زندگی عادی شما شوند. شما همچنان می‌توانید در حالی که هولتر مانیتور دارید، براحتی کارهایتان را انجام دهید، به محل کار خود بروید، به دیدار دوستان بروید و یا در سایر فعالیت‌های روزانه شرکت کنید.

(سبک) ورزش کنید

در حالی که از هولتر مانیتور قلبی استفاده می‌کنید ، می‌توانید تمرینات کم تحرک و سبک را انجام دهید. با این حال، به یاد داشته باشید که انجام تمرینات بیشتر ممکن است با ایجاد پارازیت و نویز نتایج هولتر مانیتور شما را مختل کند. حرکت مکرر یا تعریق بیش از حد می تواند چسب نگهدارنده الکترودها و لید ها را شل کند و کیفیت نتایج آزمایش شما را به خطر بیندازد.

کارهایی که نمی توانید انجام دهید

به مناطق فشار قوی نزدیک نشوید

تداخل جریان های الکتریکی می تواند منجر به خوانش و ریپورت ناقص سیگنال ضربان ها شود، به این معنی که احتمالا  باید آزمایش را مجددا انجام دهید. علاوه بر این، عقل سلیم حکم می‌کند که حتی اگر از هولتر مانیتور قلبی استفاده نمی‌کنید، باید از نزدیک شدن به مناطق با ولتاژ بالا خودداری کنید.

از خیس شدن هولتر مانیتور خودداری کنید

از شنا، استحمام و ورزش های سنگین که ممکن است باعث تعریق شدید شما شود خودداری کنید. به جای دوش گرفتن، می‌توانید از دستمال مرطوب یا پارچه های صابونی برای تمیز کردن بدن استفاده کنید. با این حال، مراقب باشید که هنگام استفاده از دستمال مرطوب یا در هنگام استفاده از دستشویی، هولتر مانیتور، لیدها و یا الکترودها را خیس نکنید.

خیلی به آهن ربا های قوی نزدیک نشوید

میدان های مغناطیسی و آهن رباهای قدرتمند مانند دستگاه های ام آر آی (MRI) می توانند با الکترود ها و سیستم الکترونیکی هولتر مانیتور تداخل ایجاد کنند و نتایج تست شما را مختل کنند.

از دستگاه های الکترونیکی خاصی استفاده نکنید

برخی از دستگاه ها می توانند سیگنال الکترودها را قطع کرده و یا نتایج آزمایش هولتر مانیتور شما را تغییر دهند. از مایکروویو، پتو برقی، مسواک برقی، تیغ برقی و فلزیاب تا حد امکان دوری باشید. اگر در شرایطی قرار دارید که باید از فلزیاب ها مانند گیت فرودگاه یا فروشگاه ها رد شوید، بسرعت از آنها عبور کنید.

تلفن همراه یا MP3 پلیر ها را به هولتر مانیتور نزدیک نکنید

اگرچه هنوز می‌توانید از این دستگاه ها در حالی که از هولتر مانیتور استفاده می کنید استفاده کنید، اما باید آنها را همیشه در فاصله 15 تا 20 سانتی متری از دستگاه هولتر قلب خود قرار دهید.

در هنگام خواب و استراحت دستگاه را در جای مناسب قرار دهید

مراقب قطع شدن اتصال سیم ها از دستگاه و الکترود ها در هنگام استراحت باشید، دستگاه را به گونه قرار دهید که در هنگام خواب در زیر بدن قرار نگیرد و یا از بلندی سقوط نکند.

در پایان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هولتر قلب خواندن مقاله هولتر مانیتور قلب چیست؟ را بشما پیشهناد می‌کنیم.

خدمات هولتر قلب

تیم خدمات پرستاری در منزل ما نصب و ریپورت تخصصی هولتر قلب را در منزل برای بیمارانی که قادر به تحرک نیستند و یا بدلیل شرایط کرونا تمایل به حضور در مراکز انجام هولتر قلب ندارند برای بررسی پزشک انجام می دهند.

آیا فکر می کنید احتیاج به بررسی ریتم قلبی دارید؟ می توانید از این صفحه درخواست هولتر قلب در منزل دهید.

منابع:
https://physiciansancillarysystems.com/what-you-can-and-cant-do-while-wearing-a-holter-monitor

بازگشت به بلاگ